Aktualności
GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY KLAS IV- VI
10 maja 2011r. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II odbył się Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas IV- VI. W kategorii klas VI Filip Grochala zajął I miejsce, a Adrian Siołkowski II miejsce. W kategorii klas V Dominika Mielcarek uplasowała się na IV miejscu. Również IV miejsce zajął Łukasz Fatyga- uczeń klasy IV. Uczniów do konkursu przygotowała pani Domicela Kulińska.
ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
29 kwietnia kolejny raz uczciliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tym razem w podróż w przeszłość zabrał uczniów ostatni król Polski, Stanisław August Poniatowski. Barwnie opowiadał o okolicznościach uchwalenia Ustawy Zasadniczej, odpowiadał też na pytania uczniów. Żegnając się , zostawił list, w którym zawarte było przesłanie do wszystkich Polaków.
WIELKANOC W ZAGRODZIE PAŁUCKIEJ
14 kwietnia uczniowie klasy I i III wraz z wychowawcami panią Marleną Marchwińską i Zofią Hak udali się na wycieczkę do Zagrody Pałuckiej w Gąsawie. Wysłuchali tam prelekcji na temat zwyczajów wielkanocnych, samodzielnie wykonali masło w kierzance, a potem z niego zrobili baranka. Piekły również mazurki wielkanocne. Na koniec wspólnie spożyły śniadanie wielkanocne.
PALMY I PISANKI WIELKANOCNE
Dnia 8 kwietnia w kawiarence przy Szubińskim Domu Kultury poznaliśmy laureatów konkursu o tematyce wielkanocnej. W kategorii : „ pisanki” nagrodę otrzymała Karolina Nowaczewska - uczennica naszej szkoły. Podczas wystawy można było podziwiać również prace innych naszych uczniów: Szymona Lewczyńskiego, Dominiki Konopki, Magdaleny Żychowskiej, Kamili Kordek, Malwiny Pawlik, Weroniki Wajgelt, Marii Jaroszek, Nicole Wilczyńskiej .
GMINNY KONKURS PRZYRODNICZY " INSPIRACJE PRZYRODNICZE"
7 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Szubinie odbył się Gminny Konkurs Przyrodniczy pt. „ Inspiracje przyrodnicze”. Doskonałą wiedzą wykazali się uczniowie naszej szkoły zajmując: Filip Grochala- II miejsce, Andrzej Kwiatkowski- IV miejsce, Adrian Siołkowski – wyróżnienie. Życzymy dalszych sukcesów. Uczniów do konkursu przygotowała pani Beata Budziak.
W LABIRYNCIE MITÓW
Od dziewięciu lat w Zespole Szkół nr 2 w Szubinie organizowany jest gminny konkurs mitologiczny. Uczniowie muszą uporać się z testami sprawdzającymi wiedzę na temat mitologii greckiej i rzymskiej. Jury wyróżniło dwójkę uczniów naszej szkoły: Dominikę Mielcarek i Kacpra Zakowicza. Gratulujemy! Uczniów do konkursu przygotowała pani dyrektor Danuta Nowicka.
POWITANIE WIOSNY
Zwyczaj, który co roku kultywujemy 21 marca, to topienie słomianego chochoła – symbolu zimy.Przy głośnych okrzykach: “Marzanno, Marzanno Ty zimowa Panno w wodę Cię wrzucamy, bo wiosnę witamy!” pożegnaliśmy zimę. Oprócz tego tradycyjnego obrzędu Samorząd Uczniowski zorganizował Wiosenną Olimpiadę Sportową. Wykazaliśmy się niezłą sprawnością , towarzyszył nam doskonały humor. Rada rodziców zadbała o nasze podniebienia, fundując kiełbaski z grilla. Teraz pozostało już nam tylko czekać na powitanie lata i wakacji.
MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY "KANGUR"
W dniu 17 marca 2011 roku, równocześnie z Międzynarodowym Konkursem "Kangur Matematyczny", przeprowadzony został konkurs matematyczny "Kangurek", przeznaczony dla uczniów klas II szkół podstawowych. Koordynatorem konkursu w naszej szkole była pani Domicela Kulińska. Czekamy na wyniki!
MIEJSCE ODKRYWANIA TALENTÓW
Świetlica Środowiskowa Baza Dzieci Aktywnych działajaca przy naszej szkole uzyskała w roku szkolnym 2010/2011 tytuł Miejsca Odkrywania Talentów. Tytuł ten świadczy o tym, że placowka nasza przyczynia się do odkrywania, promocji i wspierania uzdolnień dzieci i młodzieży. Umieszczenie na polskiej mapie Miejsca Odkrywania Talentów, znajdujacej sie na stronie internetowej www.roktalentow.men.gov.pl, przyczyni sie do promocji naszej szkoły w regionie i środowisku lokalnym.
AKADEMIA PROJEKTÓW MUZYCZNYCH
W środę 22 lutego w ramach ,,Akademii projektów muzycznych" spotkaliśmy się z muzykami, którzy zaprezentowali nam interesujący instrument muzyczny - akordeon. Poznaliśmy jego budowę i sposób działania. Panowie wykonali kilka znanych melodii z różnych stron świata oraz przygotowali dla nas zagadki. Chętnie też odpowiadali na nasze pytania. Bawiliśmy się doskonale, poszerzając jednocześnie swoje wiadomości.
„ POLSCE, TA KROPLA KRWI WRZĄCEJ"
16 lutego w świetlicy wiejskiej w Rynarzewie odbyła się VIII edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego na wiersz patriotyczny. Wyzwanie podjęło 32 uczniów. Miłą niespodziankę zrobił jury uczeń naszej szkoły Filip Grochala, który zaprezentował utwór własnego autorstwa. Uhonorowano go trzecim miejscem, podkreślając, że swój wiersz chłopiec recytował z wielkim przejęciem i że wspaniale się go słuchało.
WALENTYNKI
14 lutego obchodziliśmy Walentynki. Jak co roku działała "poczta walentynkowa". Do specjalnej skrzynki wrzucano kartki z życzeniami , które wcześniej przygotował Samorząd Szkolny. Dzieci , które uczęszczają na zajęcia w ramach Bazy Dzieci Aktywnych ,przygotowały walentynkowe przedstawienie. Wieczorem Samorząd Szkolny zaprosił dzieci na dyskotekę. W czasie dyskoteki zostały ogłoszone wyniki konkursu na najsympatyczniejszą koleżankę i najsympatyczniejszego kolegę. Zostali nimi Weronika Umińska z klasy I i Bartek Goździk z klasy VI.W trakcie dyskoteki popisywaliśmy się swoimi umiejętnościami tanecznymi, bawiliśmy się doskonale w trakcie różnych konkursów.
POSKROMIENIE NIEZNOŚNEGO SMOKA
Uczniowie naszej szkoły obejrzeli spektakl profilaktyczny przygotowany przez artystów teatru Inspiracja. Było to przedstawienie " Poskromienie nieznośnego smoka": Wcale nie za siedmioma górami, ale całkiem niedaleko, żyło pewne Smoczysko - nieznośne i samolubne. Bywało złośliwe, a dokuczanie swemu jedynemu przyjacielowi z czasem stało się jego hobby. W końcu miarka się przebrała i przyjaciel powędrował w siną dal. Dręczone wyrzutami Smoczysko postanowiło go odnaleźć. Wyruszyło w wędrówkę przez szereg niezwykłych miejsc, a w każdym z nich nabyło jakąś nową umiejętność. W przedstawieniu poruszane były treści ważkie dla dzieci: przestrzeganie przez nie norm i reguł, prawidłowe funkcjonowanie w grupie, prawidłowe rozwiązywanie konfliktów.
II GMINNY PRZEGLĄD JASEŁEK
W dniu 13 stycznia 2011 roku w Kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Kcyni, odbył się już II Powiatowy Przegląd Jasełek. Organizatorem i inicjatorem przeglądu był Zespół Szkół Specjalnych Kcynii. W przeglądzie udział wzięły trzy szkoły. Oficjalnego otwarcia przeglądu dokonała Kamila Marosz – dyrektor ZSS w Kcynii. Całość prowadził ksiądzMariusz Zbieranek. Występy charakteryzowała różnorodność wykonania - od wersji tradycyjnej po nowoczesną. Uczniowie z Zespołu Szkół w Mycielewie zaprezentowali przedstawienie, w którym główna idea została skupiona na ukazaniu spotkanie Pana Jezusa z rzeczywistością dzisiejszego świata. Natomiast uczniowie z naszej pod kierunkiem pani Barbary Wiencelewskiej-Cyranowicz i Andrzeja Wesół zabrali w podróż do przeszłości poczynając od współczesności, a kończąc na starożytności . Występ naszych uczniów zyskał uznanie w ocz
DZIEŃ BABCI I DZIADKA
21 stycznia swój dzień mają Babcie, 22 stycznia Dziadkowie. Dzień Babci i Dzień Dziadka to wspaniała okazja, byśmy uświadomili sobie , jak wiele w naszym życiu znaczą dziadkowie. Jak wiele miłości potrafią nam ofiarować i jakimi przyjaciółmi i powiernikami są dla nas. Szczególnie uroczyście ten dzień świętowali przedszkolaki i uczniowie klasy II wraz ze swoimi kochanymi dziadkami. Były piękne recytacje, śpiew piosenek i słodki poczęstunek. Dzieci przygotowały panie Irena Kobylarz, Justyna Szulc, Ewa Dydyszko.
Godziny dzwonków
Poniedziałek 03.02.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych