Pierwsze zbiory na śniadanie Sówki już zbierają warzywa ze swojego ogródka . Sałata czy rzodkiewka własnoręcznie posiane smakują wyśmienicie.
Tekst i zdjęcia: Ewa Cichońska
Pierwsze zbiory na śniadanie Sówki już zbierają warzywa ze swojego ogródka . Sałata czy rzodkiewka własnoręcznie posiane smakują wyśmienicie.
Tekst i zdjęcia: Ewa Cichońska
Edytka Okońska z grupy sówki została wyróżniona w Gminnym Konkursie Plastycznym "Zapobiegamy pożarom".
Gratulujemy!
Tekst i zdjęcie: Ewa Cichońska
6 czerwca uczniowie klasy II oraz dzieci z grupy Sówek i Pszczółek wyjechali na wycieczkę do Bydgoszczy. Na początku udaliśmy się do Karmelowej Krainy, gdzie ręcznie tworzy się słodycze. Tam zapoznaliśmy się ze sposobem produkcji cukierków i lizaków. Następnie każdy uczestnik wycieczki wykonał własnoręcznie swojego lizaka. Kolejnym punktem wycieczki był spacer po Wyspie Młyńskiej i Starym Rynku. Ostatnim punktem wycieczki był pobyt w Zoo w Myślęcinku, gdzie mogliśmy podziwiać bogatą florę i faunę. Na zakończenie były pyszne lody dla ochłody.
Tekst: Ewa Cichońska
Zdjęcia: Ewa Cichońska, Katarzyna Biskup
6 czerwca uczniowie klasy IV i V przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Chcąc zdobyć pierwsze w życiu prawo jazdy musieli wykazać się najpierw znajomością przepisów ruchu drogowego- rozwiązując test. Następnie pokonywali tor przeszkód na boisku szkolnym, który stanowił część praktyczną egzaminu. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy zdobycia karty rowerowej i życzymy bezpiecznej jazdy!!
Nad prawidłowym przebiegiem egzaminu czuwali panowie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Nakle nad Notecią. Natomiast, do egzaminu uczniów przygotowywali nauczyciele: Małgorzata Bejmowicz i Daniel Lubawy.
Tekst: Małgorzata Bejmowicz
Zdjęcia: Małgorzata Bejmowicz, Daniel Lubawy
2 czerwca uczniowie klasy VI, pod opieką wychowawcy- pani Małgorzaty Bejmowicz i pana Daniela Lubawy propagowali czynną formę wypoczynku, czyli jazdę na rowerze. Przy ładnej, ale wietrznej pogodzie udało się objechać okoliczne wioski. Towarzyszył nam zapach rzepaku, zbóż, maków, chabrów i wielu innych roślin. Podczas postoju na placu zabaw w Ciężkowie, zjedliśmy drugie śniadanie i pograliśmy w piłkę. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do szkoły.
Tekst i zdjęcia: Małgorzata Bejmowicz
Ogromny sukces Bartosza Siołkowskiego w Finale Województwa w Lekkiej Atletyce Indywidualnej. Nasz uczeń zajął 3 miejsce w województwie i brązowy medal w skoku wzwyż ustanawiając swój nowy rekord życiowy 150 cm !!! Zawody odbywały się na Stadionie Miejskim Wda w Świeciu. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się aż trzech uczniów SP Królikowo. Oprócz Bartka bardzo dobrze wypadła Maja Janus, która startowała w skoku w dal. Nasza uczennica najpierw zakwalifikowała się do ścisłego finału ( najlepsza ósemka zawodniczek), by w samym finale zdobyć bardzo wysokie, choć nielubiane przez sportowców 4 miejsce w województwie. Trzeba zaznaczyć że Maja również ustanowiła swój rekord życiowy skacząc 4,20 m, a do podium zabrakło jej bardzo niewiele bo tylko 9 cm. Niemniej jest to bardzo duży sukces, zdobycie którego jest ukoronowaniem swojej pracy którą Maja wkładała przez te wszystkie lata w Szkole Podstawowej w Królikowie. Ostatnią naszą zawodniczką która startowała na tych zawodach była Klaudia Kata, która startowała w biegu na 100 m. Nasza uczennica pobiegła w czasie 15,38 s. ( rekord życiowy), co dało jej 17 miejsce w województwie. Jeszcze raz wielkie gratulacje i życzymy kolejnych sukcesów już w nowych szkołach do których się niedługo dostaniecie. Opiekunem naszych zawodników był nauczyciel wychowania fizycznego Daniel Lubawy.
3 czerwca na Stadionie Miejskim w Szubinie odbyła się kolejna impreza lekkoatletyczna, tym razem pod nazwą Grand Prix Dzieci Pomorza, Kujaw i Pałuk. W imprezie brali udział zawodnicy z klubów lekkoatletycznych z Takich miejscowości jak Mogilno, Nakło, Białe Błota, Kruszwica, Barcin, Żnin oraz oczywiście Szubina. Uczniowie SP Królikowo, których na starcie stanęło całkiem sporo bo aż 12 startowali w barwach UKB Szubin. W całych zawodach wzięło udział ponad 200 osób i trzeba było wykazać się niemałymi umiejętnościami by stanąć na podium. Wielu z naszych uczniów pobiło swoje rekordy życiowe co zaowocowało zdobyciem medali.
Oto wyniki i miejsca najlepszych lekkoatletów SP Królikowo:
60 m
dziewczęta 2012 1 miejsce Kornelia Pawlak 9,19 s. ( rekord życiowy) 4 miejsce Weronika Adamczyk 9,59 s. 7 miejsce Martyna Nowak 9,92 s. 200 m.
dziewczęta 2010 2 miejsce Maria Cichońska 34,07 s. (rekord życiowy) 3 miejsce Milena Kozłowska 35,25 s. ( rekord życiowy)
400 m
chłopcy 2014
2 miejsce Adrian Nowak 1.28,68 min. ( rekord życiowy) 4 miejsce Wojciech Wolak 1.33,65 min. ( rekord życiowy)
600 m
dziewczęta 2012 4 miejsce Zofia Bogusz 2.22,88min.
Rzut piłeczką
chłopcy 2014
1 miejsce Franciszek Terlecki 23,5 m. 3 miejsce Adrian Nowak 21,5 m
Pchnięcie kulą 2 kg dziewczęta 2012 3 miejsce Zofia Bogusz 5,47 m. S
kok w dal dziewczęta 2012 3 miejsce Kornelia Pawlak 3,78 m. Skok w dal dziewczęta 2010 3 miejsce Milena Kozłowska 4,16 m. ( rekord życiowy) 4 miejsce Maria Cichońska 4,13 m. ( rekord życiowy).
Bardzo cieszy rosnąca forma w szczególności zawodników z naszej szkoły, którzy już niedługo bedą startować w Finale Ogólnopolskim Czwartków Lekkoatletycznych. Należy również podziękować rodzicom, którzy dowieźli swoje pociech do Szubina dzięki czemu tak liczna grupa mogła rywalizować ze swoimi rówieśnikami z innych miast.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Autor: Daniel Lubawy
3 czerwca w Ośrodku Sportu i Rekreacji Szubinie odbywał się Festyn Rodzinny organizowany przez Urząd Gminy Szubin Przy pięknej słonecznej pogodzie rozegrano wiele konkurencji sportowych: turniej piłkarski, gry i zabawy z czasów PRL-u dla dzieci, zawody w badmintona oraz marsz nordic walking. W marszu z kijkami brało udział wiele uczestników grona pedagogicznego SP Królikowo oraz rodziców naszych uczniów. W miłej atmosferze wszyscy uczestnicy marszu pokonali trasę o długości około 5 km wzdłuż rzeki Gąsawki, lasku Wesółka , przy ruinach zamku oraz przez Stare Miasto. Po zakończonej trasie z uśmiechem na twarzy każdy skosztował swojskiego jadła w postaci pajdy chleba ze smalcem i ogórkiem kiszonym oraz kiełbaski z grilla. Najważniejsze w całej imprezie była dobra zabawa, spędzanie czasu w sposób aktywny. Na zakończenie każdy sobie obiecał że za rok wyruszymy w trasę w takim udamym gronie!
