• Nagłówek

• 1.Społeczność naszej szkoły przygotowuje się do obchodów Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości, podczas których odbędzie się:

- złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową przy ul. Zaleskiej,

- wspólne odśpiewanie hymnu na tzw. Grzybku w Królikowie,

- uroczysty apel ( pantomima „Pisk Białego Orła”, przedstawienie  w wykonaniu uczniów kl. V-VIII, taniec  z flagami )

- wieczorny spektakl – „Dziady cz.II”

- przegląd  dorobku kulturalnego II RP

2. Dnia 05.11.2018r. uczniowie klas I-V uczestniczyli w Muzeum Ziemi Szubińskiej w lekcji historii poświęconej  Ojcom Niepodległości. Przy tej okazji przypomnieli sobie również treść hymnu narodowego . Młodsi uczniowie mieli  sposobność, by ułożyć  z puzzli godło Polski .

3. Natomiast uczniowie klas starszych, tj. VI-VIII,dn.08.11.2018r. pojechali  na wycieczkę śladami początków państwa polskiego, tzn. do Gniezna i Mogilna. W Gnieźnie zwiedzili Katedrę i  obejrzeli  intrygującą historię dwóch nastolatek , zafascynowanych perspektywą długo oczekiwanej samodzielności. Potem udali się do Mogilna. Tam przewodnik przeniósł nas w świat pierwszych władców Polski.

4. Dzień 9 listopada  2018r. był szczególny dla naszej całej społeczności – obchodziliśmy wtedy Dzień dla Niepodległej.

Rozpoczęliśmy od przeglądu wierszy , piosenek i kinematografii II Rzeczypospolitej . Uczniowie klas I skradli nasze serca śpiewając piosenki legionowe i patriotyczne.

O 11.11 wspólnie z mieszkańcami Królikowa  odśpiewaliśmy hymn narodowy . Następnie uczniowie klasy VIII pod tablicą pamiątkową przy ul. Zaleskiej złożyli kwiaty i zapalili znicze.

O godzinie 12.00 mieliśmy okazję obejrzeć pantomimę pt. „Pisk Białego Orła” w wykonaniu uczniów klasy VB oraz przedstawienie pt. „Lekcja historii” , które zaprezentowali członkowie koła teatralnego „Proscenium”.

Duże wrażenie na widzach zrobił taniec z flagami w wykonaniu uczniów klas II, IVa, IVb i Va.

Swoje zdolności recytatorskie zaprezentowali też uczniowie klasy II i III. Nie zabrakło również pięknych piosenek patriotycznych w wykonaniu najmłodszych – uczniów klas 0, II, III.

5. O godz.17.00 młodzi aktorzy z grupy  „Proscenium” zaprezentowali „Dziady cz.II”- utwór naszego wieszcza narodowego A.Mickiewicza. Po występie zebrali brawa na stojąco.