22 września wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w cyklicznej, ogólnopolskiej akcji ,,SPRZĄTANIA ŚWIATA'', która w tym roku przebiegała pod hasłem ,,Podaj dalej, czyli drugie życie odpadów''. Uczniowie pod opieką wychowawców, wyruszyli z kolorowymi workami na teren wsi, by uporządkować okolice szkoły, parku, ośrodka zdrowia i pobocza drogi.
Aktualności
,,Podaj dalej....''
CZWARTKI LA
15 września na Stadionie Miejskim w Szubinie odbyło się uroczyste otwarcie XXXIII Edycji Czwartków Lekkoatletycznych. Imprezę otworzyli Zastępca Przewodniczącego Rady starostwa w Nakle pan Wojciech Bethke ora Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu przy Urzędzie Miejskim w Szubinie pan Marek Nowicki.
Jeszcze przed rozpoczęciem rywalizacji wręczono nagrodę dla absolwenta naszej szkoły Szymona Adamczyka zdobywcy trzeciego miejsca w biegu na 60 m w Finale Ogólnopolskim, który odbył się w czerwcu w Łodzi. Nagrodę pocieszenia otrzymał również jego brat Piotr Adamczyk, który okazał się pechowcem podczas Finału Czwartków w Łodzi.
Po oficjalnych uroczystościach zaczęła się rywalizacja sportowa w nowym sezonie 2016/2017. Podczas pierwszych czwartków uczniowie naszej szkoły czterokrotnie stawali na podium a byli to:
-
2 miejsce Marta Knychała w biegu na 600 m z czasem 2:30 min.
-
2 miejsce Izabela Suszko w skoku w dal z wynikiem 3,97 m
-
2 miejsce Piotr Adamczyk w biegu na 60 m z czasem 9,77 s
-
3 miejsce Piotr Adamczyk w rzucie piłeczką z rezultatem 38,5 m.
Oprócz tych wyników dobre miejsca zajmowali:
-
6 miejsce Kamil Jakubowski w biegu na 60 m z czasem 9,37 s
-
6 miejsce Piotr Zgórski w biegu na 60 m z czasem 10,42 s
-
4 miejsce Kamil Jakubowski w rzucie piłeczka palantową z wynikiem 41,0 m
-
4 miejsce Patrycja Szpotańska w rzucie piłeczką palantową z wynikiem 26,5 m
-
6 miejsce Hubert Łatanik w rzucie piłeczką palantową z wynikiem 25,0 m
-
4 miejsce Marcelina Lidmann w skoku w dal z wynikiem 3,53 m
-
ARCHEO - FASHION WEEK
20 września uczniowie klasy IV, V i VI pojechali na XXII Festyn Archeologiczny w Biskupinie. W tym roku odbywa się on pod hasłęm Archeo Fashion Week. Pod opieką wychowawców uczestniczyli w pokazie: tańców szkockich, mody pradziejowej od epoki kamienia do epoki żelaza i walk przy użyciu broni wczesnośredniowiecznej. Duże wrażenie zrobiła na dzieciach nowa wystawa w muzeum. Pełni wrażeń szczęśliwie wróciliśmy do szkoły
V Przegląd Piosenki Religijnej
W ramach XVIII Dni Kultury Chrześcijańskiej 13 września 2016 roku, w Szubińskim Domu Kultury odbył się V Przegląd Piosenki Religijnej. W rywalizacji udział wzięły dzieci i młodzież z gminy: Szubin i Kcynia. Uczestnicy oceniani byli w czterech kategoriach wiekowych: soliści młodsi (klasy 0-III), soliści starsi (klasy IV – VI) (gimnazjaliści i szkoły średnie), duety i zespoły. Naszą szkołę reprezentowało czworo solistów, oraz zespół szkolny – Dzieci Jana Pawła II. Wszyscy z nich odnieśli wielkie sukcesy: w kategorii solistów młodszych I miejsce zajął Marcel Michalak , II miejsce Marcel Goszka. Wśród solistów starszych zwyciężyła Jagoda Buksa. Wyróżnienie też otrzymał Zespół „Dzieci Jana Pawła II”. Dla wszystkich wykonawców wielkie GRATULACJE.
Do sukcesu dzieci przyczynili się rodzice oraz nauczyciele prowadzący: Pani Zofia Hak, Marlena Marchwińska, Barbara Wiencelewska-Cyranowicz i Andrzej Wesół.
,,I znów będą wakacje...''
24 czerwca świętowaliśmy zakończenie roku szkolnego 2015/2016.
WSZYSTKIM UCZNIOM ŻYCZYMY SŁONECZNYCH, BEZPIECZNYCH I PEŁNYCH PRZYGÓD WAKACJI!
KOLEJNA WYCIECZKA
W czwartek 16 czerwca uczniowie klas IIa, IIb i III wyjechali na wycieczkę do Torunia i Ciechocinka. W mieście Mikołaja Kopernika dzieci udały się do Planetarium, gdzie wybrały się w ,, Cudowną podróż”. Film dotyczył Układu Słonecznego, planet, gwiazdozbiorów i związanych z nimi mitów. Podczas spaceru dzieci podziwiały zabytki miasta i zrobiły pamiątkowe zdjęcia pod pomnikiem polskiego astronoma. Pogoda była piękna, więc lody wszystkim smakowały. Niezwykłych wrażeń dostarczyło wycieczkowiczom ,, Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy” , w którym odwiedzili wystawy: RZEKA, PRZEŻYCIA, PRZEBUDOWA, NA ZDROWIE , ZAWAHAJ SIĘ. Niezwykłe interaktywne stanowiska zachęcały do kreatywnej zabawy, która dawała i dostarczała wiedzy o otaczającym świecie. Przyszedł czas, aby pożegnać Toruń i udać się do Ciechocinka. Uroki tej uzdrowiskowej miejscowości dzieci podziwiały podczas przejażdżki tramwajami konnymi, które zawiozły wycieczkowiczów do ,, Rancza pod Olszyną”. Tam czekał już pyszny obiad. Po nim uczestnicy wyjazdu udali się do parku zdrojowego w Ciechocinku. Obejrzeli tężnie solankowe i wspięli się na jedną z nich. Obowiązkowym punktem wycieczki był oczywiście zakup pamiątek. Do domu dzieci wróciły pełne wrażeń, bogatsze w doświadczenia, wyposażone w toruńskie pierniki oraz pamiątki.
,,Dzień sukcesu''
Już tradycyjnie w przeddzień zakończenia roku przeżywaliśmy w naszej szkole ,,DZIEŃ SUKCESU''. Wszyscy uczniowie z utęsknieniem czekają na ten niezwykły dzień, ponieważ otrzymymują dyplomy, nagrody, wyróżnienia pochwały za konkursy przedmiotowe, sportowe, artystyczne. Oklasków i uśmiechu tego dnia nie brakowało!
ŚWIAT SPOD LUPY
2 czerwca uczniowie kl IV i V uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych ,,Świat spod lupy''. Zajęcia odbyły się w ,,Pałuckim Zakątku'' w Kołaczkowie. Podczas emisji filmu dowiedziały się czym zajmuje sie entomolog oraz jak bogaty jest świat owadów. Druga część zajęć to pokaz profesjonalnego sprzętu do obserwacji owadów, który chwilę później uczniowie wykorzystali podczas zajęć terenowych. Pani Joanna Lewandowska, która prowadziła zajęcia przygotowała również wystawę pięknych zdjęć owadów, preparaty mikroskopowe oraz zagadki dotyczące skompklikowanego rozwoju tych zwierząt. Rozwiązywanie zagadek sprawiło dzieciom sporo frajdy. Po zajęciach mogliśmy skorzystać z placu zabaw oraz miejsca na ognisko, gdzie oczywiście piekliśmy kiełbaski. Na koniec pojawił się również element z okazji Dnia Dziecka, czyli LODY!
Uczniami opiekowały się panie:Agata Lewandowska i Małgorzata Bejmowicz.
MAŁY NAUKOWIEC
Dzieci z klasy I i pięciolatki z oddziału przedszkolnego wzięły udział w „Prelekcje dla przedszkolaków - Mały naukowiec edycja III” którego organizatorem jest Wydział Projektów Edukacyjnych Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu a wykonawcą Fundacja Aleksandra Jabłońskiego z Torunia. Jest to projekt, którego celem jest pobudzenie ciekawości i zainteresowanie dzieci naukami przyrodniczymi. 30 maja do naszej szkoły przybyli pan Rafał i pan Bartek, doświadczeni animatorzy, którzy pokazali proste, ale bardzo ciekawe doświadczenia przyrodnicze, zachęcając przedszkolaki do samodzielnego eksperymentowania i obserwacji otaczającego świata. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały animatorów, brały czynny udział w eksperymentach, były zarówno obserwatorami jak i asystentami. Pan Bartek i pan Rafał przedstawili dzieciom POKAZY:
- Znikająca woda
- Atramentowe czary
- Bezwładne jajko
- Nietonące jajo
- Działo magnetyczne
- Erupcja wulkanu
W drugiej części zajęć dzieci wzięły udział w warsztatach pt. „Barwna przygoda z kołem Newtona” oraz „Powietrzne wojaże” Każdy przedszkolak samodzielnie wykonał koło Newtona i miał okazję poeksperymentować z nim. Przy okazji zabawy z kółkiem Newtona, animatorzy tłumaczyli dzieciom jaki kolor ma słońce oraz jak powstaje tęcza. Powietrzne wojaże były okazją do wesołej zabawy i eksperymentowania z piłeczką ping-pongową. Dzieci bardzo polubiły panów Bartka I Rafała, zapraszały naszych gości do ponownego odwiedzenia naszej szkoły z nowymi eksperymentami. Niektóre przedszkolaki postanowiły zostać naukowcami i zawodowo zająć się przeprowadzaniem eksperymentów naukowych.
Bawię się z moją MAMĄ
Tegoroczny dzień Matki organizowany, jak co roku w grupie dzieci najmłodszych upłynął pod hasłem „ BAWIĘ SIĘ Z MOJĄ MAMĄ”. Dzieci przedszkole wraz ze swoimi paniami: Angeliką Moraczewską i Ireną Kobylarz przygotowały dla mam piękne laurki, obrazki przedstawiające portret mamy, wierszyki piosenki ale przede wszystkim świetną zabawę. Mamy tego dnia miały okazję zatańczyć ze swoimi dziećmi, zabawić się wesoło przy dźwiękach muzyki oraz wykonać wspólną pracę plastyczną. Wykonane dzieła zdobią korytarz naszej szkoły. Podczas całej imprezy panowała atmosfera radości i zabawy. Na koniec mamy dziękując swoim dzieciom za prezenty i wspólną zabawę zaprosiły swoje pociech na lody.
,,KANGUR to marka"
21 kwietnia odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR 2016. Przystąpiło do niego w kategorii ŻACZEK (klasa II) 4 uczniów z klasy II a i 4 uczniów z klasy II b, w kategorii MALUCH 1 (klasa III) 5 uczniów, MALUCH 2 (klasa IV) 5 uczniów, w kategorii BENIAMIN 1 (klasa V) 6 uczniów oraz BENIAMIN 2 (klasa VI) 4 uczniów. Otrzymaliśmy już wyniki. Od samego początku KANGURA (od 1998 )każdego roku zawsze mamy wyróżnienia lub bardzo dobre wyniki. W tym roku wyróżnienia otrzymali :
- klasa II a Michalak Marcel i Lidmann Jakub – uczniowie p. Zofii Hak
- klasa II b Miziuła Martyna – uczennica p. Joanny Umińskiej
- klasa VI Adamczyk Szymon – uczeń p. Domiceli Kulińskiej.
Berka Szymon z klasy IV był bardzo blisko otrzymania tego wyróżnienia. Ponadto pozostali uczestnicy mogą pochwalić się wysokimi wynikami, z których bardzo się cieszymy. Wszystkim bardzo GRATULUJEMY.
24 maja 2016 w FILHARMONII POMORSKIEJ w Bydgoszczy odbyło się uroczyste zakończenie XXV edycji Konkursu „ Kangur Matematyczny”. Regionalny Komitet Organizacyjny zaprosił Szkolnych Koordynatorów Konkursu, z naszej szkoły to panie Zofia Hak i Domicela Kulińska. W uroczystości wziął udział Kurator Kujawsko-Pomorski p .Gralik, który podkreślił, że” Kangur to marka” i podziękował uczniom i nauczycielom za zaangażowanie. Spotkanie uświetnił koncert uczniów szkoły muzycznej.
IV Festiwal Piosenki Anglojęzycznej
Już po raz czwarty w naszej szkole odbył się Festiwal Piosenki Anglojęzycznej. Trzynastu uczestników z klas II-VI podjęło się zaśpiewania utworów w języku angielskim. Piątek trzynastego maja okazał się szcześliwy dla trojga z nich. Jury, w składzie p. Katarzyna Biskup, p. Magdalena Kozłowska oraz przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Oliwia Wiśniewska, wytypowały trzech zwycięzców. W kategorii klas młodszych pierwszą nagrodę wyśpiewali sobie Marta Knychała oraz Marcel Michalak. Laureatką konkursu klas starszych została Izabela Suszko. Gratulujemy!
EUROWEEK
W dniach od 18.04.2016r.- 22.04.2016r. siedmioro uczniów naszej szkoły (Michał Fatyga, Hubert Kozłowski, Oskar Pilarski, Filip Moraczewski, Michał Pyszczyński, Oliwier Sęga i Jakub Sala) pod opieką nauczycielek pani Agaty Lewandowskiej oraz pani Magdaleny Kozłowskiej uczestniczyło w obozie szkoleniowym EUROWEEK w Międzygórzu. Obóz ten jest organizowany przez Europejskie Forum Młodzieży. Zajęcia odbywały się w języku angielskim i prowadzone były przez wolontariuszy z wielu krajów m.in. Meksyk, Kenia, Filipiny, Azerbejdżan, Indie, Chiny, Wietnam, Ukraina, Francja. Zajęcia były bardzo interesujące , atmosfera rodzinna, świetni ludzie i wspaniała organizacja. Jako uczestnicy mieliśmy okazję doskonalić umiejętność pracy zespołowej, autoprezentacji, poznaliśmy tradycję i kulturę innych krajów, ale przede wszystkim szlifowaliśmy nasze umiejętności w posługiwaniu się językiem angielskim. EUROWEEK to nauka, ale przede wszystkim ŚWIETNA ZABAWA!!! W drodze powrotnej zwiedziliśmy Stary Rynek i Muzeum Motoryzacji we Wrocławiu, w którym podziwialiśmy przepiękne zabytkowe modele aut i motocykli. Do domów wróciliśmy pełni wrażeń oraz bogatsi w nowe doświadczenia.
Opracował: Filip Moraczewski
O skutkach cyberprzemocy
W środę, 11 maja 2016 r. w naszej szkole gościł pan Arkadiusz Szczepański- socjoterapeuta i psychoterapeuta, pracujący na codzień w Powiatowej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Nakle nad Notecią. Pan Szczepański prowadził zajęcia w klasie VI, V i IV na temat "Cybrprzemoc - jak uchronić się przed niebezpieczeństwami w internecie".Dzieci pracowały aktywnymi metodami, dochodziły do cennych spostrzerzeń dotyczących internetu i zagrożeń z nim związanych. Z pewności teraz będą bardziej czujne podczas korzystania z sieci.
Z ,,wizytą" w Warszawie
W dniach 4-6 maja, uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w wycieczce do Warszawy, która zawierała zarówno elementy edukacyjne, krajoznawcze jak i turystyczne. Pierwszy dzień upłynął pod hasłem naukowym. Otóż odwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie z ogromnym zinteresowaniem odkrywali tajemnice wielu zagadek ze świata nauki. Drugiego dnia zwiedzaliśmyStare Miasto, Zamek Królewski, Krakowskie Przedmieście, Pąłac Kultury i Nauki( wjechaliśmy na XXX piętro, by podziwiać panoramę Warszawy). Ostatni dzień pobytu w stolicy spędziliśmy podziwiając: Park w Wilanowie, Łazienki Krolewskie. Niezapomniane wrażenia pozostawił niewątpliwie pobyt na Stadionie Narodowym. Na zakończenie wycieczki dzieci założyły trójwymiarowe okulary by podziwiać prehistoryczne zwierzęta w Oceanarium. Do miejsca, gdzie czekał na nas autobus dotarliśmy metrem!Pełni niesamowitych, ciekawych i niezapomnianych wrażeń, szczęśliwie wróciliśmy do domu
.
W Ostrowie Lednickim
W kwietniu uczniowie kl.IV-VI udali się na wycieczkę do Ostrowa Lednickiego , miejsca , w którym miał miejsce 1050 lat temu Chrzest Polski. Edukatorzy przekazali im wiadomości dotyczące tego donośnego wydarzenia.
Uczniowie uczestniczyli też w niecodziennej zabawie edukacyjnej , a mianowicie budowaniu mostu bez użycia narzędzi i gwoździ . Wyjazd ten był dla nich niezapomnianym przeżyciem.
DZIEŃ ZIEMI
Tegoroczny Dzień Ziemi obchodziliśmy w naszej szkole, pod osłoną koloru zielonego. Spotkaliśmy się na sali gimnastycznej aby obejrzeć przedstawienie w wykonaniu uczniów klasy IV i dziewcząt z kl V. Uczniowie udzielili rad - jak szanować środowisko poprzez wesołą interpretację znanych wierszy i piosenek.Całości dopełniła prezentacja plakatów wykonanych przez wszystkie klasy i oddział przedszkolny. Dużo dobrego humoru wprowadziły rymowanki i piosenki przygotowane przez uczniów.
ABY BYŁO BEZPIECZNIEJ!
20 kwietnia naszą szkołę odwiedzili policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii z Nakła: Pani sierż. Zofia Wrzeszcz, Pan sierż. szt. Marcin Górak w towarzystwie policjanta z Komisariatu Policji w Szubinie Pana sierż. Michała Misia. Celem spotkania było omówienie z uczniami klas I –III zasad bezpiecznego ruchu drogowego, a w klasie IV przedstawienie przepisów o postępowaniu w sprawach nieletnich regulujących kwestie związane z odpowiedzialnością młodych ludzi za łamanie prawa, a także przepisów dotyczących karty rowerowej.
Na spotkania uczniów edukacji wczesnoszkolnej z policjantami obecny był również Pan Michał Nowicki – przedstawiciel wytwórnia Premiksów LNB, który w imieniu swojej firmy wręczył uczniom kamizelki odblaskowe, długopisy i książeczki dotyczące bezpiecznego ruchu drogowego pieszych. Warto wspomnieć, że dzieci z naszej szkoły jako jedyne w powiecie zostały wytypowane do otrzymania odblaskowych gadżetów za co dziękujemy Panom Józefowi Chudzińskiemu oraz Stanisławowi Wypychowi.
WYCIECZKA DO TORUNIA
12 kwietnia uczniowie klas pierwszych oraz dzieci z oddziału przedszkolnego z uśmiechem na twarzy i wielkimi emocjami ruszyły na wycieczkę do Torunia. Pierwszym przystankiem w ich wielkiej wyprawie była wizyta w Planetarium, gdzie udały się w niezwykłą kosmiczną podróż – startując z Ziemi odwiedziły Księżyc, Mars, Jowisz, Saturn, poznały wiele ciekawych informacji na temat Słońca (i innych gwiazd), legendę Wielkiej Niedźwiedzicy itp. Następnie bawiły się w interaktywnej sali Orbitarium, w której mogły poeksperymentować z takimi zagadnieniami jak: transmisja sygnału w kosmosie, ocean chmur, atmosfery planet, tornado, opóźnienie sygnału, spłaszczenie planet, ciśnienie atmosferyczne, zorza polarna, ciążenie, czas podróży, ciężar. Po tak emocjonującym, „kosmicznie” spędzonym czasie w Planetarium, dzieci udały się na spacer pod pomnik Mikołaja Kopernika. Zobaczyły również fontannę żab, przy której poznały jedna z najsłynniejszych legend toruńskich o flisaku grającym na skrzypcach, któremu udało się w trakcie plagi żab wyprowadzić tysiące płazów z miasta. Zwiedzanie słonecznego, toruńskiego rynku zakończyła wizyta w McDonald’s, gdzie maluchy napełniły swoje wygłodniałe brzuszki. Cała wyprawa przyniosła uczniom wiele pozytywnych przeżyć, wzbogacając ich w nowe doświadczenia i wiedzę.
Świat egzotycznych zwierząt
11 kwietnia uczniowie naszej szkoły zebrali się na sali gimnastycznej, by uczestniczyć w niezwykłej lekcji przyrody. Pan zoolog przybliżył dzieciom świat egzotycznych zwierzat umieszczonych w terrariach. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali ciekawostek o ptasznikach, modliszkach, kameleonach, krocionogach, straszykach, skorpionach. Ogromne wrażenie na uczniach i zarówno dreszczyk emocji, wywarła możliwość oglądania żywych okazów, które prezentował pan prowadzący zajęcia.
Nagłówek
Przypominamy, że od 1 września 2021 r. w szkole oraz w autobusie szkolnym obowiązują odgórnie wskazane wytyczne MEiN, MZ i GIS ("zbiór zaleceń i rekomendacji, których celem jest bezpieczna oraz higieniczna organizacja zajęć w warunkach epidemii w nowym roku szkolnym").
Poniżej znajduje się link do ww. wytycznych
Archiwum Aktualności