Tekst i zdjęcia: Daniel Lubawy
.
Dyrektor i Pracownicy Szkoły Podstawowej im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie mając na względzie bezpieczeństwo dzieci i uczniów, proszą Rodziców o niewjeżdżanie na teren szkoły w trakcie trwania zajęć lekcyjnych.
2 czerwca w Szkole Podstawowej w Kowalewie nasza szkoła brała udział w Turnieju Plażowej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora. W rywalizacji brały udział trzy szkoły: gospodarze SP Kowalewo, SP Rynarzewo oraz SP Królikowo. Każda ze szkół wystawiła do zawodów po dwie drużyny miksta ( chłopak plus dziewczyna). Wszystkie zespoły zostały podzielone na dwie grupy gdzie rywalizowano systemem każdy z każdym. Po zaciętych pojedynku o 3 miejsce drużyna SP Królikowo ( Paweł Wiekiera, Sylwia Marmurowicz) uległa drużynie gospodarzy i zajęła ostatecznie 4 miejsce. Druga nasza drużuna ( Paweł Damazyn, Milena Kozłowska ) zajęła 5 miejsce. Zawody odbywały się przy pięknej słonecznej pogodzie w miłej i sympatycznej atmosferze. Każda z drużyn otrzymała pamiątkowy dyplom, a zwycięski zespół wygrał puchar Dyrektora SP Kowalewo.
Tekst i zdjęcia: Daniel Lubawy
W piątek, 2 czerwca, odbyło się spotkanie absolwentów SP w Królikowie (rocznik 1997), którzy odwiedzili mury swojej szkoły po 26 latach
Był to dzień i wieczór pełen radości, wspomnień i wzruszeń...
Absolwentom towarzyszyły Ich byłe wychowawczynie- p. Cecylia Obolewicz i p.Maria Klimowicz, a także liczna reprezentacja obecnej społeczności szkolnej, w imieniu której gości powitała p.Dyrektor- Ewelina Marczak.
Były występy wokalne, życzenia od uczniów, którzy przekonywali,że absolwenci wciąż są piękni i młodzi, fotobudka. Smaczku dodawał fakt, że wśród uczniów znalazły się dzieci uczestników zjazdu.
Wyjątkowym momentem było spotkanie w klasie z wychowawczyniami i oglądanie dzienników lekcyjnych. Najwięcej emocji wzbudziło czytanie....uwag wpisanych przez nauczycieli
Dziękujemy, że chcieliście się z Nami spotkać, wrócić do szkolnej ławy i zamienić się w uroczą dziewczynkę oraz chłopca z tamtych lat.
Dziękujemy uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły, a przede wszystkim współmałżonkom i bliskim absolwentów za umożliwienie przygotowania tej niespodzianki.
Autor: dyr. Ewelina Marczak
Zdj.- M.Różańska, K.Biskup, E.Marczak.
Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy II wraz z p. Kasią i p. Karoliną gościli w gospodarstwie rolnym Państwa Chodorowskich. Wizyta w Szaradowie odbyła się na zaproszenie Pani Katarzyny Miller, za co bardzo dziękujemy!
Tego dnia na dzieci czekało mnóstwo atrakcji związanych z pracą na wsi: zbieranie chrustu na ogniska, karmienie koni, spacer po zagrodzie, przetaczanie balota, ale największą radość sprawiła uczniom zabawa drewnianym wozem. Znalazł się również czas na spałaszowanie przepysznych kiełbasek zrobionych przez Państwo Miziułów oraz słodkości upieczonych przez Panią Anię Kamińską.
Bardzo dziękujemy Rodzicom za zorganizowanie tak dobrej i smacznej zabawy.
Tekst i zdjęcia: Katarzyna Biskup
2 czerwca trzy drużyny z naszej szkoły wzięły udział w Festiwalu Lego Education w hali widowiskowo-sportowej w Szubinie. Dla naszej uczniów był to debiut w tego rodzaju rywalizacji, który wzbogacił nas o nowe doświadczenia oraz wiedzę. Był okazją do obserwacji prac innych drużyn oraz zawarcia nowych znajomości.
W klasa 1-3 naszą szkołę reprezentowały drużyny:
„Lego Rozrabiaków” w składzie: Ania Skibińska, Oliwia Wnęk, Liliana Kamińska, Lena Miziuła, Wojciech Wolak, Franciszek Terlecki, Antoni Piechowaniak oraz Adrian Nowak. Opiekunem grupy była p. Kasia Biskup
„Wesoła Siódemka”: Zuzanna Bednarczuk, Wiktoria Okońska, Antoni Stachowiak, Ksawery Miziuła, Szymon Janus, Janusz Tucholke, Michał Jółkowski. Opiekunem grupy była p. Zofia Hak
W rywalizacji klas 4-8 szkołę reprezentowała drużyna „Kogucików” w składzie: Marcel Łuksztet, Mikołaj Szymczak, Jakub Krawczak, Ksawery Tomiczak oraz Maciej Uciński. Opiekunem tej grupy była p. Kasia Biskup
Misja klas 1-3 polegała na zbadaniu jak energia elektryczna jest wytwarzana, magazynowana, dystrybuowana i zużywana. Brzmi poważnie, ale uczniowie świetnie sobie poradzili! Podczas zajęć poprzedzających festiwal dzieci doświadczyły inżynierskiego procesu projektowania. Za pomocą klocków Lego zbudowali modele wiatraków, elektrowni wodnych, magazynów energii oraz inne budowle, które posłużyły im do rozwiązania misji. Następnie zaprogramowali swoje projekty, tak aby pokazywały sposób pozyskiwania i zużywania energii. Na festiwalu odbyli rozmowę z komisją przedstawiającą wiedzę dotyczącą energii.
Natomiast 4 klasa zmierzyła się z tematem transportu. Ich zadaniem było zbudowanie za pomocą klocków Lego makiety oraz robota, który rozwiązywał misje związane z dostawą, rozładunkiem, zaopatrzeniem itp. Nasza drużyna „Kogucików” była najmłodsza z rywalizujących drużyn, więc wierzymy, że mając takie doświadczenie w przyszłości rozwinie swoje skrzydła!
Gratulujemy uczniom.
Autor i zdjęcia: Katarzyna Biskup
W tym tygodniu nasi przedszkolacy odwiedzili remizę OSP w Królikowie. Wizyta w remizie była nagrodą za udział w ogłoszonym przez naszych strażaków z Królikowa konkursie „Od przedszkolaka do strażaka ”. Zadaniem konkursowym było wykonanie wozu strażackiego, co było dla maluchów nie lada wyzwaniem. Zarówno Biedronki, Pszczółki jak i Sówki z zapałem zabrały się do pracy. Ocena prac konkursowych okazała się dla druhów OSP nie lada wyzwaniem , bo przedszkolacy naprawdę włożyli dużo wysiłku aby zadanie wykonać na najwyższym poziomie. Przyznano następujące nagrody: I miejsce w kategorii na NAJLEPIEJ WYPOSAŻONY WÓZ STRAŻACKI zdobyły Pszczółki I miejsce w kategorii NAJLEPSZY WÓZ BOJOWY zdobyły Sówki I miejsce w kategorii na NAJSZYBSZY WÓZ BOJOWY zdobyły Biedronki Pan Naczelnik wręczył grupom przedszkolnym piękne nagrody i zaprosił do remizy.
Dziękujemy bardzo za prezenty i za ogrom wiedzy przekazany maluchom podczas wizyty w remizie.
Autor: Irena Kobylarz
Zdjęcia: Irena Kobylarz, Ewa Cichońska
30 maja uczniowie z klas: IV, V, VI i VIII wraz z opiekunami: Paniami Małgorzatą Bejmowicz, Beatą Budziak, Bernadetą Piniarską i Panem Danielem Lubawym wyjechali na wycieczkę krajoznawczo- edukacyjną do Szymbarku- magicznej miejscowości położonej w samym sercu Kaszub.
Na początek wędrówki uczestnicy wyjazdu udali się do karczmy, żeby z przygotowanego ciasta uformować i upiec własny chleb, który zabrali do domu. Następnie spotkali się z Panią przewodnik, która oprowadzila nas po skansenie i przekazała wiele cennych informacji o historii tego miejsca, wskazywała też na jego walory kulturowe i krajobrazowe. Uczniowie zobaczyli ,,Najdłuższą Deskę Świata”, która została wycięta z daglezji. Kolejnym obiektem na terenie Centrum Edukacji i Promocji Regionu wpisanym do Księgi Rekordów Guinnessa był,,Największy Fortepian Świata”. Uczniowie zwiedzili Dom Sybiraka z łagrem, Bunkier, Pomnik Gryfa Pomorskiego, Dom Trapera Kaszubskiego z Kanady, a także Kościółek św.Rafała Kalinowskiego.
Ucziowie udali się także do Krainy Bajek, gdzie wysłuchali legend kaszubskich, a następnie bajek.
Kulminacyjnym punktem wycieczki było zwiedzanie,, Domu do Góry Nogami”. Nazwa domu nie jest przypadkowa. Dokładnie odzwierciedla jego konstrukcję - wszystko stoi do góry nogami, od mebli i obrazków po doniczki w oknach.
Nie zabrakło też czasu wolnego na zakup pamiątek.
Wspólnie spędzony czas zintegrował ze sobą uczniów i stał się inspiracją do odkrywania historycznie ważnych miejsc naszej Ojczyzny.
Tekst i zdjęcia: Beata Budziak
Po egzaminie ósmoklasisty nadszedł czas na zasłużony wypoczynek. W dniach 26-28 maja klasa 8 wraz z panią Kaliną Beczak oraz panią Ewą Dydyszko wybrała się na 3-dniowy biwak do Funki.
Miejscem zakwaterowania było Harcerskie Centrum Edukacji Ekologicznej i Harcerski Ośrodek Wodny Funka zlokalizowany tuż przy Borach Tucholskich, na wysokiej skarpie Jeziora Charzykowskiego. Przepiękne tereny zapewniły walory krajoznawcze i dostarczyły możliwość aktywnego wypoczynku.
Uczniowie wzięli udział w licznych zajęciach edukacyjnych, sportowych i artystycznych. W programie były zajęcia z łucznictwa, kajaki, wycieczka rowerowa połączona ze spacerem po ścieżce dydaktycznej, zajęcia z ceramiki i makramy, rejs żaglówką. Ponadto uczniowie integrowali się podczas gier i zabaw przy ognisku oraz zabawy w chowanego. Przed przyjazdem do domu odwiedzili jeszcze park wodny w Chojnicach.
Bogaty program wycieczki był możliwy dzięki pozyskaniu dofinansowania z Fundacji Teach For Poland.
Tekst i zdjęcia: Kalina Beczak, Ewa Dydyszko
Starcie bogów i bogiń na Olimpie – pod takim tytułem odbył się pokaz mitologiczny uczniów i uczennic klasy 5 dla swoich młodszych kolegów z klas 1-3.
Klasa 5 przez ostatni miesiąc na lekcjach języka polskiego zapoznawała się z treściami mitów greckich. Następnie przystąpiła do realizacji polonistyczno-artystycznego projektu zainicjowanego przez panie nauczycielki Kalinę Beczak i Magdalenę Kozłowską.
Zadaniem uczniów było wcielenie się w postać mitologiczną, zdobycie informacji na jej temat i napisanie, a następnie wygłoszenie przemowy przedstawiającej swoją postać. Na lekcjach plastyki powstawały stroje i niezbędne rekwizyty.
22 maja uczniowie prezentowali bogów i boginie, a młodzi uczestnicy z uważnością słuchali, aby potem odpowiedzieć na pytania. Okazało się, że tematy związane z mitologią są im bliskie i z chęcią brali udział w quizie.
Tekst i zdjęcia: Kalina Beczak
Przypominamy, że od 1 września 2021 r. w szkole oraz w autobusie szkolnym obowiązują odgórnie wskazane wytyczne MEiN, MZ i GIS ("zbiór zaleceń i rekomendacji, których celem jest bezpieczna oraz higieniczna organizacja zajęć w warunkach epidemii w nowym roku szkolnym").
Poniżej znajduje się link do ww. wytycznych
Powered by aSc EduPage