Strona główna
Aktualności
Dzień Patrona Szkoły
Miniony piątek, 14. października, był dla społeczności Szkoły Podstawowej im. Ziemi Pałuckiej dniem wyjątkowym z kilku powodów. Świętowaliśmy nie tylko Dzień Edukacji Narodowej oraz pasowanie pierwszoklasistów na pełnoprawnych uczniów, ale także zapoczątkowaliśmy nową tradycję, jaką są obchody Dnia Patrona.
Święto Edukacji Narodowej
14 października, Dzień Edukacji Narodowej, to wyjątkowa chwila w kalendarzu roku szkolnego. Zaproszenie do obchodów święta przyjęli w tym roku burmistrz Szubina pan Mariusz Piotrkowski, ksiądz kanonik Leszek Kroll, sołtysi wsi oraz rodzice. Nie zabrakło oczywiście dyrekcji i pracowników szkoły oraz odświętnie wyglądających uczniów. Uczestników uroczystości przywitała pani dyrektor Ewelina Marczak. W swoim wystąpieniu podkreśliła historyczny charakter święta edukacji, zwróciła się do pracowników szkoły oraz bohaterów uroczystości, uczniów klasy pierwszej.
Warsztaty "Pałuckie Kwiaty "
W ramach przygotowań do obchodów Dnia Patrona naszej szkoły przedszkolaki i uczniowie klas 4-6 wzięli udział w warsztatach tworzenia paluckich kwiatów z bibuły. Warsztaty na specjalne zaproszenie prowadziła pani Małgorzata Bołka mistrzyni rękodzieła zwłaszcza zdobnictwa i haftu. Pod czujnym okiem pani Gosi dzieci wykonały wspaniałe astry i róże, które można podziwiać na szkolnej wystawie sztuki paluckiej.
Koncert z okazji Dnia Papieskiego
W niedzielę 16 października 2022 r. przypada w Polsce XXII Dzień Papieski, organizowany przez Fundację “Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Tegorocznej edycji towarzyszy hasło “Blask Prawdy”, które nawiązuje do encykliki św. Jana Pawła II “Veritatis splendor” z 1993 r. Dzień Papieski to czas, w którym wyrażamy wdzięczność za pontyfikat Papieża Polaka. Wydarzenie przypada zawsze w niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową zaś w tym roku dokładnie w 44. rocznicę wyboru. Tego dnia w całej Polsce jest organizowana zbiórka na rzecz stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W naszej szkole, dzień ten przeżywaliśmy w czwartek 13 października. W tym dniu drugi już raz gościł u nas religijny zespół muzyczny "Getsemani", który nie tylko sam dał koncert, ale wciągnął w niego całą brać szkolną. Była to wielka uczta dla ducha. Gościnnie też zaszczycił nas swoją obecnością ks.
Poznaliśmy nowy skład Samorządu Uczniowskiego!
Za nami szkolne wybory do Samorządu Uczniowskiego. Do kampanii stanęły cztery kandydatki: uczennice klas 5, 6 i 8. Po przygotowaniu plakatów wyborczych, które zawisły na korytarzu, pozostali uczniowie naszej szkoły mieli czas na zapoznanie się z ofertą koleżanek. 4. października odbyło się anonimowe głosowanie. Każdy uczeń oddał jeden głos na swoją faworytkę na przewodniczącą, ale też dokonał wyboru na nauczyciela, który w tym roku szkolnym będzie pełnił funkcję opiekuna Samorządu. Wyniki są następujące:
MARIA KONOPNICKA – PATRONKA ROKU 2022
Działania szkolnej biblioteki:
- Wystawa książek Marii Konopnickiej przygotowana przez uczniów z Klubu Przyjaciół Biblioteki: 03 -27.10.2022r.
- Zajęcia biblioteczne:
- kl. 1 – Maria Konopnicka- Wiersze dla dzieci. Tworzenie ilustracji do wiersza pt. „Stefek Burczymucha”.
- kl. 6 - Poezja Marii Konopnickiej, rys biograficzny.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2022
29 września obchodziliśmy XX Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki, jego patronką jest Joanna Porazińska, wybitna pisarka, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach właśnie. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania jest skierowany głównie do najmłodszych czytelników. Od dawna wiadomym jest, że czytanie na głos ma dla dzieci ogromne znaczenie. Wpływa ono m.in. na rozwój dziecka, wzbogaca słownictwo, pomaga w budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi, rozbudza wyobraźnię, ćwiczy pamięć, poprawia koncentrację, rozwija poczucie humoru. Święto Głośnego Czytania warto obchodzić każdego dnia, a jeśli każdy poświęci na nie choćby 20 minut, będzie to duży sukces. Będzie zdecydowanie wspaniałą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzania czasu dziecka z dziadkami, rodzicami, rodzeństwem czy kolegami.
Szkolni artyści na warsztatach w Skudzewie
W dniu 7 października 51 uczniów z klas IV - VIII wraz z wychowawcami oraz nauczycielką plastyki p. Magdaleną Kozłowska wzięli udział w warsztatach plastycznych zorganizowanych przez Fundacje Piękniejszego Świata w Skłudzewie. Specjalnie przygotowane otoczenie jest idealnym i bezpiecznym miejscem do rozwijania kreatywności i twórczego działania inspirowanego przyrodą.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Wzorem lat ubiegłych uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia.
Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania – uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.
Uczniowie na lekcjach matematyki rozwiązywali zadania związane z tabliczką mnożenia, a także podczas przerw sprawdzana była umiejętność tabliczki. Egzaminatorami byli uczniowie, którzy w specjalnych Komisjach Egzaminacyjnych sprawdzali wiedzę swoich rówieśników. Wszyscy zwycięzcy otrzymali certyfikaty i odznaki eksperta tabliczki mnożenia.
Konkurs wiedzy o św. Faustynie
6 X 22 r. w Muzeum Ziemi Szubińskiej, odbył się religijny konkurs wiedzy o św. Faustynie. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły z klasy VIII (Julka Łukaszewicz i Zosia Chareńska oraz Maja Janus i Sylwia Marmurowicz) . Na siedem zespołów Julka i Zosia zajęły II miejsce. GRATULACJE. Majce i Sylwi, trochę zabrakło szczęścia do trzeciego miejsca, bo wiedzę miały dużą. Ale, jak zawsze powtarzam dzieciakom i młodzieży: jeśli coś robimy dobrego, a zwłaszcza na chwałę Boga, to nie ma przegranych. Dziękuję dziewczyny, że Wam się chciało chcieć. Możemy być dumni, że mamy taką młodzież.
Wyróżnienie dla dyrektor szkoły. Ewelina Marczak otrzymała medal KEN
Dnia 23 września 2022r., na wniosek Posła na Sejm RP Bartosza Kownackiego został wręczony Medal Komisji Edukacji Narodowej za szczególne osiągnięcia na rzecz oświaty i wychowania Pani Ewelinie Marczak, nauczycielce, dyrektorowi Szkoły Podstawowej im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie.
Podczas uroczystości obecni byli: Poseł na Sejm RP- Bartosz Kownacki wraz z Dyrektorem biura Poselskiego – p. Julią Rozworowską, Burmistrz Szubina- p. Mariusz Piotrkowski, Przewodnicząca RM – p. Anna Kijowska, Wiceburmistrz- p. Wioletta Borys- Stachowiak, pracownicy UM w Szubinie, przedstawiciele Radnych RM obecnej kadencji, ks. Kanonik Parafii św. Wita w Słupach – Leszek Kroll, dyrektorzy placówek oświatowych, p. Danuta Pilarska- Członkini Rady Kobiet w Rolnictwie przy Ministrze Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Sołtysi wsi, Przewodnicząca KGW w Królikowie, przedstawiciele Koła Łowieckiego „Cyranka”, społeczności szkol
Z wizytą na leśnej polanie
29 września uczniowie klasy II wraz z 5 i 6-latkami udały się na wycieczkę do Zielonowa. Leśna polana to przepiękne miejsce, które za każdym razem wywołuje dużo radości u naszych uczniów: dzieci biegały, grały piłkę i cieszyły się swoim towarzystwem. A w przerwie zajadały się kiełbaską i chlebem z grila.
Pożegnanie lata
Nowa galeria Pożegnanie lata została dodana do albumu fotograficznego
fot. Zofia Hak
20
Dzień Chłopca w klasie 3
W piątek 30 września w klasie 3 odbył się dość nietypowy Dzień Chłopaka. Dziewczęta przygotowały kolegom niespodziankę. Każdy został pasowany na „ Super Chłopaka” , a potem otrzymał kartkę z życzeniami , które przygotowała Wiktoria . Ze wspaniałym prezentem pojawiły się w klasie mamy Nikodema i Macieja . Przywiozły pizzę, którą same upiekły , a do tego zdrowy , pyszny sok wyciśnięty z jabłek. Na zdrową ucztę zostały zaproszone również dziewczęta .
Dzień Chłopaka
Dnia 30.09.2022r., zgodnie z kalendarzem, świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Każda klasa przygotowała coś niezwykłego: był wspólny piknik w sali gimnastycznej, ognisko i pieczone ziemniaki, seans filmowy z popcornem, a nawet pizza przygotowana przez mamy uczniów z klasy 3. Nie zabrakło też upominków, życzeń, słodyczy, a dzięki uprzejmości Rady Rodziców wszystkie dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas 1-8 zostały poczęstowane pysznymi murzynkami.
Święto pieczonego ziemniaka
Dnia 30 września uczniowie klasy IV wraz z nauczycielami p. Beatą Budziak
i Bernadetą Piniarską na Grzybku w Królikowie świętowali Dzień Chłopaka
i Święto pieczonego ziemniaka.
Oprócz smacznych ziemniaczków nie zabrakło też słodkości i upominków dla chłopców. Uroczystość zakończono zabawami ruchowymi na świeżym powietrzu.
Ostatnia runda czwartków lekkoatletycznych
29 września odbyła się ostatnia runda eliminacyjna czwarków lekkoatletycznych rozgrywanych w Szubinie. Oprócz rywalizacji sportowej młodych lekkoatletów wręczono również puchary dla szkół i nauczycieli w klasyfikacji końcowej za sezon 2020/2021. Wśród szkół SP Królikowo zajęło 2 miejsce, podobnie jak wśród nauczycieli Daniel Lubawy zdobył 2 miejsce. Natomiast w rywalizacji sportowej uczniowie naszej szkoły zdobywali następujące miejsca:
Dzień Jabłuszka u Sówek
Grupa Sówki podczas obchodów dnia jabłka miała mnóstwo atrakcji. Były zagadki ciekawostki i łamigłówki związane z jabkami, mapy myśli tworzone przez dzieci a na podsumowanie dnia był pyszny i zdrowy sok wyciśnięty z jabłek .
Autor: Ewa Cichońska
Fot. Ewa Cichoństa
3
Godziny dzwonków
Czwartek 22.05.2025Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych