Wychowali swoje dzieci,
A czas ciągle leci, leci.
Dzisiaj na pociechę mają
Wnuki, które ich kochają!🙋🙋♀️🙋♂️
Wszystkiego najlepszegoz okazji
Dnia Babci i Dziadka 👵👴💐
Wychowali swoje dzieci,
A czas ciągle leci, leci.
Dzisiaj na pociechę mają
Wnuki, które ich kochają!🙋🙋♀️🙋♂️
Wszystkiego najlepszegoz okazji
Dnia Babci i Dziadka 👵👴💐
Autorzy obrazka: Liliana Gawron i Miłosz Skibiński
Z radością informujemy, że uczennice klasy 8.: Maria Cichońska, Julia Piechowiak i Oliwia Stypczyńska zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego, organizowanego przez Kujawsko- Pomorskiego Kuratora Oświaty w Bydgoszczy Już w marcu odbędzie się etap finałowy.
Dodatkowo, Julia Piechowiak i Oliwia Stypczyńska znalazły się w II etapie VI Olimpiady Literarury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych.
Opiekunem konkursowym uczennic jest p.Barbara Wiencelewska- Cyranowicz.
Gratulujemy i trzymamy kciuki.
13 stycznia uczniowie klasy 8. wraz ze szkolnym doradą zawodowym – p. Magdaleną Kozłowską, uczestniczyli w „Drzwiach otwartych” Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie. Podczas zwiedzania szkoły, uczniowie zostali zapoznani z bogatą ofertą edukacyjną placówki, a także z bazą dydaktyczną oraz wyposażeniem. Młodzież z szubińskiego LO bardzo ciekawie i przekonywująco prezentowała atuty szkoły.
Nasi ósmoklasiści stoją przed trudnym zadaniem wyboru szkoły ponadpodstawowej. Udział w takich wydarzeniach ma na celu wsparcie ich w podjęciu decyzji.
Warto nadmienić, że w murach LO witaliśmy absolwentów szkoły w Królikowie, którzy witali nas uśmiechem.
Organizatorom dziękujemy za zapewnienie transportu oraz za sympatyczną atmosferę.
Tekst i zdjęcia: Magdalena Kozłowska
W środę, 15 stycznia 2025 r., w Szkole Podstawowej w Królikowie gościliśmy Dzielnicowego Komisariatu w Szubinie, p.Damiana Ziółkowskiego. Wizyta była ściśle związana z nadchodzącymi feriami zimowymi i doskonale wpisała się tematycznie w przeprowadzone na szeroką skalę działania szkoły, mające na celu bezpieczne spędzenie ferii przez uczniów.
Na początku Pan Dzielnicowy spotkał się z namłodszymi dziećmi- przedszkolakami i uczniami klas 1-3. Policjant przeprowadził pogadankę, jak reagować w chwili zagrożenia zdrowia i życia, co robić, gdy spotka się obce zwierzęta oraz jak unikać kontaktów z nieznanymi osobami. Pan Ziółkowski omówił też zasady bezpiecznego korzystania z uroków zimy. Szczególnie przestrzegał przed wchodzeniem na zamarznięte stawy i jeziora. Dzieci bardzo ochoczo odpowiadały na pytania gościa, dotyczące zabaw zimowych. Poznały zasady prawidłowego korzystania z zabaw na śniegu i lodzie.
W klasach 4-8, oprócz wspomnianych tematów, pan Dzielnicowy poruszył kwestie spędzania wolnego czasu w okresie ferii zimowych, nie tylko na świeżym powietrzu. Zagrożeniem takim jest korzystanie młodych ludzi z Internetu. Przestrzegał przed hejtowaniem i zawieraniem niewłaściwych znajomości w Internecie.
Policjant poruszył również w klasach 7- 8 kwestie dotyczące unikania używek i ich wpływu na funkcjonowanie młodych ludzi. Wszyscy uczniowie byli żywo zainteresowani prelekcją.
Oby wyniesiona wiedza przyniosła spodziewane efekty W ramach akcji bezpiecznego spędzenia ferii, wychowawcy zapoznali również uczniów klas z prezentacją multimedialną „Bezpieczne ferie”, przygotowaną przez nauczyciela informatyki, pana Marcina Adamczyka.
Pani Psycholog przygotowała gazetkę informacyjną dla uczniów o niebezpieczeństwach czyhających na dzieci i młodzież w okresie wolnym od zajęć. Należy mieć nadzieję, że po feriach uczniowie wrócą do szkoły wypoczęci, z bagażem pozytywnych wrażeń, a, co najważniejsze, zdrowi.
Tekst i zdj.- Bożena Wabich (pedagog szkolny)
zdj. H. Nowakowska
Uczniowie klasy 3, pod okiem swojej wychowawczyni- p.Marleny Marchwińskiej, w ciekawy sposób podsumowali znajomość omawianej przez nich lektury pod tytułem "Dzieci z Bullerbyn".
Dzieci stworzyły lapbooka, poświęconego tej właśnie powieści
Celem realizacji projektu było inspirowanie twórczego rozwoju uczniów poprzez wykonanie lapbooka, czyli teczki/ książki tematycznej, zawierającej informacje na temat omówionej lektury, oczywiście według własnego pomysłu.
W czasie realizacji zadania uczniowie wykazali się niesamowitą kreatywnością w zapełnieniu przestrzeni swoich lapbooków
Pomysłowość prac nie miała granic. Uczniowie prześcigali się w tworzeniu najróżniejszych kieszonek, harmonijek, obrazków, zagadek i zadań do rozwiązania
Jak pokazują zamieszczone zdjęcia, nauka z tak przygotowanych lapbooków to nie tylko pożytek, ale też wielka przyjemność.
Święta za nami, ale zima nie odeszła
Aby umilić nam czas oczekiwania na ferie nasz woźny- Pan Wojtek, stworzył 2 piękne bałwanki, które zdobią wejście do szkoły
Wcześniej były świerkowe Mikołaje i renifer wykonany przez p.Piotra Błażejczaka
Jak co roku gramy z WOŚP!
Prosimy o fanty, vouchery, rękodzieła....
Razem możemy więcej!
Autor plakatu- p. Daria Sołtys
Dużym zainteresowaniem uczniów cieszą się zakupione na potrzeby edukacji długopisy 3D. Wykorzystanie ich podczas lekcji podnosi atrakcyjność zajęć, rozwija wyobraźnię i kreatywność. Przekonało się o tym już wielu uczniów, między innymi nasi pierwszoklasiści, którzy przed Świętami Bożego Narodzenia, pod opieką wychowawczyni- p.Darii Sołtys, uczestniczyli w ciekawych zajęciach.
Mamy to! Mikołaj Sułkowski, uczeń klasy 8., zakwalifikował się do ostatniego, wojewódzkiego etapu Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego, organizowanego przez Kujawsko- Pomorskiego Kuratora Oświaty w Bydgoszczy
Mikołaj uzyskał 90% i już wkrótce powalczy o tytuł laureata
Opiekunem konkursowym Mikołaja jest p. Ewelina Wójtowicz.
Gratulujemy i trzymamy kciuki
Kolędują Tobie nasze serca – pod takim hasłem 20 grudnia odbył się jubileuszowy X Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek.
Do rywalizacji przystąpiło 18 wykonawców, których oceniało jury w składzie: pani Zofia Hak, pani Lucyna Zakrzewska oraz pani Angelika Moraczewska. Widzowie usłyszeli zarówno piękne, stare polskie kolędy oraz pastorałki, jak i współczesne piosenki świąteczne.
Wszyscy wykonawcy zasłużyli na uznanie za podjęcie trudu przygotowania i zaprezentowania się przed licznie zgromadzoną publicznością. Gratulujemy wszystkim! Natomiast zwycięzcami przeglądu zostali:
- Edyta Okońska w kategorii klas I-II za wykonanie piosenki „Już blisko kolęda”
- Marcin Jakubowski w kategorii klas III –IV za utwór „Nie bój się”
- Lena Antosik w kategorii klas V – VII za piosenkę „Last Christmas”
Nagroda Publiczności także powędrowała do uczennicy klasy VII Leny Antosik.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki, laureaci natomiast świąteczne nagrody. Wsparcia finansowego organizatorkom przeglądu udzieliła Rada Rodziców.
Pani Angelika Moraczewska w imieniu wychowanków i pracowników Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Szubinie podziękowała za zorganizowanie świątecznych prezentów. Podziękowania złożyła na ręce pani dyrektor Eweliny Marczak, która podkreśliła zaangażowanie w akcję całej społeczności szkolnej oraz niezwykłą moc takich upominków– jednakowo wzruszają obdarowywanych, jak i obdarowujących.
Pięknym dopełnieniem spotkania były ciepłe świąteczne życzenia, które do zebranych skierowała pani dyrektor.
Pani Kalina Beczak oraz uczniowie klasy siódmej zaprezentowali swoją pracę w ramach ogólnopolskiego projektu „Szkoła z piernika”
Panie Ewa Cichońska i Daria Sołtys podsumowały konkurs na świąteczną ozdobę zorganizowany przez Szkolne Koło Wolontariatu.
Tradycyjnie spotkanie zakończyło się wspólnym śpiewem. Tym razem zabrzmiała kolęda „Przybieżeli do Betlejem”.
Przegląd zorganizowały panie Magdalena Kozłowska i Marlena Marchwińska, a pięknie go poprowadziły Klaudia Izdebska i Zuzanna Budziak.
Tekst- p.Marlena Marchwińska
Zdj.- p. Marlena Berka
Przypominamy, że od 1 września 2021 r. w szkole oraz w autobusie szkolnym obowiązują odgórnie wskazane wytyczne MEiN, MZ i GIS ("zbiór zaleceń i rekomendacji, których celem jest bezpieczna oraz higieniczna organizacja zajęć w warunkach epidemii w nowym roku szkolnym").
Poniżej znajduje się link do ww. wytycznych
Powered by aSc EduPage