W poniedziałek 22.03 zaczynamy kolejną Celinkową akcję - wiosenne wietrzenie szaf dla Celinki.
Wszystkich chętnych do oddania niepotrzenej odzieży,butów, zabawek i torebek zapraszamy do szkoły
W poniedziałek 22.03 zaczynamy kolejną Celinkową akcję - wiosenne wietrzenie szaf dla Celinki.
Wszystkich chętnych do oddania niepotrzenej odzieży,butów, zabawek i torebek zapraszamy do szkoły
Do 11 kwietnia uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej, w tym uczniowie klas 1-3 będą uczyli się zdalnie- to najważniejsza zmiana w funkcjonowaniu szkół i placówek wprowadzona z powodu pogarszającej się sytuacji epidemicznej. Premier rządu ogłosił nowe obostrzenia koronawirusowe.
Od poniedziałku, 22.03.2021r. uczniowie klas 1-3 przechodzą na zdalne nauczanie.
Przedłużona została też do 11.04.2021r. zdalna nauka dla klas 4-8.
Przedszkole pracuje bez zmian.
W okresie zawieszenia nauki stacjonarnej uczniowie 1-3 będą realizowali treści podstawy programowej w formie zdalnej, na zasadach obowiązujących przed feriami zimowymi na Platformie Moodle. Pracujemy według obowiązującego przed feriami planu lekcji. Czas trwania lekcji pozostaje bez zmian. Uczniowie logują się kolejno na swoje kursy wedlug planu lekcji w danym dniu- brak logowania skutkuje nieobecnością. Wszelkie problemy związane z nauczaniem zdalnym, w tym problemy techniczne proszę zgłaszać wychowawcom.
Od 22.03. dzieci z oddziałów przedszkolnych będą dowożone według planu dowozów realizowanego do grudnia 2020.
Więcej na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wracamy-czasowo-do-nauki-zdalnej-w-szkolach?fbclid=IwAR1EVleDUA5Q9cCjMYflHILr6rILOjQH8X2PztssOacIOfkKBryNIkD04Nk Pozdrawiam.Dyrektor Szkoły Podstawowej w Królikowie- Ewelina Marczak.
Od środy 17 marca uczniowie klasy 8. kolejny już raz próbują swoich sił przed majowym egzaminem. Tym razem, z zachowaniem reżimu sanitarnego, uczestniczą w próbnym egzaminie ósmoklasisty organizowanym przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.
W dniach 15-17 marca odbyły się dla wszystkich uczniów naszej szkoły rekolekcje wielkopostne. W tym roku hasłem przewodnim było "Eucharystia - autostradą do nieba”. Uczniowie klas 4-8 swoje rekolekcje odbyły zdanie, według harmonogramu przygotowanego przez p. Andrzeja. Natomiast klasy 1-3 swoje rekolekcje odbyły w szkole. Były to dla nich czas nie tylko poszerzenia wiedzy na temat eucharystii, ale również czas wspólnego śpiewania dziecięcych, religijnych piosenek oraz wesołej twórczości plastycznej. Poniżej prezentujemy efekt pracy najmłodszych uczniów z klasy pierwszej.
Autor: Katarzyna Biskup
Spełniona, nieszczęśliwa, jednostronna, uskrzydlająca… Miłość ma różne oblicza, ale jedno jest pewne – to źródło inspiracji dla poetów na całym świecie. Uczniowie SP Królikowo, pisząc własne wiersze, zmierzyli się z tematem miłości podczas II Szkolnego Konkursu Wierszy o Miłości. Przyznano następujące nagrody:
-w kategorii klas 1-3: nagroda główna Liliana Gawron, wyróżnienie Paula Maciejewska;
-w kategorii klas 4-5: nagroda główna Maria Cichońska, wyróżnienie Przemysław Uciński;
-w kategorii klas 6-7: nagroda główna Emilia Tyckun, wyróżnienia Maja Janus oraz Wiktor Żyża.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! Uczniów klas 4-7 zapraszamy po odbiór nagród do szkoły.
Autor: Kalina Beczak
UWAGA !!!
Wszystkich uczniów, którzy chcieliby spróbować swoich sił w ogólnopolskim konkursie ortograficznym oraz konkursie języka angielskiego prosimy o zgłoszenie chęci udziału u swojego nauczyciela polonisty lub anglisty do końca tygodnia, to jest do 19.03.2021 roku. Informacje od wychowawców zostaną przekazane koordynatorowi szkolnemu konkursów- p. Kalinie Beczak. Udział w każdym z konkursów jest płatny 10 zł od ucznia.
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie informuje, że w dniach 15-17.03.2021 r. pod hasłem:„EUCHARYSTIA AUTROSTRADĄ DO NIEBA", odbędą się rekolekcje wielkopostne W tym roku, ze względu na trwająca pandemię, przyjmą one formę zdalną. W czasie trwania rekolekcji nie będą się odbywać zajęcia dydaktyczne. Uczniowie klas 4-8 realizują nauki rekolekcyjne w domu, według programu kurii. Uczniowie otrzymają od katechety link, na który będą się logowali w wyznaczonym czasie trwania rekolekcji. Dodatkowo, od poniedziałku do środy, przewiduje się dla każdej z klas 4-8 spotkanie z katechetą, według planu, który zostanie zamieszczony na platformie Moodle. Uczniowie klasy VIII odbywają rekolekcje w dniach 15-16 marca według ustalonego porządku, a 17.03., z uwagi na próbny egzamin ósmoklasisty, dołączą do nauk rekolekcyjnych zdalnie, po napisaniu egzaminu. Uczniowie klas 1-3 realizują rekolekcje w dniach 15- 17 marca w szkole, w godzinach od 9.00-12.00 pod kierunkiem katechety. przyjazd uczniów klas 1-3 do szkoły II kursem odwóz o godzinie 12.00
Za organizację i przeprowadzenie rekolekcji odpowiedzialny jest nauczyciel katecheta, który szczegółowo poinformuje uczniów o programie dni rekolekcyjnych.
Poniżej zamieszczamy program rekolekcji dla klas 4-8 http://rekolekcje.bydgoszcz.pl/ oraz trailer rekolekcji: https://youtu.be/V-mtaGKwtRg
Daj, ać ja pobruszę, a ty poczywaj to najstarsze zdanie zapisane w języku polskim. Pochodzi ono z Księgi Henrykowskiej z II poł. XIII wieku i oznacza „Daj, niech ja pomielę (pokręcę żarna), a ty odpoczywaj”.
Takich oraz innych ciekawostek można było się dowiedzieć podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w ostatnim tygodniu lutego i na początku marca w SP Królikowo. Dla uczniów przygotowano wiele atrakcji. Podczas wyjątkowych lekcji języka polskiego ćwiczono łamańce językowe, rozmawiano o historii naszego języka oraz konieczności dbania o niego.
Uczniowie wykazali się różnorodną aktywnością. W wyniku pracy uczniów klasy VII b powstały zabawne memy. Kilkoro uczniów przygotowało też wzorcową recytację znanej polskiej poezji.
Oprócz tego, w ramach akcji „polski palcem pisany”, uczniowie klas konkurowali w napisaniu najdłuższego zdania, w którym wszystkie wyrazy zaczynają się na tę samą literę.
W ramach plebiscytu na neologizmy (własne słowa) Zuzanna Kupska z klasy VIa wymyśliła wyraz: rostopka (kałuża powstała z topniejącego śniegu), a Stanisław Terlecki (z tej samej klasy) wpadł na pomysł wyrazu: nurkfing (połączenie nurkowania z surfowaniem).
Zapraszamy do obejrzenia galerii z memami.
Autor tekstu: Kalina Beczak
W konkursie „Tworzymy kulturę szacunku w sieci” adresowanym do młodzieży w wieku 12-18 z Powiatu Nakielskiego organizowanym przez PPPP w Nakle nad Notecią wzięli udział uczniowie klas VII-VIII .
I miejsce zdobyła Emilia Tyckun -kl.VIIb
III m. Wiktoria Głuszek -kl.VIII
Wyróżnienia: Amelia Bajczyk , Monika Sala, Kamil Sęga, Igor Tomiczak, Maciej Damazyn, Martyna Miziuła, Karolina Osińska, Emilia Pilarska.
Autor: Barbara Wiencelewska - Cyranowicz
Kolejna wspaniała wiadmość! Rozstrzygnięto konkurs plastyczny „POMNIK NAD MOGIŁĄ POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH W SZUBINIE", którego organizatorem było Muzeum Ziemi Szubińskiej oraz Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 Koło Szubin. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej pomnik nad mogiłą powstańców w Szubinie.
Z wielką radością informuję, że:
w kategorii klas „0” i młodsze:
II miejsce zajęła Paulina Izdebska
w kategorii klas IV-VIII szkół podstawowych:
II miejsce zajęła Maja Janus z klasy 6b
Wyróżnienie:
Sylwia Marmurowicz z klasy 6a
Opiekunkami konkursu były Panie: Irena Kobylarz, Magdalena Kozłowska i Katarzyna Biskup.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i Ich opiekunom, a także wszystkim, który wzięli udział w konkursie.
