Strona główna
Aktualności
Nasi uczniowie na Festiwalu Piosenki Religijnej
12 czerwca odbył się XVI Międzydekanalny i II Diecezjalny Festiwal Piosenki Religijnej „Śpiewaj Panu” w Olszewce.
W konkursie udział wzięło ponad dwustu młodych wykonawców – solistów i zespołów, a honorowy patronat nad konkursem objął biskup bydgoski Krzysztof Włodarczyk, który przyjechał do Olszewki.
Wyjazd do parku trampolin
16 czerwca uczniowie klas 5 i 7 wraz z opiekunami- Paniami Jolantą Bednarczuk, Beatą Budziak i Panem Danielem Lubawym uczestniczyli w wycieczce do parku trampolin w Bydgoszczy. Celem wyjazdu była integracja uczniów, promowanie aktywnego stylu życia oraz rozwijanie sprawności fizycznej poprzez udział w zajęciach rekreacyjno-sportowych. Po przyjeździe do parku uczestnicy zostali serdecznie powitani przez instruktorów, którzy przeprowadzili krótkie szkolenie dotyczące zasad bezpieczeństwa oraz prawidłowego korzystania z dostępnych atrakcji. Następnie uczniowie rozpoczęli wspólną zabawę, pod czujnym okiem opiekunów i pracowników obiektu.
Nasi uczniowie poznają urokliwe zakątki Polski i Niemiec
W dniach 8–10 czerwca 2026 roku odbyła się trzydniowa wycieczka szkolna, w której wzięli udział nasi uczniowie. Opiekę nad młodzieżą sprawowali: pan Daniel Lubawy oraz panie Magdalena Kozłowska, Jolanta Bednarczuk i Beata Budziak. Cały wyjazd został zorganizowany przez Biuro Podróży „Geosfera”.
Program wycieczki był niezwykle bogaty i pozwolił uczestnikom poznać urokliwe zakątki Polski oraz Niemiec.
Klasy I i III na wycieczce w Bydgoszczy
8 czerwca uczniowie klasy pierwszej i trzeciej uczestniczyli w wycieczce do Bydgoszczy. Wyjazd był doskonałą okazją do zdobywania nowych wiadomości, rozwijania zainteresowań oraz wspólnego spędzenia czasu.
Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Mydła i Historii Brudu. Podczas interesującej lekcji muzealnej dzieci poznały historię higieny na przestrzeni wieków. Dowiedziały się, jakie zwyczaje związane z dbaniem o czystość panowały w starożytnej Grecji i Rzymie, a także w dawnej Francji i Polsce. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali opowieści o tym, jak ludzie myli się w różnych epokach oraz jak zmieniały się sposoby dbania o higienę.
17. Powiatowy Festiwal Piosenki Anglojęzycznej w Nakle
9 czerwca dwóch reprezentantów naszej szkoły – Oliwia Janicka i Marcin Jakubowski, wzięło udział w 17. Powiatowym Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej w Nakle, prezentując swoje umiejętności wokalne oraz językowe.
Uczestnictwo w tym wydarzeniu było dla nich cennym doświadczeniem, które pozwoliło rozwinąć pasję oraz zaprezentować się przed szerszą publicznością.
Festyn Rodzinny i Dzień Otwarty
W piątek, 12 czerwca, w Szkole Podstawowej w Królikowie odbył się Festyn Rodzinny połączony z Dniem Otwartym. Był to wyjątkowy czas pełen radości, beztroskiej zabawy i integracji, nie tylko dla uczniów naszej szkoły, ale także dla przyszłych uczniów oraz przedszkolaków, którzy już od września rozpoczną naukę w murach królikowskiej szkoły i przedszkola.
Medale na Grand Prix Pomorza, Kujaw i Pałuk w lekkoatletyce
W niedzielę, 14 czerwca 2026 roku, na stadionie w Wąbrzeźnie, odbyły się finałowe zawody z cyklu Grand Prix Pomorza, Kujaw i Pałuk w lekkoatletyce. W sportowej rywalizacji wzięła udział trzyosobowa reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie.
Szczególnie udany występ zanotowała Zuzanna Pawlak, która w samych zawodach oraz w podsumowaniu całego cyklu zdobyła łącznie cztery medale.
Spotkanie z policjantami
W czwartek, 11 czerwca, w naszej szkole odbyło się spotkanie z Policjantami, poświęcone bezpieczeństwu podczas wakacji. Funkcjonariusze spotkali się z przedszkolakami oraz wszystkimi uczniami szkoły, przypominając najważniejsze zasady bezpiecznego wypoczynku.
Podczas spotkania poruszono wiele ważnych tematów. Policjanci przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie podczas jazdy na rowerze, hulajnodze czy rolkach, a także o obowiązku noszenia kasku. Rozmawiano również o bezpiecznym korzystaniu z internetu, odpowiedzialnym korzystaniu ze sztucznej inteligencji oraz ochronie swoich danych w sieci.
Sukces naszych Sówek w Gminnym Konkursie Recytatorskim
2 czerwca 2026 r. w Szubińskim Domu Kultury odbyła się kolejna edycja Gminnego Ekologicznego Konkursu Recytatorskiego, którego organizatorem było Samorządowe Przedszkole nr 3 im. Wandy Chotomskiej w Szubinie. Uczestnikami konkursu były dzieci w dwóch kategoriach wiekowych – 3,4 latki oraz 5,6 latki.
Festyn Rodzinny Caritas
W słonecznej i radosnej atmosferze odbył się festyn rodzinny zorganizowany przez Caritas. W wydarzenie aktywnie włączyli się uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły, wspierani przez Panią Dyrektor.
Podczas festynu swoje talenty zaprezentowali uczniowie klas 0, I, II i III, którzy wystąpili zespołowo, śpiewając piosenki. Starsi uczniowie z klas IV, V i VIII zaprezentowali się w występach solowych. Imprezę prowadziła nauczycielka naszej szkoły - Pani Lucyna Zakrzewska, która świetnie poradziła sobie z tym zadaniem.
Zbiórka funduszy na rzecz Fundacja Dom Niebieskich TuliPanów
Podczas obchodów Dnia Świadomości Autyzmu, które odbyły się w kwietniu, wolontariusze naszej szkoły prowadzili zbiórkę funduszy na rzecz Fundacja Dom Niebieskich TuliPanów.
Dzięki zaangażowaniu uczestników Marszu Świadomości Autyzmu, udało się zebrać kwotę 1000 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które wsparły naszą akcję i przyczyniły się do osiągnięcia tego pięknego celu. Państwa otwartość, życzliwość i chęć niesienia pomocy są wyrazem solidarności z osobami w spektrum autyzmu oraz ich rodzinami.
Zapraszamy!
Zapraszamy do udziału w licytacjach!
Gala wręczenia Stypendiów i Nagród Burmistrza Szubina
8 czerwca 2026 r. w Szubińskim Domu Kultury odbyła się uroczysta Gala wręczenia Stypendiów i Nagród Burmistrza Szubina. Wydarzenie było okazją do uhonorowania mieszkańców Gminy Szubin, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce oraz znaczące sukcesy sportowe. Nagrody wręczali: Burmistrz Szubina Pan Mariusz Piotrkowski oraz Dyrektor Wydziału Edukacji, Sportu i Rekreacji w UM w Szubinie, a jednocześnie prowadząca uroczystość - Pani Alina Zdanowska. Podczas uroczystości obecni byli również: Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Sportu, Zdrowia i Pomocy Społecznej Pan Sławomir Berka, stypendyści i laureaci nagród, dyrektorzy szkół, nauczyciele, trenerzy, rodzice oraz zaproszeni goście.
Zapraszamy na Festyn Rodzinny i Drzwi Otwarte!
Drogie Dzieci i Uczniowie!
Serdecznie zapraszamy na Festyn Rodzinny i Drzwi Otwarte, który organizujemy wspólnie z Radą Rodziców.
Kiedy? - 12 czerwca, godz.11.00- 15.00.
Gdzie? - Szkoła Podstawowa w Królikowie.
Będzie mnóstwo atrakcji i wspaniełej zabawy, między innymi:
dmuchańce, piana party, loteria fantowa, występy uczniów, fotobudka, pyszne jedzonko i słodkości, a dla nowych przedszkolaków/uczniów okazja do poznania oferty szkoły, bazy lokalowej, rozmów z nauczycielami i pracownikami, integracji z rówieśnikami.
Żużlowe sukcesy Marcela Gackowskiego
Kolejne obiecujące wieści sportowe.
Tym razem z minitoru w Częstochowie, gdzie w pierwszy weekend czerwca nasz młody żużlowiec - Marcel Gackowski, rozegrywał kolejne rundy Drużynowego Pucharu Ekstraligi oraz Indywidualny Puchar Ekstraligi w klasie 85-140cc. Miło nam poinformować, że:
w sobotę, w rywalizacji drużynowej, w porannej V rundzie DPE Maszewski GKM Grudziądz, Marcel zajął 3. miejsce, zdobywając 18 pkt, po południu w VI rundzie grudziądzki zespół ponownie stanął na najniższym stopniu podium, tym razem z dorobkiem 22 pkt, a Marcel do wyniku drużyny dołożył 13+1 pkt.
Dzień Mamy w przedszkolu
29 maja w naszym przedszkolu odbyła się wyjątkowa uroczystość z okazji Dnia Matki. Przedszkolaki z grup „Biedroneczki”, „Pszczółki” oraz „Sówki” z ogromną radością gościły swoje kochane mamy.
Dzieci z wielkim zaangażowaniem przygotowywały się do tego szczególnego dnia. Podczas występów zaprezentowały piękne tańce, recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz składały swoim mamom serdeczne życzenia. Nie zabrakło wzruszeń, uśmiechów i dumy na twarzach zaproszonych gości.
Gminny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II
18 maja 2026 roku w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Kowalewie odbył się Gminny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II. Do konkursu przystąpiło 6 drużyn z 3 szkół. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły: z kl IV - Franciszek Karnowski i Emil Okoński oraz z kl. V - Mateusz Chęciński i Michał Grzegorek, których opiekunem był katecheta - Pan Andrzej Wesół. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą, zaangażowaniem oraz znajomością życia i nauczania Papieża- Polaka. Gratulacje!
Zuzanna Pawlak wicemistrzynią województwa
Wielki sukces naszych uczennic w Inowrocławiu! Zuzanna Pawlak wicemistrzynią województwa, z szansą na ogólnopolski finał!
Poniedziałek, 25 maja, był dniem pełnym sportowych emocji. Trójka reprezentantek Szkoły Podstawowej im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie wzięła udział w Wojewódzkich Eliminacjach „Lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich”.
Warsztaty dla klasy VII
Uczniowie klasy VII uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych prowadzonych przez Rafała Guzę z Fundacji inPROfilaktyka. Spotkanie zostało zorganizowane dzięki Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Szubinie.
Przed rozpoczęciem zajęć, uczniowie anonimowo wypełnili ankietę wstępną. Pytania dotyczyły, m.in.: postrzegania abstynencji, kontaktu z dorosłymi świadkami trzeźwości, własnych doświadczeń związanych z alkoholem czy opinii na temat życia bez używek.
Godziny dzwonków
Poniedziałek 22.06.2026Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych