W dniu 11 czerwca 2015r. w naszej szkole odbył się ,,Dzień Pelikana”. Cała społeczność szkolna z zaangażowaniem wzięła udział w imprezie zorganizowanej z okazji 650 – lecia miasta Szubin. W tym dniu dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III na swoje głowy założyły opaski z bajkowym pelikanem, natomiast uczniowie klas IV –VI ,,Dzień Pelikana” obchodzili w czerwonych, zielonych i białych koszulkach. Podczas apelu uczniowie przypomnieli sobie legendę o herbie Szubina. Debiutanci konkursu literackiego zaprezentowali nam swoje zdolności odczytując napisane przez siebie prace. Młodsze dzieci, które wzięły udział w konkursie plastycznym zostały nagrodzone .Warto dodać, że zarówno prace plastyczne jak i literackie zostały zamieszczone w tomiku wydanym z okazji jubileuszu Szubina. Wszystkie dzieci w tym wyjątkowym dniu miały okazję uczyć się, bawić i pracować z PELIKANEM. Podczas prezentacji bliżej poznać środowisko i tryb życia oraz wiele ciekawostek związanych z tym ptakiem. Nie zabrakło prac plastycznych, które dzieci z wielką chęcią i zaangażowaniem wykonały . Dzień ten również uświetniła gazetka okolicznościowa na szkolnym korytarzu.Wielką frajdę sprawiło dzieciom wykonanie wspólnego zdjęcia, na którym utworzyły flagę Szubina trzymając nad głowami kartki w symbolicznych kolorach.
,,Gmina Szubin wszystkim znana, bo ma w herbie pelikana''
8 czerwca w Muzeum Ziemi Szubińskiej odbyło się spotkanie uczestników konkursu literackiego, który ogłoszono z okazkji Dnia Pelikana''. Zrąk pana burmistrza Artura Michalaka nagrody z naszej szkoły odebrali: Alicja Wolna, Julia Maciejewska, Natalia Kasprzak, Aneta Pinkowska, Patrycja Siołkowska i Filip Brągiel.Warto dodać że zarówno ich prace jak i laureatów konkursu plastycznego(Stasia Osińskiego i Oliwii Szymczak) znalazły się w książce o Szubinie, wydanej z okazji 650-lecia miasta. Właśnie ta książka była nagrodą w tym konkursie.
Gratulujemy!!!
,,Leśna skrzynia skarbów'' Krajny i Pałuk
Dnia 1 czerwca 2015 r. w Muzeum Ziemi Szubińskiej odbyło się otwarcie wystawy podsumowującej I edycję projektu edukacyjnego dla szkół i przedszkoli "Leśna Skrzynia Skarbów" Pałuk i Krajny, którego organizatorem było Samorządowe Przedszkole nr 3 w Szubinie, Nadleśnictwo Szubin oraz Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa w Szubinie.Patronat honorowy nad projektem objął Burmistrz Szubina i Stowarzyszenie Kujawsko- Pomorskiego Centrum Edukacji Ekologicznej. Koordynatorkami tego projektu w naszej szkole była pani Irena Kobylarz i pani Katarzyna Biskup. Dzieci z dużym zaangażowaniem przystępowały do wszystkich działań związanych z Leśną Skrzynią, wykonały wiele ciekawych prac. Nasza wystawa była bogata zarówno w prace dzieci jak i zdjęcia z podejmowanych działań.
Z wielką radością odebraliśmy z rąk Burmistrza Szubina- pana Artura Michalaka oraz koordynatora powiatowego pani Ewy Sendwickiej- Dyrektora Samorządowego Przedszkola nr 3 w Szubinie, okolicznościową statuetkę i nagrodę za zajęcie I miejsca w tym projekcie.
Gminny Konkurs Matematyczny
22 maja w Szkole Podstawowej w Królikowie odbył się Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas III. Przystąpiło do niego 19 trzecioklasistów ze wszystkich szkół gminy Szubin. Uczniowie zmierzyli się z pięcioma zadaniami , na rozwiązanie których mieli 60 minut. Na prośbę organizatorów zestaw zadań został przygotowany przez pracowników KPCEN w Bydgoszczy. Jury wyłoniło i nagrodziło pięciu najlepszych matematyków. Najwyższy wynik i tytuł Gminnego Mistrza Matematyki uczniów klas III zdobył Piotr Adamczyk ze Szkoły Podstawowej w Królikowie. Na miejscu drugim uplasowali się Amelia Graba ze Szkoły Podstawowej w Chomętowie i Szymon Grobelski ze Szkoły Podstawowej w Kołaczkowie. Trzecie miejsce uzyskali Mikołaj Kubiak ze Szkoły Podstawowej w Kołaczkowie i Alicja Słoma ze Szkoły Podstawowej w Turze. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, życząc dalszych sukcesów w zmaganiach z matematyką. Organizacją konkursu zajęły się nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Królikowie- Zofia Hak i Marlena Marchwińska.
,,Żyj w zgodzie z przyrodą''
12 maja odbył się XI Gminny Konkurs Przyrodniczo- Ekologiczny. W tym roku organizatorem była SP w Kołaczkowie, a konkurs tradycyjnie już miał miejsce w siedzibie Nadleśnictwa Szubin. Udział wzięły wszystkie szkoły z naszej gminy.Spośród 21 uczestników, FILIP BRĄGIEL zajął II miejsce a SZYMON LEWCZYŃSKI- IV miejsce.Gratulujemy!!Uczniów do konkursu przygotowała pani Małgorzata Bejmowicz.
Pelikan oczami maluchów
W Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna 5 maja 2015 r. otwarto dwie wystawy o pelikanie. Pierwsza prezentowała wyniki polowania na pelikana przeprowadzonego z aparatem fotograficznym przez muzeum. Druga wystawa, to pokonkursowa wystawa plastyczna z okazji Dnia Pelikana. W gablotach i na sztalugach można było podziwiać rzeźby i rysunki stworzone przez dzieci i młodzież naszej gminy. Spośród prawie trzystu prac komisja konkursowa w składzie: dyrektor SDK pani Alina Gordon, pani Małgorzata Bołka oraz pani Karolina Habera, wybrała sześćdziesiąt najciekawszych. Rysunki uczniów szkół podstawowych i przedszkoli przedstawiały symbol naszego miasta – pelikana, natomiast uczniowie gimnazjów i szkół średnich stworzyli dzieła dotyczące Szubina. Wszystkie nagrody były równoważne, bo nie o miejsca rozchodziło się organizatorom konkursu, a docenienie i nagrodzenie jak największej liczby osób.Nagrody z naszej szkoły otrzymali:Jan Osiński i Oliwia Szymczak
,,Święto łąk''
6 czerwca uczniowie klasy V wraz z wychowawcą- Małgorzatą Bejmowicz uczestniczyli w ,,Święcie łąk''. Jest to już cykliczna impreza zorganizowana przez ODR w Minikowie. Dzieci uczestniczyły w bardzo ciekawych zajęciach, prowadzonych przez prawdziwych pasjonatów. Otrzymały legitymację przyrodnika, zdobywając specjalności:ornitologa, pszczelarza, botanika, ichtiologa. W promieniach słońca, przy śpiewie ptaków poznawały tajniki świata fauny i flory województwa kujawsko-pomorskiego. Uczniowie uśmiechnięci, zadowoleni z plecakiem pełnym gadżetów wrócili do szkoły, która dzięki uczestnictwu w tych warsztatach wzbogaciła się o liczne, cenne pomoce dydaktyczne. Już czekamy na przyszły rok!!!!!!!!!!!
EduFun'ow SZALEŃSTWO NAUKOWE
16 kwietnia w Szkole Podstawowej w Królikowie odbył się piknik edukacyjny, który był nagrodą za zajęcie I miejsca w konkursie zorganizowanym przez Interaktywne Centrum Zabawy i Nauki w Gdyni. Ośmiu animatorów przyjechało do Królikowa, by przez pięć godziny prowadzić interaktywne warsztaty z takich zagadnień jak: ciśnienie, temperatura, elektryczność, H2O, człowiek, DNA, SlowMotion, warsztaty konstrukcyjne, zagadki logiczne i bańki mydlane.
Spotkanie z nauką uczniowie rozpoczęli od pokazu specjalnego, na którym obecni byli zaproszeni goście - Burmistrz Szubina Pan Ignacy Pogodziński, dyrektor MZOSiR Pan Marek Nowicki oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Od początku trwania pikniku dzieciom towarzyszyły duże emocje związane z głośnymi i efektownymi wybuchami, strugami kolorowego ognia i wywołaniem "deszczowej" azotowej chmury. Po wspólnej zabawie każda klasa zgodnie z zaplanowanym harmonogramem przechodziła od stanowiska do stanowiska by zgłębiać różne dziedziny nauki. Tego dnia w szkole panowała przez cały dzień niezwykła atmosfera zaangażowania i ciekawości. Uczniowie przez całe pięć godzin skupieni byli na warsztatach a dzięki temu bliższe stały się im zagadnienia fizyki, chemii, biologii i genetyki a przewodnia idea konkursu "nauka przez zabawę" tego dnia została zrealizowana w stu procentach.
SP w Królikowie zwycięzcą konkursu ,,EduFun'owe szaleństwo naukowe''
Szkoła Podstawowa z Królikowie zdobyła I miejsce w konkursie organizowanym przez Centrum Interaktywnej Edukacji i Zabawy EduFun z Gdyni. Centrum to specjalizuje się w organizowaniu warsztatów naukowych, których celem jest „zarażanie” dzieci ciekawością świata.
Ogłoszony przez Centrum EduFun konkurs miał na celu promować interaktywną edukację połączoną z zabawą wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Placówki, który zgłosiły się do konkursu stworzyły prezentację pt: „Dlaczego warto uczyć się poprzez zabawę”. Idee konkursu najlepiej udało się przedstawić Szkole Podstawowej w Królikowie. Pani Katarzyna Biskup wraz z najmłodszymi dziećmi z szkoły stworzyła film, w którym zaprezentowała jak dzieci poprzez różne zabawy i doświadczenia poznają kosmos. Dzięki „kosmicznym zabawom” maluchów szkołę z Królikowa odwiedzą animatorzy z Gdyni, którzy stworzą „mobilne miasteczko”, w którym uczniowie będą uczyć się poprzez zabawę, wykonując szereg eksperymentów i doświadczeń. Piknik odbędzie w terminie do 10.05.2014 r.
X GMINNY KONKURS PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ
10 kwietnia w Szubińskim Domu Kultury odbył się jubileuszowy X Gminny Konkurs Piosenki Przedszkolnej „Śpiewać każdy może”. Celem tego konkursu była prezentacja zdolności artystycznych. Zuzanna Izdebska z oddziału dzieci 6- letnich z naszej szkoły otrzymała wyróżnienie. Wielkie brawa! Dziewczynkę do konkursu przygotowała pani Irena Kobylarz.
GMINNY KONKURS MITOLOGICZNY " W LABIRYNCIE MITÓW"
9 kwietnia w Zespole Szkół w Szubinie odbyła się XI Edycja Gminnego Konkursu Mitologicznego pt. ”W labiryncie mitów”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas piątych. Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Mikołaj Tomiczak, Mateusz Kieruj i Szymon Cichoński. Sukcesem zakończył się udział Szymona Cichońskiego, który zajął I miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
SPRAWDZIAN KLASY VI
4 kwietnia uczniowie klasy szóstej pisali sprawdzian, który oceni ich umiejętności i wiadomości. To pierwszy tak ważny egzamin w życiu ucznia. W naszej szkole zmierzyło się z nim 10 uczniów. Wyniki będą znane pod koniec maja.
W KRAINIE MUZYCZNEGO KLUCZYKA
27 marca uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w cyklu spotkań „W krainie muzycznego kluczyka”. Dzisiejsze spotkanie przybliżyło kolejny instrument- wiolonczelę. Dzieci poznały budowę tego instrumentu, jego brzmienie. Wysłuchały pięknych utworów wykonanych przez przybyłych artystów. Była to kolejna, bardzo interesująca lekcja muzyki.
SZKOLNY KONKURS "PIĘKNIE CZYTAM I OPOWIADAM"
26 marca odbył się szkolny konkurs "Pięknie czytam i opowiadam". Przystąpiło do niego po dwóch reprezentantów z klas II- VI. Jury w składzie : B. Kruszka, E. Fatyga, K. Brzykcy wyłoniło zwycięzców. W kategorii klas II- III Alicja Wolna z klasy II zajęła I miejsce , a w kategorii klas IV- VI I miejsce zajął Dawid Zgórski.
GMINNA WYSTAWA EKO- RZEŹB
22 marca 2013 r. w szubińskim muzeum odbyła się Gminna Wystawa EKO- RZEŹB. Prace przygotowywały dzieci wraz z rodzicami. Celem zorganizowania tej wystawy było uświadomienie dzieciom i ich rodzicom, że możliwe jest wykorzystywanie w pracach plastycznych surowców wtórnych oraz zachęcenie ich do wspólnego spędzania czasu. Prace na wystawę przygotowały również dzieci z Królikowa z oddziału zerowego pod kierunkiem pani Ireny Kobylarz oraz z punktu przedszkolnego pod kierunkiem pani Katarzyny Biskup. Za piękne prace upominki otrzymały: Maria Wolak, Magdalena Śmigielska, Mateusz Wiśniewski, Zuzanna Izdebska, Wiktoria Głuszek, Patrycja Golimowska oraz Karolina Osińska. Brawo!
II GMINNY FESTIWAL PIOSENKI WIOSENNEJ
22 marca w Szubińskim Domu Kultury odbyła się II edycja Festiwalu Piosenki Wiosennej, której organizatorem było Niepubliczne Przedszkole „Słoneczko” w Szubinie. Ideą festiwalu było rozwijanie zamiłowania do muzyki, wspólna zabawa oraz odkrywanie talentów wokalnych i aktorskich wśród przedszkolaków. Swoje występy przedstawiły dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Smerfuś II” w Rynarzewie, Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie, Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” w Nakle nad Notecią, Punkty Przedszkolne z Kołaczowa i Królikowa oraz gospodarze festiwalu. Pięknie zaprezentowały się wszystkie maluchy, również nasze przedszkolaki, które do festiwalu przygotowała pani Joanna Umińska. Wszystkie otrzymały wyróżnienia.
POWITANIE WIOSNY
21 marca powitaliśmy wiosnę. Tym razem ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne nie przeszliśmy przez wieś w barwnym korowodzie. Humory nas jednak nie opuściły. Chcąc obudzić wiosnę wszyscy ubraliśmy się na zielono. Śpiewaliśmy wiosenne piosenki. Wybraliśmy również MISS WIOSNY 2013. Została nią Daria Banasiak z klasy II, tytuł I WICEMISS przypadł Aleksandrze Suszko z klasy II. Tytuł II WICEMISS zdobyła Marcelina Lidman z klasy I. Uczniowie klasy VI przygotowali Marzannę, którą umieścili w zaspie. Może tym sposobem zmusimy zimę do odejścia?
MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY " KANGUR"
21 marca 23 uczniów klas II- VI przystąpiło do Międzynarodowego Konkursu Matematycznego " Kangur". Uczniowie zmagali się z zadaniami o różnej skali trudności. Na wyniki poczekamy do maja. Trzymamy kciuki.
SPRAWDZIAN KLASY III
14 marca 21 uczniów klasy III przystąpiło do pierwszego poważnego egzaminu. Test przygotowało Wydawnictwo Operon. Sprawdzian składał się z dwóch części: z języka polskiego i matematyki. Uczniowie wymyślali historyjkę o Muminkach i rozwiązywali zadania dotyczące bohaterów tej książki. Test o Muminkach poprzedzał prawdziwy sprawdzian, który odbędzie się 21 maja.
PASOWANIE NA CZYTELNIKA
1 marca odbyło się uroczyste „Pasowanie na czytelnika” uczniów klasy pierwszej. Po powitaniu przez bibliotekarkę panią Magdalenę Kozłowską pierwszoklasiści w czasie zabawy przy wierszu " Lokomotywa" zostali zapoznani z regulaminem i zasadami korzystania z biblioteki. Zanim jednak zostali pasowani na czytelników obejrzeli inscenizację przygotowaną przez członków Koła Przyjaciół Biblioteki. W trakcie przedstawienia musieli rozwiązać różne zagadki oraz prawidłowo odpowiedzieć na zadawane pytania. Po zaliczeniu wszystkich prób uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą czytać i szanować książki. Następnie każdy pierwszoklasista został uroczyście pasowany na czytelnika szkolnej biblioteki. Uroczystość przygotowały panie Magdalena Kozłowska i Ewa Dydyszko.
Nagłówek
Przypominamy, że od 1 września 2021 r. w szkole oraz w autobusie szkolnym obowiązują odgórnie wskazane wytyczne MEiN, MZ i GIS ("zbiór zaleceń i rekomendacji, których celem jest bezpieczna oraz higieniczna organizacja zajęć w warunkach epidemii w nowym roku szkolnym").
Poniżej znajduje się link do ww. wytycznych
Archiwum Aktualności