Dziś uczniowie klas 1-3 oraz przedszkolaki z grupy "Sówki" wzięli udział w nietypowej lekcji wychowania fizycznego, zorganizowanej przez instruktorów Szkoły Walki RAION - p. Kamilę Kamińską oraz Marka Buzałe.
Dzieci uczestniczyły w profesjonalnym treningu karate, miały okazję zdobyć wiedzę o sztukach walki, ich praktycznym zastosowaniu oraz broni wykorzystywanej w karate. Najwięcej emocji dostarczył trening składający się z energicznej rozgrzewki, ćwiczeń ogólnorozwojowych i ruchowych, a także lekcji kilku przydatnych technik samoobrony.
Uczestnictwo w zajęciach przyniosło najmłodszym dużo radości i uśmiechu- trening został przyjęty z ogromnym entuzjazmem.
Szkoła Walki Raion zaprasza wszystkie dzieci od lat 5 i młodzież na zajęcia pod okiem instruktora Kamili Kamińskiej, które odbywają się regularnie w każdy poniedziałek i czwartek w godzinach 17:00 - 18:00 w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Królikowie.
Grupa jest wciąż otwarta, można zapisać się w dowolnym momencie.
Autor:p. dyr. Ewelina Marczak
Zapraszamy dzieci przedszkolne oraz uczniów naszej szkoły do uczestnictwa w organizowanym przez Szubiński Dom Kultury XXI Miejsko-Gminnym Konkursie na Plastykę Wielkanocną „Palmy i Pisanki”.
Terminy rekrutacji
1. Na rok szkolny 2021/2022 terminy postępowania rekrutacyjnego, terminy składania
dokumentów oraz terminy postępowania uzupełniającego określa dyrektor szkoły w
uzgodnieniu z burmistrzem.
2. Przyjmuje się terminarz rekrutacji do klasy I szkoły podstawowej:
1) zgłoszenie dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły do klasy pierwszej, które objęte były
wychowaniem przedszkolnym odbywają się w terminie od 1 marca do 26 marca 2021 roku.
2) Rodzice składają formularz zgłoszeniowy, potwierdzony własnoręcznymi podpisami
oraz składają deklarację w sprawie uczestnictwa dziecka w zajęciach dodatkowych z religii
lub etyki w terminie do 26 marca 2021 r.
3. Do dnia 12 kwietnia 2021 r. następuje ogłoszenie listy uczniów przyjętych do klasy
pierwszej.
4. W przypadku złożenia przez rodziców wniosku o przyjęcie do klasy I ucznia
zamieszkałego poza obwodem szkoły, a szkoła dysponuje wolnymi miejscami, wszczyna się
postępowanie rekrutacyjne w terminie od 29 marca do 9 kwietnia 2021 r.
5. Jeżeli po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego szkoła nadal dysponuje wolnymi
miejscami, dyrektor przeprowadza postępowanie uzupełniające, w terminie do 31 sierpnia.
6. Szczegółowy terminarz zapisów dyrektor szkoły ogłasza na szkolnych tablicach ogłoszeń
oraz na stronie internetowej szkoły.
7. W przypadku nie przyjęcia dziecka spoza obwodu szkoły do klasy I, rodzice zostają
powiadomieni pisemnie niezwłocznie po zakończeniu rekrutacji.
Uwaga: dokumenty, które należy złożyć w procesie rekrutacyjnym znajdują się w zakładce: KOMUNIKATY
WALENTYNKI to nie tylko czas okazywania miłości ale także życzliwości i przyjaźni. To również czas trwania, kiedy robimy swoim najbliższym miłe i urocze niespodzianki. Tak też było i u nas. Biblioteka przygotowała atrakcje, na które dzieci czekały już od samego rana. "RANDKA W CIEMNO Z KSIĄŻKĄ" - cieszyła się dużym zainteresowaniem. Na chętnych do zakochania się w książce czekały tajemnicze, owinięte w biały lub szary papier, ozdobione czerwonymi serduszkami pozycje. "POCZTA WALENTYNKOWA" działała przez cały tydzień. Została przygotowana skrzynka, do której dzieci wrzucały samodzielnie wykonane walentynki. W ten sposób można było przesłać wyrazy sympatii i przyjaźni ulubionej koleżance, koledze a nawet ulubionej Pani KONKURS PLASTYCZY na najpiękniejszą kartkę walentynkową z życzeniami w kategorii: kl. I-III, kl. IV- VI i kl. VII - VIII. Wykonane własnoręcznie kartki są przepiękne, zrobione z różnych materiałów. Okazuje się, że nie brakuje naszym uczniom kreatywnych pomysłów. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi na początku marca.
Dziękujemy za zaangażowanie i dobra zabawę. Do zobaczenia w szkolnej bibliotece.
Autor: Magdalena Kozłowska
Dnia 25 listopada 2020 roku odbył się Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny w formie online na platformie konkursowej. Do konkursu przystąpiło 13 uczniów naszej szkoły.
Dyplom wyróżnienia za bardzo dobry wynik otrzymała Maria Terlecka- uczennica klasy VIIB i Stanisław Terlecki- uczeń klasy VIA. Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy uznania za udział w konkursie.
Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Autor: Beata Budziak
Kochać, lubić, szanować oraz okazywać uczucia uczymy się każdego dnia, a osobliwą do tego okazją są Walentynki obchodzone 14 lutego. Uczniowie klasy I i II w poniedziałek 15 lutego zjawili się w szkole w walentynkowych nastrojach, co podkreślał czerwony kolor ich garderoby. Ten dzień wypełniły rozmaite przyjemności: słodkie serduszka, walentynki – niespodzianki, fotografie z ulubionymi koleżankami i kolegami. Po raz kolejny dzieci przekonały się, że miło jest otrzymywać niespodzianki, ale wielką przyjemnością jest także przygotowywać je dla bliskich osób. Walentynkowy nastrój na pewno przeminie, ale życzliwość i sympatia wobec innych zostają z nami.
Autor: Marlena Marchwińska
22.02.2021 – 26.02.2021
– składanie przez rodziców/opiekunów prawnych deklaracji
na kolejny rok szkolny o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w tym samym przedszkolu czy oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej.
01.03.2021 – 26.03.2021
–składanie wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola/ oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej po raz pierwszy lub zmieniającego przedszkole.
09.04.2021
– podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.
12.04.2021 – 16.04.2021
–potwierdzenie przez rodzica/opiekuna prawnego woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia.
23.04.2021
– ogłoszenie list kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.
do 30.04.2021
– pisemne powiadomienie przez dyrektora przedszkola/szkoły rodziców/opiekunów prawnych o nieprzyjęciu dziecka
do przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej.
W przypadku wolnych miejsc w przedszkolu/oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego dyrektor przedszkola/szkoły przeprowadza postępowanie uzupełniające. Postępowanie uzupełniające powinno zakończyć się do 31.05.2021 r.
TERMINY POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO UZUPEŁNIAJĄCEGO DO PRZEDSZKOLA/ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO W SZKOLE PODSTAWOWEJ NA ROK SZKOLNY 2021/2020
04.05.2021 – 14.05.2021
– składanie wniosków wraz z załącznikami.
20.05.2021
– podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.
21.05.2021 – 25.05.2021
– potwierdzenie przez rodzica/opiekuna prawnego woli przyjęcia w postaci pismnego oświadczenia.
27.05.2021
– podanie do publicznej wiadomości listy przyjętych
i nieprzyjętych.
do 31.05.2021
– pisemne powiadomienie przez dyrektora przedszkola/szkoły rodziców/opiekunów prawnych
o nieprzyjęciu dziecka do przedszkola/oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej.
Uwaga: wszystkie dokumenty dostępne są w zakładce KOMUNIKATY
O tym, że każde dziecko kocha taniec, wiedzą chyba wszyscy. Nasze przedszkolaki też uwielbiają taniec, zabawę i są prawdziwymi mistrzami parkietu. Mimo, iż w tym roku Biedronki, Pszczółki i Sówki bawiły się na trzech różnych balach, to wspólnym mianownikiem tych imprez z całą pewnością była świetna zabawa i taniec w rytm znanych dziecięcych utworów. Jak na prawdziwe bale karnawałowe przystało nie zabrakło też pięknych strojów, na parkietach miały miejsce prawdziwe rewie kostiumów. Tańczyliśmy solo i parami z podskokami i obrotami, dzieci brały udział w różnych konkursach, stoczyły bój o gorące krzesła, a pociągiem zajechały wszędzie, byle nie do Warszawy. Słowem imprezy były bardzo udane i nie było mowy o „podpieraniu ścian”. Ach, cóż to były za bale…
Autor: Angelika Moraczewska
Przypominamy, że od 1 września 2021 r. w szkole oraz w autobusie szkolnym obowiązują odgórnie wskazane wytyczne MEiN, MZ i GIS ("zbiór zaleceń i rekomendacji, których celem jest bezpieczna oraz higieniczna organizacja zajęć w warunkach epidemii w nowym roku szkolnym").
Poniżej znajduje się link do ww. wytycznych
Powered by aSc EduPage