• LOGOPEDA

• Szanowni Państwo!

Dzieci uczestniczą w grupowej terapii logopedycznej. Grupy liczą do 4 osób. Podczas zajęć dzieci w  gabinecie logopedycznym wykonują ćwiczenia oddechowe  ( dmuchają wiatraczki, piłeczki w tunelach, specjalne dmuchajki, bańki, świecę, piórka). Pilnuję, aby utrwalać prawidłowy tor oddechowy (wdech nosem).

Wykonują ćwiczenia narządów mowy ( języka, warg, policzków). Ćwiczymy parskanie, cmokanie, nabieranie powietrza w policzki. Bardzo ważne jest pionizowanie języka (w czasie odpoczynku, snu język znajduje się na wałku zębowym , tuż za zębami górnymi).

Ćwiczymy też uzyskane głoski w sylabach, wyrazach, wierszykach.

Podczas zajęć doskonalimy słuch fonematyczny, orientację przestrzenną i inne funkcje, które są ważne dla rozwoju dzieci.

Wszystkie ćwiczenia wykonujemy w formie zabawy, wykorzystując różnorodne gry.

Terapia w szkole bez kontynuacji w domu nie przynosi żadnych rezultatów. Dlatego dziękuję Rodzicom, że ćwiczą zrazem z dziećmi.

Ważne informacje:

• Należy ćwiczenia wykonywać codziennie, wystarczy kilka minut.
          • Wszystkie zadania wykonujecie Państwo razem z dziećmi, zawsze  w formie zabawy, starannie, dokładnie, najlepiej korzystając z lustra.
          • Proszę, aby dzieci zapisywały kiedy ćwiczą w tablicach motywacyjnych                              ( w zeszycie).
          • Zeszyt do zajęć logopedycznych dziecko powinno mieć zawsze na zajęciach. Wszystkie materiały proszę wkleić, dziecko koloruje , jeżeli zachodzi taka potrzeba

Bardzo chętnie spotkam się z Państwem on-line lub osobiście ( jeżeli pozwoli  na to sytuacja epidemiologiczna),  po wcześniejszym umówieniu się.  Mogę zaprezentować ćwiczenia wykonywane z dziećmi.

Zapraszam też do konsultacji logopedycznych przez telefon.

Bożena Wabich (logopeda szkolny)

Godzina dostępności dla rodzica Wtorek 12:35 - 13:35