Aktualności
Nagrody za Wojewódzki Konkurs Genealogiczny "Poznając Historię Rodziny - Odkrywamy Dzieje Narodu
Dwoje naszych uczniów - Maria Terlecka z klasy 8b i Paweł Wiekiera z klasy 7 otrzymało nagrody za zajęcie 3 miejsca w Wojewódzkim Konkursie Genealogicznym "Poznając Historię Rodziny - Odkrywamy Dzieje Narodu". Celem konkursu było przedstawienie dziejów swoich przodków na tle wydarzeń przełomowych dla naszej ojczyzny. Marysia opisała wojenne losy swojego pradziadka Aleksandra Króla, Paweł dzieje swojej rodziny aż do czterech pokoleń wstecz. Prace zostały docenione przez komisję konkursową.
Dzień Języków Obcych
W miniony piątek (29. kwietnia) obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. Zgodnie z kalendarzem, 23. kwietnia jest Dniem Języka Angielskiego, ale uczniowie klasy 7 i 8b wraz z anglistkami: paniami Kaliną Beczak i Klaudią Nogowską postanowili z tej okazji przygotować program międzynarodowy, wplatając elementy z innych krajów.
Warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas 7 i 8
W dniu 25.04.2022r. w siedzibie Szkoły Podstawowej im. Ziemi Pałuckiej odbyła się pogadanka dotycząca profilaktyki uzależnień. Prelegentem była Pani Justyną Błędowska – terapeuta Nakielskiego Ośrodka Terapii Uzależnień „Koliber”. Głównym celem spotkania było poszerzenie wiedzy wśród młodzieży na temat szkodliwości spożywania alkoholu, zażywania narkotyków oraz palenia papierosów. Podczas spotkania zostały wręczone nagrody dla uczniów klas VIII, którzy wygrali eliminacje szkolne w konkursie wiedzy o profilaktyce uzależnień. Tym samym zostali zakwalifikowani do XVI Konkursu Wiedzy o Profilaktyce Uzależnień, który odbędzie się w dniu 27.04.2022r. w Nakielskim Ośrodku Kultury. Naszą szkolę reprezentować będą: Lewczyńska Marta, Moraczewski Bartosz, Terlecka Maria. Pogadanka oraz warsztaty poprowadzone przez Panią Justynę Błędowską cieszyły się dużym powodzeniem. Uczniowie wykazali się dużą
Prace Oliwii i Klaudii nagrodzone w wojewódzkim konkursie!
Miło nam poinformować, że w Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym „Ratujmy Ziemię” pod patronatem Prezydenta Miasta Torunia i Marszałka Województwa Kujawsko Pomorskiego sukces odniosły dwie uczennice naszej szkoły:
Nagrodę Wicedyrektora SP nr 4 otrzymała uczennica klasy 1- Oliwia Wnęk
Wyróżnienie otrzymała uczennica klasy 4- Klaudia Izdebska.
Uwaga! Konkurs
Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna
zaprasza do udziału w konkursie plastycznym i fotograficznym pt.
„OD DOMU KATOLICKIEGO DO DOMU POLSKIEGO”
w załączeniu regulamin wraz z załącznikiem.
Dzień Ziemi
Dnia 22 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Ziemi Pałuckiej
w Królikowie odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Ziemi. Tegorocznym hasłem obchodów Dnia Ziemi było: ZAINWESTUJ W NASZĄ PLANETĘ!
Na uroczystość przybyła Pani Katarzyna Banaszek z Urzędu Miejskiego w Szubinie. Uczniowie klasy V przedstawili program artystyczny, pojawiły się piosenki w wykonaniu: Julii Łukaszewicz, Marii Cichońskiej i uczennic klasy IV. Następnie podsumowano przeprowadzone konkursy i wręczono nagrody.
Warsztaty kulinarne w Gąbinie
21 IV klasa VI wyjechała na warsztaty kulinarne pod strzechę do Gąbina. Dzieci od podstaw, począwszy od mielenia ziarna, piekły chleb. Robiły masło i baranka wielkanocnego, oraz zrobiły chałwę. Było też ognisko. Radość brała, patrząc na zaangażowanie wykonywanych przez dzieci wylosowanych zadań. Trzeba stwierdzić, że potrafią pracować zespołowo. A jak smakowało jedzonko samemu zrobione!
Białe i Czerwone w Moim Życiu
Znane są już wyniki konkursu pod nazwą „Białe i Czerwone w Moim Życiu”, którego organizatorem była Rejonowa Biblioteka Publiczna w Szubinie, Muzeum Ziemi Szubińskiej oraz Szubiński Dom Kultury Wzięło w nim udział ponad 70 uczestników.
Z radością informujemy, że w konkursie nagrodzono 2 uczennice naszej szkoły:
W świątecznym nastroju
Nowa galeria W świątecznym nastroju została dodana do albumu fotograficznego
fot. wychowawcy klas
32
Wielkanocne warsztaty plastyczne
7 kwietnia na zaproszenie pani Małgorzaty Bejmowicz gościła w naszej szkole pani Iwona Kruk , która jest pracownikiem Muzeum Ziemi Szubińskiej . Przeprowadziła ona niezwykle interesujące warsztaty zdobienia jajek metodą quilling . Jest to metoda zdobienia, która wykorzystuje cienkie kawałki papieru. Są one zwijane w odpowiedni sposób, dzięki czemu możliwe jest tworzenie charakterystycznych ornamentów. Dzieci wykazały się niezwykłą cierpliwością i pomysłowością w tworzeniu pisanek . Dziękujemy za ciekawe warsztaty i czekamy na następne spotkanie , które rozwinie talent artystyczny dziec.
Warsztaty wielkanocne
5 kwietnia uczniowie z klasy II i III wzięli udział w warsztatach wielkanocnych w Silverado City w Bożejewiczkach. Bogaty program spotkania wprowadził dzieci w klimat zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Pierwszą atrakcją, trochę zakurzoną i trzęsącą, był przejazd kolejką. Zajęcia rozpoczęły się prezentacją na temat tradycji wielkanocnych. Po teoretycznym wprowadzeniu przyszedł czas na działania praktyczne: dojenie krowy i ręczne wyrabianie masła w maselnicy, wykrawanie i dekorowanie maślanych ciasteczek, wykonanie koszyczków z papieru. Dużo śmiechu i radości przysporzyło szukanie pisanek i zabawy przy muzyce. Na koniec dzieci z apetytem zjadły wielkanocne śniadanie.Do szkoły zabrały dużo wrażeń i własnoręcznie przygotowane ciasteczka.
Pudełko Radości
W ubiegłym miesiącu dzieci z grupy Pszczółki przyłączyły się do akcji organizowanej przez Szubiński Dom Kultury pod nazwą Pudełko Radości.Razem z rodzicami udało się przygotować siedem pudełek wypełnionych do pełna tymi pozytywnymi emocjami. Każde z nich adresowane jest dla dzieci z Ukrainy. Jako pierwsze zostały obdarowane Dziewczynki, które niedawno dołączyły do naszej grupy. Bardzo dziękuję wszystkim rodzicom za pomoc i zaangażowanie w stworzeniu i wypełnieniu Pudełek Radości. Niech spełniają swoje zadanie i radują małe serduszka W ubiegłym miesiącu dzieci z grupy Pszczółki przyłączyły się do akcji organizowanej przez Szubiński Dom Kultury pod nazwą Pudełko Radości.Razem z rodzicami udało się przygotować siedem pudełek wypełnionych do pełna tymi pozytywnymi emocjami. Każde z nich adresowane jest dla dzieci z Ukrainy. Jako pierwsze zostały obdarowane Dziewczynki, które niedawno dołączy
Uroczystością upamiętnienia majora Józefa Koraba- Kobierzyckiego
W piątek, 8 kwietnia, na placu przed naszą szkołą, posadziliśmy Dąb Pamięci, dla uczczenia pamięci ofiary zbrodni katyńskiej- Majora WP Józefa Korab-Kobierzyckiego, zamordowanego w Charkowie, w 1940 r.
Podczas uroczystości, na zaproszenie przewodniczącej Rady Miejskiej Anny Kijowskiej i Burmistrza Szubina Mariusza Piotrkowskiego przybyli m.in.: ks. kanonik Leszek Kroll, starosta nakielski Tadeusz Sobol wraz z radnym powiatowym Ignacym Pogodzińskim oraz Maciejem Lisowskim, radni Rady Miejskiej- Elżbieta Katafiasz, Katarzyna Twardowska, Roman Danielewski, zastępca burmistrza Wioletta Borys-Stachowiak wraz z pracownikami urzędu, prezes Banku Spółdzielczego w Szubinie Zbigniew Lorenc, prezes TPPW Mariola Polańska, zastępca dowódcy jednostki JRG PSP Szubin asp. sztab. Jerzy Bejmowicz wraz z prezesą OSP Królikowo Patrycją Świderską i prezesem OSP Ciężkowo Stanisławem Miziułą, wykonawca postum
Ogłoszenie wyników XXIII Konkursu na "Palmy i Pisanki Wielkanocne"
4 kwietnia w Szubińskim Domu Kultury odbyło się podsumowanie XXIII Konkursu na Plastykę Wielkanocną „Palmy i Pisanki”. Spośród blisko 50 prac, jury konkursowe nagrodziło kilkanaście. Wśród nich są palmy i pisanki naszych uczniów.
W kategorii dzieci w wieku 7-11 lat
w dziedzinie Palmy:
Klaudia Izdebska z kl.4- Nagroda
Białe i Czerwone w Twoim Życiu - konkurs plastyczny
Pokaż swoją dumę z polskiej flagi i wykonaj pracę na konkurs!
Aby dowiedzieć się więcej wejdź na stronę:
http://biblioteka.szubin.pl/archiwum/biale-i-czerwone-w-twoim-zyciu/#more-30568
Wszystkie Kolory Świata - podsumowanie.
Czas podsumować akcję Wszystkie Kolory Świata.
Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w szycie. Dzięki naszym przedszkolakom, uczniom i ich rodzinom powstało 61 lalek o wielkiej mocy! Skąd ta moc? – otóż każda przekazana lalka, a później darowizna ratuje dzieci z najuboższych rejonów świata. Ale to nie wszystko! Celem tego programu oprócz pomocy w walce z takimi chorobami jak gruźlica, odra, polio, krztusiec jest również kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości oraz pokazanie, że pomaganie jest nie tylko pożyteczne, ale również może być przyjemne. Nasza szkoła podejmuje takie działania, które rozwijają wśród naszych podopiecznych świadomość społeczną i aktywną postawę wobec problemów współczesnego świata, dlatego bardzo się cieszymy, że Unicef przyznał nam certyfikat „Społecznie Odpowiedzialnej Placówki” .
Giełda szkół
31 marca uczniowie klas ósmych wraz z wychowawcami p. Magdaleną Kozłowską i p. Danielem Lubawym uczestniczyli w „GIEŁDZIE SZKÓŁ” zorganizowanej w Szkole Podstawowej nr 1 w Szubinie. Wydarzenie rozpoczęło się od prezentacji wszystkich przybyłych szkół ponadpodstawowych. Wiele z nich bardzo rzeczowo i kreatywnie zareklamowało swoje szkolne mury. Następnie nasi uczniowie mogli podejść do każdego ze stoisk, porozmawiać i dopytać o szczegóły dotyczące poszczególnych specjalizacji, profili oraz kierunków kształcenia zawodowego. Każdy miał możliwość otrzymania ulotki informacyjnej z ofertą edukacyjną szkół.
Spotkanie z pielęgniarką
W ramach działań edukacyjnych z zakresu doradztwa zawodowego uczniowie kl. VII – VIII uczestniczyli w kolejnym spotkaniu zawodoznawczym. Tym razem gościliśmy panią Karoliną Tucholke, która reprezentowała zawód pielęgniarki o specjalności anestezjologicznej. Spotkanie odbyło się w szkole 1 kwietnia br., gdzie młodzież wysłuchała ciekawej i fachowej prezentacji. Pani Karolina opowiedziało szczegółowo o tym jak wygląda ścieżka edukacyjna oraz jakie zadania i obowiązki należą do pielęgniarki. Należy pamiętać, że zawód ten wykonują również mężczyźni, czyli pielęgniarze. Nasz gość odpowiedział również na pytania młodzieży, m.in. o wysokość zarobków, czas pracy i o relacje z pacjentami.
Godziny dzwonków
Niedziela 02.02.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych