Strona główna
Aktualności
Kraina Lodu II
Z okazji Mikołajek dzieci 5 i 6-letnie oraz uczniowie klasy II 4 grudnia pojechali do Multikina na film pt. „Kraina Lodu 2”. Przepiękne bajkowe sceny dostarczyły małym widząom masę pozytywnych emocji, ale również wzruszyły poświęceniem i walką o dobro głównych bohaterów. Zaś Olaf- ulubiony bałwan wszystkich dzieci rozbawiał do łez uczestników seansu. Film spotkał się z dużym zainteresowaniem uczniów, co jest najlepszą dla niego recenzją.
Mamy Wicemistrzostwo Powiatu w Siatkówce Dziewcząt
Dnia 3 grudnia w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Nakle odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w siatkówce dziewcząt w kategorii Dzieci (rocznik 2007 i młodsi).Bardzo dobrze spisały się dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Królikowie, które zajęły drugie miejsce zdobywając po raz drugi z rzędu tytuł Wicemistrza Powiatu w siatkówce. W zawodach wzięły udział trzy zespoły a mecze rozgrywano systemem każdy z każdym.
Dzień Piernika
SZKOLNA KASA OSZCZĘDNOŚCI
zaprasza do zakupu pierników w cenie 50 groszy za sztukę.
Można będzie je nabyć w piątek 9 grudnia na dużej przerwie
na obu piętrach naszej szkoły.
Góra grosza
SZKOLNA KASA OSZCZĘDNOŚCI
ZAPRASZA UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY DO UDZIAŁU
W DWUDZIESTEJ EDYCJI AKCJI
" GÓRA GROSZA".
ORGANIZATOREM AKCJI JEST TOWARZYSTWO " NASZ DOM",
Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie , jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.
Turniej Pluszowego Misia
26 listopada w naszej szkole odbył się Międzyprzedszkolny XIV Turniej Pluszowego Misia. Wzięły w nim udział niemal wszystkie dzieci ze społeczności szkolnej, jednak głównymi bohaterami tego wydarzenia były dzieci 6-letnie z oddziałów przedszkolnych z Turu, Kołaczkowa i Królikowa. Impreza sportowa została rozpoczęta powitaniem przez wicedyrektor szkoły p. Domicelę Kulińską, która życzyła wszystkim uczestnikom zdrowej rywalizacji w zawodach, oraz wspaniałej zabawy. Dzieci w trakcie turnieju zmagały się w konkurencjach sportowych takich jak: "Misiowe skoki", "Z łapki do łapki", "Zręczny niedźwiadek". Zadania przeplatane były zabawami ruchowymi do utworów muzycznych z misiem w tle. Ogromnym wrażeniem okazały się występy uczennicy klasy IV Mileny, która swoim tańcem zaprezentowała swój ogromny talent. Jak każdego roku turniej zakończył się zwycięstwem wszystkich dzieci. Na dowód tego każ
Ostatnie dni głosowania w plebiscycie "Młode talenty Krajny i Pałuk"
Z wielką dumą przypominamy, że uczennic klasy IV startuje w plebiscycie "Młode talenty Krajny i Pałuk". Już tylko kilka dni zostało, by zagłosować na naszą Milenkę. Bardzo prosimy wszystkich sympatyków naszej szkoły i talentu Milenki, aby oddali jak najszybciej głos wysyłając sms'a o teści TYP.TAL.4. pod numer 71480.
Mistrzostwa Dziewcząt w Piłce Siatkowej
Dnia 16.11.2019 r. w hali sportowej przy SP nr 1 w Szubinie odbyły się Mistrzostwa Gminy Szubin w Piłce Siatkowej Dziewcząt. W ramach Igrzysk Dzieci rywalizują zespoły składające się z czterech zawodników na boisku o wymiarach 7x7 m. Do zawodów przystąpiło 5 szkół. Po losowaniu numerów rozegrano 10 meczów systemem każdy z każdym.
Zdrowe Śniadanie w klasie III
21 listopada uczniowie klasy III wraz z wychowawcą i rodzicami przystąpili do ogólnopolskiej akcji „Śniadanie Daje Moc”. Śniadanie poprzedzone było zajęciami, które miały na celu uświadomienie dzieciom, jak ważne jest spożywanie rano zdrowego posiłku. Uczniowie przypomnieli reguły zachowania się przy stole. Z entuzjazmem uczestniczyli w podjętej akcji. Zaangażowali się w nią także rodzice, pomagając uczniom w przygotowaniu posiłku. Dzieci z zainteresowaniem obserwowały jak mamy Michała i Krzysia wyciskały w sokowirówce przepyszny sok jabłkowo - marchwiowy. Rodzice zadbali również o produkty potrzebne do zorganizowania zdrowego śniadania. Na stole znalazły się zatem: pyszne bułeczki przygotowane przez mamę Artura, masło, wędliny, sery, twarożki, warzywa, sałatka. Śniadanie było niecodzienne, urozmaicone i przepyszne, a uczniowie nabrali energii, by sprostać szkolnym obowiązkom.
Skłudzewo - warsztaty plastyczne
15 listopada - 49 osobowa grupa uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielami: panią Beatą Budziak, p. Kaliną Beczak, p. Ewą Dydyszko oraz p. Magdaleną Kozłowską uczestniczyła w warsztatach plastycznych zorganizowanych przez Fundacje Piękniejszego Świata w Skłudzewie. Specjalnie przygotowane otoczenie jest idealnym i bezpiecznym miejscem do realizacji programu edukacji plastycznej inspirowanej przyrodą.
Święto Niepodległości
W piątek 8 listopada w naszej szkole odbyły się obchody 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystość była podzielona na kilka części. W pierwszej z nich uczniowie klasy VIII przedstawili stworzoną przez nich epopeję, której celem było ukazanie ważnych wydarzeń XX-lecia międzywojennego oraz mniej znanych osób z tego okresu. To wszystko opowiedziane zostało z perspektywy Marszałka Józefa Piłsudskiego, w którego rolę z ogromnym powodzeniem wcielił się Jakub Sala. Epopei towarzyszyły występy wokalne jednej z grup przedszkolnych oraz klas II-VII, które zaśpiewały pieśni patriotyczne. Uczniowie poznali też krótką historię każdego z tych utworów. Część oficjalną uzupełniła prezentacja multimedialna, ukazująca losy naszej ojczyzny od momentu jej powstania do chwili utraty niepodległości.
"Mój kraj to Polska"
13 listopada czworo reprezentantów naszej szkoły wzięło udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim pod tytułem "Mój kraj to Polska". Celem konkursu, który organizowany jest w okolicach Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę było uwrażliwienie na piękno mowy ojczystej oraz popularyzacja poezji. Po klasowych eliminacjach do reprezentowania szkoły w tegorocznej edycji zostali wybrani: Wiktora z grupy dzieci 6-letnich, Amelia z klasy 1, Lena z klasy 2 oraz Mikołaj z klasy 3. Wszystkie dzieci pięknie wyrecytowały swoje wiersze, ale na szczególne gratulację zasługuję Amelka, która zajęła w swoje kategorii wiekowej 1 miejsce oraz Mikołaj, który wśród trzecioklasistów w gminie zajął 2 miejsce. Amelko, Mikołaju gratulujemy sukcesu! Jednocześnie jesteśmy dumni z patriotycznej postawy całej naszej czwórki.
Dzień Papieski
Dnia 25.10.2019 r. miało miejsce niecodzienne wspomnienie pontyfikatu Jana Pawła II. Pochyliliśmy się nad kilkoma wybranymi wierszami Karola Wojtyły, w których ujawniał nam o czym myślał, jak pojmował świat i wartości ludzkie, do których każdy z nas dąży. Recytacja w wykonaniu uczniów klas VI-VIII „przeplatana” była ulubionymi piosenkami papieża Polaka. Na zakończenie obejrzeliśmy krótki film, w którym Jan Dziwisz opowiadał o Janie Pawle II i jego wielkiej miłości do dzieci. A uczniowie klas II zaśpiewali skoczną piosenkę pt: „Kochamy Cię, Janie Pawle II”. Uroczystość została przygotowana przez p. Barbarę Wiencelewską-Cyranowicz oraz p. Andrzeja Wesoła, natomiast uczniów klasy II przygotowała p. Kasia Biskup.
Międzynarodowy Projekt Czytelniczy MAGICZNA MOC BAJEK
W bieżącym roku szkolnym grupy Pszczółki i Sówki biorą udział w projekcie czytelniczym pt. ,,Magiczna moc bajek”. Głównym celem projektu jest promowanie wśród dzieci czytania bajek i baśni jako sposobu na ich rozwój, zdobywanie wiedzy, kształcenie oraz kształtowanie postaw społecznych u dzieci w wieku przedszkolnym wobec osób z niepełnosprawnością.
Prosimy o głosy na naszą uczennicę w plebiscycie "Młody Talen Krajny i Pałuk"
Szanowni Państwo, drodzy uczniowie, przyjaciele szkoły! Taneczny talent i dotychczasowe sukcesynaszej uczennicy klasy IV- Milenki Kozłowskiej sprawiły, że jako szkołapostanowiliśmy zgłosić Jej kandydaturę w PLEBISCYCIE "MŁODY TALENT KRAJNYI PAŁUK". Głosujemy do końca listopada wysyłającsms pod nr 71480 o treści TYP.TAL.4. (Koszt smsa to 1,23 zł z VATem).
KURATORYJNE KONKURSY PRZEDMIOTOWE
Kujawsko – Pomorski Kurator Oświaty każdego roku szkolnego w miesiącu październiku organizuje dla uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych konkursy przedmiotowe, które są kierowane do uczniów uzdolnionych, wykazujących szczególne zainteresowanie wybranym przedmiotem. Celem konkursów jest rozwijanie zainteresowań i uzdolnień uczniowskich; pobudzanie twórczego myślenia; rozwijanie umiejętności stosowania zdobytej wiedzy w praktycznym działaniu; promowanie osiągnięć uczniów, ich nauczycieli i szkół; motywowanie szkół do podejmowania różnorodnych działań w pracy z uczniem zdolnym. W naszej szkole odbyły się etapy szkolne konkursów z j. angielskiego, j. polskiego, historii, fizyki, matematyki, biologii, geografii i chemii. Eliminacje konkursowe na wszystkich etapach są przeprowadzane w formie pisemnej. Do etapu rejonowego przechodzi uczeń, który uzyskał, co najmniej 80% punktów możliwych do
Pamiętamy i pomagamy - porządkowanie grobów na cmentarzu
Okres poprzedzający Dzień Wszystkich Świętych jest czasem wzmożonych wizyt na cmentarzu i porządkowania grobów bliskich. Kultywując tę tradycję uczniowie klas VII i VIII Szkoły Podstawowej im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie 28 października, pod opieką p. Huberta Stręka i p. Julii Obrzanowskiej, działając w porozumieniu z Panią Sołtys Elżbietą Katafiasz, wzięli udział w pracach porządkowych na terenie Cmentarza Ewangelickiego w Królikowie. Młodzież usuwała chwasty zarówno z alejek, jak i wokół nagrobków, zebrała też połamane gałęzie i stare znicze. Po uporządkowaniu terenu zapalono znicze na grobach i pod krzyżem.Na zakończenie uczniowie poznali podstawowe informacje na temat samego cmentarza oraz społeczności ewangelików zamieszkującej dawniej ich miejscowość. Młodzieży należy się duża pochwała za zapał, z jakim przystąpiła do prac oraz odpowiednie zachowanie się w miejscu pochówku.
Spotkanie z Panem Wojciechem Świtałą
Dnia 25 października klasy VII i VIII wzięły udział w spotkaniu z Panem Wojciechem Świtałą, wykładowcą akademickim, specjalistą od przedsiębiorczości i biznesu. Głównym celem prelekcji było uświadomienie uczniom konieczności optymalnego wyboru dalszej ścieżki kształcenia i rozwoju zawodowego. Prowadzący spotkanie przedstawił między innymi czynniki wpływające na nasze decyzje w kwestiach edukacyjnych i zawodowych, różnice w obieranych kierunkach zdobywania wykształcenia oraz rozwoju kariery zawodowej. Swoje wystąpienie urozmaicił wieloma cennymi radami z własnego doświadczenia. Uczniowie mieli także możliwość przećwiczenia umiejętności autoprezentacji podczas krótkich wypowiedzi. Zwrócono im przy tej okazji uwagę na odpowiednią mowę ciała.
ŚWIĘTO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ 2019 pod hasłem: „WYOBRAŹ SOBIE”
- Czytanie książek dzieciom przedszkolnym oraz uczniom kl. I - III
- „DROGA DO WOLNOŚCI”
- WYSTAWY KSIĄŻEK: „Najstarsze książki z biblioteki”
- KIERMASZ KSIĄŻEK – 28.10. – 6.11.2019r.
· Konkurs literacki dla kl. VI - VIII „WYOBRAŹ SOBIE…” – praca twórcza, kryteria oceny dostępne będą na drzwiach biblioteki Termin: do 12 listopada
Seans filmowy "Legiony" w Multikinie
16 października uczniowie kl. VI – VIII wybrali się do Multikina w Bydgoszczy na film pt. „Legiony”. Seans filmowy był poprzedzony lekcją historii, którą przeprowadził dla nas p. Damian Rączka ze Stowarzyszenia Miłośników Starego Fordonu. Ciekawe anegdoty i pokaz multimedialny doskonale wprowadziły młodzież w tematykę filmu.
Pasja, Profesja, Powołanie
24 października czworo uczniów z klasy VII: Dominika, Maria, Oskar i Piotr wraz z p. Magdaleną Kozłowską- szkolnym doradcą zawodowym, uczestniczyli w sympozjum pt. „PASJA, PROFESJA, POWOŁANIE”. Organizatorem spotkania była Powiatowa Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Nakle nad Notecią. Zagadnienia jakie zaprezentowali prelegenci na forum, to m.in.:
Godziny dzwonków
Środa 21.05.2025Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych