Aktualności
WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
7 stycznia 2012 r. w Szkole Podstawowej w Królikowie zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, tradycyjnie dzień przed ogólnopolskim finałem. Sztab WOŚP w Królikowie to: Rada Sołecka Królikowo, Ciężkowo, Słupy, Dąbrówka Słupska, Chraplewo, SP Królikowo, KGW Królikowo, OSP Królikowo i Słupy, Świetlica Królikowo ,jak również ofiarodawcy: firmy i osoby prywatne. Finał rozpoczęto o godzinie 14.00. Wystąpiły dzieci ze SP Królikowo w trzech różnych przedstawieniach, kabaret „Porażeni” z Szubina, klaun – iluzjonista Jan Piasecki z Bydgoszczy, siostry Nowaczewskie z Retkowa, Paulina Kieruj z Królikowa, Małgorzata Smorga z Zalesia. Całą imprezę prowadził Włodzimierz Tomiczak wspólnie z Elżbietą Katafiasz. W przerwach między występami odbywały się licytacje przedmiotów. Za rekordową kwotę 200 zł sprzedano piłkę do nogi. W czasie trwania imprezy
SZKOŁA PODSTAWOWA W KRÓLIKOWIE WYGRYWA MISTRZOSTWA POWIATU
W MINI SIATKÓWCE
W dniu 4 stycznia 2012 roku w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Królikowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Mini Siatkówce Szkół Podstawowych Dziewcząt. W mistrzostwach wystąpiły: Szkoła Podstawowa w Kcynii, Szkoła Podstawowa w Mroczy. Szkoła Podstawowa Nr 3 w Nakle nad Notecią oraz gospodarze Szkoła Podstawowa w Królikowie. Otwarcia mistrzostw dokonali: Tadeusz Sobol - Starosta Nakielski i Danuta Nowicka - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Królikowie. W wyniku losowania w meczach eliminacyjnych spotkały się Kcynia z Królikowem i Mrocza z Nakłem nad Notecią. Mecze eliminacyjne były bardzo zacięte i kończyły się rozegraniem trzeciego seta. Niespodzianką była przegrana dziewcząt z Nakła nad Notecią z dziewczętami z Mroczy. W meczu o III miejsce siatkarki z Nakła nad Notecią pokonały Kcynię. W fina
SPOTKANIE WIGILIJNE
22 grudnia cała społeczność naszej szkoły zebrała się w sali gimnastycznej, wokół żłóbka, by obejrzeć przedstawienie jasełkowe, kolędować wspólnie z pracownikami szkoły i przyjąć życzenia od pani dyrektor Danuty Nowickiej. Uczniowie klas I i II pod kierunkiem pani Marleny Marchwińskiej i pani Zofii Hak zaprezentowali jasełkę „ Do Betlejem”, bogato wypełnioną polskimi kolędami i pastorałkami. Na scenie pojawili się; Maryja z Józefem, aniołowie, królowie, pasterze, dzieci. Miłą niespodziankę przygotowali nauczyciele, którzy zaśpiewali kolędy w języku polskim i angielskim. Po występie wszyscy rozeszli się do swych sal, gdzie czekały pięknie udekorowane stoły , choinki. Z każdej sali dochodził śpiew kolęd. Była to również okazja do złożenia sobie życzeń, podzielenia się opłatkiem.
" OPOWIEŚC WIGILIJNA"
15 grudnia uczniowie klas III- VI udali się do Torunia do teatru „ Baj Pomorski” na spektakl pt. „Opowieść wigilijna”. Rozgrywa się ona w scenerii dziewiętnastowiecznego Londynu, na jednej z ulic miasta przepełnionego atmosferą Bożego Narodzenia, radosnego oczekiwania wigilijnego wieczoru i kolędowania. Opowieść grana w planie aktorskim oraz lalkowym była dla nas przejmującym wyrazem przesłania Bożego Narodzenia , a jednocześnie wspaniałą lekcją, która przybliżyła nam teatr.
" MALI RYCERZE XXI WIEKU"
13 grudnia po raz czwarty odbył się w Zespole Szkół w Kowalewie konkurs związany z obyczajami rycerskimi „Mali rycerze XXI wieku”. Uczniowie klas czwartych ze szkół podstawowych w Turze, Królikowie i Kowalewie zmagali się w konkurencjach wymagających wiedzy i sprawności.
Konkurs wygrali uczniowie naszej szkoły w składzie: Szymon Cichoński, Filip Grodziski i Mikołaj Tomiczak. Uczniów do konkursu przygotowała pani Danuta Nowicka.
II SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA
9 grudnia odbył się II Szkolny Konkurs Pięknego Czytania. W konkursie wzięli udział uczniowie klas II- VI. W kategorii klas II- III zwyciężyła Natalia Kasprzak, a w kategorii klas IV- VI Kacper Spechciński. Zwycięzcom gratulujemy! Konkurs przygotowały panie: Barbara Wiencelewska- Cyranowicz i Magdalena Kozłowska.
MIKOŁAJKI
Od kilku lat w naszej szkole obchodzone są Mikołajki. Szczególnie na to święto czekają uczniowie najmłodszych klas. Wraz ze starszymi kolegami i nauczycielami udali się do centrum wsi, aby udekorować drzewko ustawione koło sklepu. Czekali tam na nich Mikołaje, którzy mimo niesprzyjającej aury, nie zawiedli. Przybyli pieszo, na rowerach. W zamian za miłe niespodzianki uczniowie recytowali Mikołajowi wiersze, śpiewali piosenki i składali podziękowania. Dzieci z ogromnym przejęciem czekały na prezenty, które św. Mikołaj przyniósł i jak co roku nie zapomniał o żadnym dziecku. O słodkie upominki zadbała Rada Rodziców, Koło Gospodyń Wiejskich i sołtys wsi Elzbieta Katafiasz. Na mikołajkowe spotkanie przybyli również mieszkańcy okolicznych wsi.
ANDRZEJKI
W środę 23 listopada w naszej szkole rządziła magia i czary. Andrzejki - to dzień jedyny w swoim rodzaju. Tego dnia – zgodnie z tradycją – św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy wszystkim pannom i za sprawą znaków – wróżb , podpowiada , kiedy wyjdą za mąż, kim będzie przyszły wybranek, jak go znaleźć. W wieczór andrzejkowy, oprócz wspaniałej zabawy w rytmach dyskotekowych, można było skorzystać z usług znakomitych wróżek. Zainteresowanie ich usługami było olbrzymie, gdyż gwarantowały spełnienie wszystkich marzeń - oczywiście z przymrużeniem oka . Organizacją imprezy zajęły się panie Magdalena Kozłowska i Agata Lewandowska.
DZIEŃ SPÓDNICY
22 listopada obchodziliśmy po raz drugi w naszej szkole Dzień Spódnicy. Spora grupa uczniów, a także nauczycieli włączyła się do wspólnej zabawy. Śmiało możemy powiedzieć, że dzień noszenia spódnicy był udany. Śmiechu było dużo. Spódnice były różne: długie, krótkie, gładkie, w ciapki, z motywami, czarne, białe, kolorowe . Najsympatyczniej wyglądali w spódnicach i sukienkach chłopcy. Brawa dla nich za odwagę i włączenie się do zabawy. Nad organizacją dnia czuwał Samorząd Uczniowski.
DZIEŃ TOLERANCJI I ŻYCZLIWOŚCI
18 listopada obchodziliśmy Dzień Tolerancji i Życzliwości. Był to pierwszy dzień z Tygodnia Kolorów- Dzień Żółty. Szkoła przypominała radosne, ciepłe słońce. Uczniowie klas 0- III złożyli obietnicę, że będą mili i życzliwi dla innych, zaś uczniowie klas IV- VI wypowiedzieli się na temat „ Co robię, aby być tolerancyjnym ?”. Akcję koordynowały: opiekunka SU pani Magdalena Kozłowska oraz pani Ewa Dydyszko.
ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA
Już po raz czwarty dzieci z Oddziałów Przedszkolnych gminy Szubin świętowały Światowy Dzień Pluszowego Misia podczas zmagań sportowych. Głównym organizatorem „TURNIEJU PLUSZOWEGO MISIA”była nasza szkoła. Odbył się on w nowej sali gimnastycznej. 15 listopada przyjechałydo Królikowa dzieci z Oddziału Przedszkolnego z Kołaczkowa , Kowalewa , Chomętowa oraz silna reprezentacja z Turu.Turniej otworzyła pani dyrektor Danuta Nowicka . Zmagania sportowe prowadziła pani Irena Kobylarz- nauczycielka oddziału przedszkolnego w naszej szkole. Sędzią głównym był pan Daniel Lubawy- nauczyciel wychowania fizycznego. Zanim rozpoczęto turniej, wszyscy uczestnicy złożyli uroczyste ślubowanie przyrzekając, że będą przestrzegać zasad zdrowej rywalizacji. Dzieci startowały w ośmiu konkurencjach. Wykazały się doskonałą sprawnością. Trudno więc było wyłonić zwycięzc
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
Co to znaczy być patriotą? Taki tytuł nosił mini spektakl przygotowany z okazji Narodowego Święta Niepodległości przez uczniów klas IV-VI. Młodzi aktorzy w przystępny sposób przedstawili widzom drogę Polski do niepodległości i rolę patriotów w tych wydarzeniach. Nie zabrakło też wierszy i piosenek legionowych.
" OD MIESZKA I DO BOLESŁAWA KRZYWOUSTEGO"
8 listopada w naszej szkole przeprowadzona została „ żywa lekcja historii” na temat „ Początki państwa polskiego- od Mieszka I do Bolesława Krzywoustego”. Uczniowie przypomnieli sobie wiadomości z lekcji historii dotyczące dziejów Polski, władców. Dużym zainteresowaniem cieszyły się rekwizyty, którymi posługiwali się wojowie. Nie obyło się też bez nagród- pamiątkowych monet.
WYCIECZKA DO PAŚNIKA
6 października uczniowie klas III- VI wyjechali na pole, aby wziąć udział w zbieraniu kukurydzy, która stanowic będzie karmę dla zwierząt leśnych w okresie zimowym.
28 października dzieci z klas I- II , klasy zerowej i oddziału przedszkolnego wybrały się do paśnika. Zaniosły tam pokarm dla zwierząt leśnych. Przedstawiciele Koła Łowieckiego przygotowali dla uczestników wyprawy kiełbaski i słodycze.
DZIEŃ KASZTANA
Uczniowie naszej szkoły wraz z Kołem Łowieckim „Cyranka” podjęli wspólną akcję ekologiczną, której celem jest dokarmianie zwierząt. Dzieci z okazji „Dnia Kasztana” uzbierały 930 kg kasztanów i żołędzi, które zostały przekazane kołu łowieckiemu. Największą ilość kasztanów uzbierała uczennica klasy VI Patrycja Świątkowska i została ogłoszona Królem Kasztana. Tytułem „ Króla Żołędzia” została uhonorowana Oliwia Wiśniewska z klasy II. Uczniowie, którzy uzbierali największą ilość kasztanów i żołędzi otrzymali dyplomy i nagrody z rąk prezesa koła- Mirosława Walczaka i Kamili Katafiasz, a pozostali słodycze.
WYBORY NOWEGO SAMORZĄDU SZKOLNEGO
W październiku odbyły się wybory do nowego Samorządu Szkolnego. Kandydaci zaprezentowali swoje programy wyborcze. Uczniowie w tajnym głosowaniu wybrali:
Hannę Wiśniewską -przewodniczącą,
Katarzynę Świtałę - zastępcę,
Filipa Grodziskiego i Mikolaja Tomiczaka- członków.
Godziny dzwonków
Poniedziałek 03.02.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych