Aktualności
Pożegnanie tegorocznych absolwentów - uczniów klasy VIII fotorelacja
- 57
Uroczystość zakończenia roku szkolnego klas IV-VII
27 czerwca odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego dla uczniów klas IV–VII oraz pożegnania tegorocznych absolwentów – uczniów klasy VIII, którzy tanecznym krokiem, w rytmie poloneza, opuścili mury Szkoły Podstawowej w Królikowie, by ruszyć w szeroki świat…
Było uroczyście, wzruszająco, ale nie zabrakło też humorystycznych akcentów.
Pani Dyrektor- Ewelina Marczak, wraz z wychowawcami klas IV- VII, wręczyła świadectwa uczniom wyróżniającym się w nauce. Poza biało- czerwonym paskiem uczniowie otrzymali też kolorowe paski do świadectwa, świadczące o wyjątkowości każdego, bo wszyscy mamy mocne strony, talenty i pasje
Gratulujemy Wszystkim uczniom uzyskania promocji do następnej klasy
Życzymy pięknych, słonecznych i bezpiecznych wakacji!
Zdj.- D. Sołtys
60
Od lipca rusza nabór wniosków o 300 plus
Już od 1 lipca rodzice i opiekunowie mogą składać wnioski o dopłatę do wyprawki szkolnej w ramach programu „Dobry Start”. To jednorazowe wsparcie finansowe w wysokości 300 zł ma pomóc w zakupie podręczników, zeszytów i szkolnych przyborów.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych od 1 lipca rozpoczyna przyjmowanie wniosków o świadczeniez programu „Dobry Start” na rok szkolny 2025/2026. Wnioski, podobnie jak w ubiegłym roku, można składać wyłącznie elektronicznie: przez Platformę Usług Elektronicznych PUE/eZUS, aplikację mobilną mZUS, bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia. Nabór potrwa od 1 lipca do 30 listopada – informuje Krystyna Michałek, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w województwie kujawsko-pomorskim.
Z programu mogą skorzystać uczniowie do 20. roku życia, a w przypadku dzieciz niepełnosprawnością – do ukończenia 24 lat. Dofinansowanie nie obejmuje jednak dzieci uczęszczających do tzw. zerówek oraz studentów.
Program „Dobry Start” to realna, finansowa pomoc dla rodzin, która ułatwi przygotowanie uczniów do nowego roku szkolnego. Warto skorzystać i nie czekać z wnioskiem do ostatniej chwili. Jeśli formularz będzie poprawnie wypełniony i złożony do końca sierpnia, to pieniądze zostaną wypłacone najpóźniej 30 września.
Złożenie wniosku jest proste, jednak należy zwrócić szczególną uwagę na poprawność danych – przede wszystkim numeru PESEL dziecka, nazwy i adresu szkoły oraz numeru rachunku bankowego.
Aby szybko i wygodnie złożyć wniosek, warto skorzystać z bezpłatnej aplikacji mobilnej mZUS, dostępnej w sklepach Google Play i App Store. Po zainstalowaniu aplikację należy połączyć ją ze swoim profilem na PUE/eZUS. Rodzice, którzy nie posiadają konta na PUE/eZUS, mogą złożyć wniosek również za pośrednictwem bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia.
W zeszłym roku w ramach programu wsparcie otrzymało niemal 4,7 mln dzieci w całej Polsce, z czego około 247,9 tys. w województwie kujawsko-pomorskim.
Pomoc Materialna dla uczniów- Stypendium szkolne, Zasiłek Szkolny
Urząd Miejski w Szubinie informuje, że wnioski w sprawie ustalenia prawa do stypendium szkolnego na rok szkolny 2025/2026 dla uczniów zamieszkałych na terenie Gminy Szubin od 01.09.2025 roku dostępne są w biurze nr 209 (drugie piętro budynek Urzędu Miejskiego w Szubinie przy ul. Kcyńskiej 34) oraz na stronie bip.szubin.pl
Uzupełniony i podpisany wniosek należy składać Urzędzie Miejskim w Szubinie Wydział Świadczeń Rodzinnych Referat Płatności Alimentacyjnych i Mieszkaniowych (ul. Kcyńska 34, 89-200 Szubin, II piętro biuro 209) w nieprzekraczalnym terminie: do 15.09.2025 roku, a w przypadku uczniów i słuchaczy szkół, w których zajęcia dydaktyczno-wychowawcze rozpoczynają się w pierwszym powszednim dniu lutego - do dnia 15 lutego danego roku szkolnego, słuchaczy kolegiów pracowników służb społecznych - do dnia 15 października danego roku szkolnego.
Wycieczka do Fromborka i Malborka
W dniach 2–3 czerwca uczniowie klas 5–8 naszej szkoły wzięli udział w dwudniowej wycieczce na Pomorze, zorganizowanej przez biuro podróży Geosfera. Opiekę nad uczestnikami sprawowali wychowawcy: pan Daniel Lubawy (kierownik wycieczki), pani Beata Budziak, pani Magdalena Kozłowska oraz pani Bożena Wabich. Pierwszego dnia uczestnicy wycieczki odwiedzili: Elbląg, Sztutowo, Krynicę Morską oraz Braniewo. Na początek, uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali historii Elbląga i podziwiali jego zabytki.
W Sztutowie odwiedzili były niemiecki obóz koncentracyjny Stutthof. Wizyta ta, prowadzona przez dwóch przewodników, była dla wszystkich głębokim i poruszającym doświadczeniem. Uczniowie mieli okazję poznać trudną, ale ważną część historii XX wieku.
W dalszej części dnia uczniowie, wraz z wychowawcami, odwiedzili Stegnę, Przekop Mierzei Wiślanej oraz zatrzymali się w Krynicy Morskiej, gdzie mogli podziwiać piękne widoki nadmorskiego krajobrazu. Dzień zakończyła obiadokolacja i zakwaterowanie w hotelu w Braniewie.
Drugi dzień rozpoczęła wycieczka do Fromborka, w którym uczniowie zwiedzili słynną katedrę – miejsce związane z Mikołajem Kopernikiem. Kolejnym punktem programu był imponujący zamek w Malborku – największa gotycka twierdza w Europie. Spacer z przewodnikiem po warowni zrobił na wszystkich ogromne wrażenie.
Zmęczeni, ale pełni wrażeń i pięknych wspomnień, wszyscy dotarli do szkoły. To były dwa intensywne, ale bardzo wartościowe dni – pełne historii, kultury i wspólnych przeżyć. Już teraz z niecierpliwością czekamy na kolejną szkolną wyprawę!
Tekst: Bożena Wabich
Zdjęcia: B. Wabich, D. Lubawy, M. Kozłowska i B. Budziak
20
Nagłówek
Przypominamy, że od 1 września 2021 r. w szkole oraz w autobusie szkolnym obowiązują odgórnie wskazane wytyczne MEiN, MZ i GIS ("zbiór zaleceń i rekomendacji, których celem jest bezpieczna oraz higieniczna organizacja zajęć w warunkach epidemii w nowym roku szkolnym").
Poniżej znajduje się link do ww. wytycznych
Archiwum Aktualności