Mamy to!!! Wiktoria Głuszek i Marcel Michalak powalczą w etapie wojewódzkim Wojewódzkiego Interdyscyplinarnego Konkursu o Wielkich Polakach: Prymas Stefan Wyszyński na tle historii w XX i XXI wieku. Opiekunem uczniów jest p.Barbara Wiencelewska- Cyranowicz. W marcu informowaliśmy, że Wiktoria z klasy 8 oraz Marcel z klasy 7a zakwalifikowali się do etapu rejonowego. Dziś z całą pewnością wiemy, że wyniki obojga uczniów zapewniły Im udział w najwyższym etapie, który odbędzie się już za tydzień Bardzo się cieszymy i gratulujemy Wiktorii, Marcelowi oraz opiekunowi konkursu- p.Barbarze Wiencelewskiej- Cyranowicz. Brawa dla Was Będziemy mocno trzymać kciuki za Wasz udział w etapie wojewódzkim
Aktualności
Wiktoria i Marcel w etapie wojewódzkim konkursie wiedzy o Prymasie Stefanie Wyszyńskim
Historia w pudełku
Niesamowity projekt historyczny według pomysłu p. Huberta Stręka: w ramach podsumowania rozdziału poświęconego XVIII-wiecznej Rzeczypospolitej, uczniowie klas 6. musieli zamknąć w pudełku ....historię Projekt polegał na zamieszczeniu według własnego pomysłu wiedzy dotyczącej wybranych przez uczniów tematów, zagadnień, wydarzeń lub postaci z okresu XVIII wieku. Głównym celem "Historii w pudełku" było,poza poznawaniem historii naszego kraju, urozmaicenie nauki zdalnej, co z pewnością się udało Efekty są niesamowite Brawa dla wszystkich wykonawcow i pomysłodawcy nietypowej lekcji historii- p. Huberta Stręka
UWAGA!!! Uczniowie klas 1-3 wracają w systemie hybrydowym do szkoły
UWAGA!!! ZMIANY W OBOSTRZENIACH - OD NAJBLIŻSZEGO PONIEDZIAŁKU, TO JEST OD 26 KWIETNIA, UCZNIOWIE KLAS 1-3, MIĘDZY INNYMI NASZEGO WOJWÓDZTWA WRACAJĄ DO SZKÓŁ W TRYBIE HYBRYDOWYM Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej, od poniedziałku (26 kwietnia) w naszej placówce zostaje wprowadzone nauczanie hybrydowe dla uczniów klas 1-3, którego celem jest ograniczenie liczby uczniów przebywających jednocześnie w szkole. Nauka hybrydowa to połączenie stacjonarnego trybu nauczania i lekcji zdalnych. Zajęcia stacjonarne odbywać się będą na zmianę z zajęciami zdalnymi, wedłyg poniższego planu. Działania te służą zapewnieniu bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego. Mniejsza ilość osób ma na celu ograniczenie ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa Wszystkie zajęcia (te w szkole i zdalne) odbywać się będą zgodnie z obowiązującym planem lekcji. Informacji o wszelkich drobnych zmianach udzielać będą wychowawcy klas 1-3.
Pozdrawiam.Ewelina Marczak.
KANGUR MATEMATYCZNY W NASZEJ SZKOLE
22 kwietnia przeprowadziliśmy w sposób stacjonarny ( wersja papierowa ), z zachowaniem zasad sanitarnych XXX edycję MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU„KANGUR MATEMATYCZNY”, organizowanego w 93 krajach. Adresowany jest on do uczniów szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych,od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych. Rozgrywany jest w sześciu kategoriach i ma charakter jednorazowego testu. Głównym jego celem jest szerokapopularyzacja matematyki.
Do konkursu przystąpiło 19 uczniów: MALUCH– 3 ( kl. III+IV ), BENIAMIN– 9 ( kl. V+VI ), KADET– 7( kl. VII +VIII ). Każdy uczestnik otrzymałukładankę przestrzenną w postaci breloczka. Na wyniki musimy poczekać do końca maja ( TRZYMAMY KCIUKI ! ). Koordynatorem szkolnym konkursu jest p. D. Kulińska we współpracy z p. Beatą Budziak. Oprawidłowy przebieg konkursu zadbali Domicela Kulińska, Magdalena Kozłowska, Daniel Lubawy. Miło przeprowadzać konkurs, który cieszy się popularnością wśród uczniów. Wszyscy byliśmy bardzo wzruszeni dzisiejszym spotkaniem po 6 miesiącach niewidzenia.
Autor: Domicela Kulińska
6
Dzień Ziemi
Dzień Ziemi po raz pierwszy był obchodzony w 1970 roku w Stanach Zjednoczonych, a w Polsce w roku 1990. Wyjątkowe święto ma uświadamiać obywatelom na całym świecie, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Jego nadrzędnym celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie i zachęcenie do prowadzenia trybu życia, który jest bardziej przyjazny dla naszej planety. Jest to także czas, żeby pochylić się nad losem naszej planety i nagłośnić globalne problemy.Tegoroczne święto obchodzimy pod hasłem „Przywróćmy naszą Ziemię”.
W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, ten wyjątkowy dzień będzie wyglądać inaczej. Nauka odbywa się zdalnie więc wiele rzeczy musimy zrobić inaczej, ale chcemy pokazać, że pomimo pandemii pamiętamy o tym jak ważne jest dbanie o naszą planetę i że nawet w tak trudnym czasie potrafimy to robić.Z tej okazji, zostały zorganizowane w naszej szkole dwa konkursy. Dla klas IV-VI był to konkurs plastyczny, natomiast dla klas starszych VII- VIII konkurs polegał na wykonaniu prezentacji multimedialnej o ochronie środowiska. Miło nam zakomunikować, iż w kategorii klas młodszych I miejsce zajęłaMaria Cichońska z klasy IV, II miejsce przypadło zaś Wiktorowi Brzezińskiemu z klasy VIa. Na III miejscu znalazła się bardzo pomysłowa praca Franciszka Kupskiego z klasy IV.
W kategorii klas starszych prac było znacznie mniej i I miejsce zajęła Maria Terlecka z klasy VIIb. II miejsce przypadło dla Marcela Michalaka z klasy VIIa i prezentację zasługującą na III miejsce wykonała Emilia Tyckun z klasy VIIb.
W imieniu organizatorów konkursu, czyli Pani Małgorzaty Bejmowicz i Pani Beaty Budziak, bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za podjęcie wyzwania a zwycięzcom ogromnie gratulujemy! O formie wręczenia nagród i dyplomów poinformujemy uczniów w późniejszym terminie.
Autor: Małgorzata Bejmowicz
Konkurs Plastyczny Muzeum Ziemi Szubińskiej
Zachęcamy wszystki uczniów do udziału w konkursie plastycznym pt.: "Zamek Sędziwoja - na szlaku gotyckiej cegły". Szegóły konkursu można znaleźć na stronie internetowej muzeum. Link do strony znajduje się poniżej:
https://muzeum.szubin.net/index.php?d=wiecej&aktualnosci=3449
Uwaga rodzice dzieci przedszkolnych
Uwaga konkurs dla klas 4-8
Zapraszam do udziału w konkursie plastycznym, którego organizatorem jest Burmistrz Szubina. Konkurs ma na celu promocję Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań oraz jego haseł: "Liczymy się dla Polski" i "Liczy się każdy"
Informacja o przyjęciu dziecka do przedszkola oraz klasy I
W związku z zakończeniem terminu składania wniosków o przyjęcie dziecka do przedszkola oraz klasy I szkoły podstawowej podajemy do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych. Prosimy o potwierdzenie przez rodzica/opiekuna woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia od 12 do 16.04.2021r.
Wykaz_dzieci_2021-22-_na_strone_www_do_informacji.pdf
Potwierdzenie_woli_przyjecia_do_klasy_I.pdf
Potwierdzenie_woli_przyjecia_do_oddzialu_przedszkolnego.pdf
Oświadczenia woli przyjęcia dziecka można składać bezpośrednio w sekretariacie szkoły, bądź drogą on-line.
Zapraszamy do udziału w konkursach z okazji Dnia Ziemi
22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. W ramach obchodu tego święta w naszej szkole zostaną zorganizowane następujące konkursy:
Dla chętnych uczniów klas IV-VI(konkurs plastyczny)
Konkurs plastyczny- zaprojektowanie plakatu promującego Dzień Ziemi 2021.Prace można wykonywać dowolną formą i techniką plastyczną, format A3 , A4.
Prace należy wysłać do 18 kwietnia do Pani Małgorzaty Bejmowicz na platformę moodle.
Dla chętnych ucznów klas VII-VIII- wykonanie pracy multimedialnej ,,Jak chronić nasze środowisko?
Prace należy wysłać do 18 kwietnia do Pani Beaty Budziak na adres :(budziak.beata@onet.pl).
Celem konkursów jest propagowanie postaw ekologicznych wśród uczniów, rozwijanie wyobraźni, motywowanie i podejmowanie działań na rzecz środowiska naturalnego.
Wyniki zostaną ogłoszone 22 kwietnia.
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach.
"Lekcja nieśmiecenia"
Nasza szkoła bierze udział w I edycji "Lekcji nieśmiecenia", organizowanym przez Fundację "Nasza Ziemia". Główną nagrodą w tej akcji są specjalne pojemniki do segregacji śmieci wraz z tablicą informacyjną.
Drodzy uczniowie, rodzice, znajomi, mieszkańcy Królikowa i sąsiednich sołectw
Prosimy o oddanie głosu na naszą szkołę
Dzienny limit głosowania z jednego urządzenia to 3 głosy na jedną osobę
Glosujemy i udostępniamy link do głosowania rodzinie, znajomym, przyjaciołom !!! To nic nie kosztuje
Link do głosowania:
https://www.lekcjaniesmiecenia.pl/glosowanie?city=Szubin...
Pamiętaj- z jednego urządzenia glosuj 3 razy kazdego dnia
UWAGA!!!
Z uwagi na wysoki wzrost zachorowalności w kraju i konieczność zahamowania pandemii od 29 marca do 11 kwietnia zawieszone zostaje stacjonarne funkcjonowanie oddziałów przedszkonych działających przy naszej szkole. Ograniczenie to będzie polegało na prowadzeniu zajęć z wykorzystaniem platformy Moodle w przypadku grupy "Biedronki" i "Sówki"( po zakończeniu kwarantanny) oraz Messengera w przypadku grupy "Pszczółki". Ze względu na rozpoczynającą się od 1- 6 kwietnia przerwę świąteczną, zajęcia zdalne dla wszystkich grup przedszkolnych, klas 1-3 oraz 4-8 będą realizowane do środy, 31.03, a następnie (po świętach) od 7 do 9 kwietnia 2021.
O dalszych decyzjach będziemy informować Państwa na bieżąco.
Dyrektor szkoły- E.Marczak.
Szczegóły zawieszenia- https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/zawieszenie-pracy-stacjonarnej-przedszkoli-do-11-kwietnia
Kolonie letnie KRUS
Od wielu lat współpracujemy jako szkoła z Towarzystwem „Nasze Szwederowo”, organizatorem kolonii dla dzieci rolników ubezpieczonych w KRUS.
Obecna sytuacja w kraju jest trudna, organizatorzy zdają sobie sprawę z tego, że nie można przewidzieć jak będą wyglądały wakacje tego roku. Przygotowali jednak ofertę dla dzieci, ufając, że wyjazdy letnie będą mogły się odbyć zgodnie z planami.
Zainteresowani rodzice nie dokonują na razie żadnych wpłat.
Podajemy terminy zaplanowanych kolonii. Jedno dziecko może skorzystać z wyjazdu dwa razy.
Ośrodek kolonijny „Gryfia” w Jarosławcu
Wiek dziecka:
8-16 lat
26.06.-05.07.2021 r.
Dzieci rodziców ubezpieczonych w KRUS 499zł/
pozostałe dzieci 1189 zł
Ośrodek Kolonijny w Tleniu „Patria”
Wiek dziecka:
8-16 lat
26.07.-04.08.2021 r.
Dzieci rodziców ubezpieczonych w KRUS 499zł/
pozostałe dzieci 1189 zł
ulotka_-_TLEN_i_Jaro_-_KRUS_2021_(1).pdf
Pedagog szkolny: Bożena Wabich
Znamy laureatów XXI edycji Konkursu Wielkanocnego "Palmy i Pisanki"
Jak co roku uczniowie naszej szkoły przygotowali piękne palmy i ozdoby wielkanocne, które trafiły na XXI Konkursu na Plastykę Wielkanocną "Palmy i Pisanki", którego organizatorem jest Szubiński Dom Kultury. W tym roku konkurs przybrał niecodzienną formę, ponieważ to internauci zdecydowali kto został laureatem tej edycji. Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych dzieci jest aż czworo uczniów naszej szkoły:
W kategorii dzieci do lat 6 nagrody otrzymała: Paulina Izdebska (5 lat) oraz Lena Miziuła (6 lat).
W kategorii dzieci do lat 12 laureatkami zostały: Klaudia Izdebska (10 lat) oraz Maja Janus (12 lat).
Dodatkowo organizatorzy postanowili nagrodzić jednego z autorów prac nienagrodzonych w głosowaniu internetowym, którego praca wyróżniała się na tle innych prac samodzielnością. Ta nagroda trafiła do Mikołaja Habery (3 lata).
1
Przedszkolaki witają wiosnę
Nowa galeria Przedszkolaki witają wiosnę została dodana do albumu fotograficznego
8
Dwoje uczniów w drugim etapie konkursu o Prymasie Stefanie Wyszyńskim.
Dobre wieści!! Dwoje uczniów naszej szkoły:
Wiktoria Głuszek z klasy 8 oraz Marcel Michalak z klasy 7a zakwalifikowało się do etapu rejonowego Wojewódzkiego Interdyscyplinarnego Konkursu o Wielkich Polakach: Prymas Stefan Wyszyński na tle historii w XX i XXI wieku. Do konkursu przystąpiło 6 uczniów, poza Wiktorią i Marcelem- Emilia Tyckun z klasy 7b, Marta Lewczyńska z klasy 7a, Maria Wolak z klasy 8, Dawid Kwiatkowski z klasy 7b, ale tylko dwoje uczniów uzyskało wymagane minimum 45 punktów. Opiekunem uczniów była p.Barbara Wiencelewska- Cyranowicz.
Gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie Szczególne gratulacje kierujemy w stronę Wiktorii i Marcela, a także p. Barbary Wiencelewskiej- Cyranowicz Trzymamy kciuki za kolejny etap.
Saint Patrick’s Day – obchody Dnia Świętego Patryka
17 marca każdego roku fontanna przed Białym Domem zabarwia się na zielono, zielona staje się także rzeka w Chicago, zieloną barwę przyjmują dzięki oświetleniu najsłynniejsze zabytki na całym świecie. Dlaczego? Wszystko to na część Dnia Świętego Patryka – patrona Irlandii.
Święty Patryk był brytyjskim misjonarzem, który zapisał się na kartach historii. Jako nastolatek porwany przez pogan na tereny dzisiejszej Irlandii, wrócił tam po latach, by krzewić wiarę chrześcijańską. Dziś uznawany jest za patrona Zielonej Wyspy, a Dzień Świętego Patryka (Saint Patrick’s Day) to nie tylko święto religijne, ale także narodowe, upamiętniające dziedzictwo irlandzkiej kultury i tradycji.
Co roku ludzie na całym świecie wychodzą na ulice, by świętować razem z Irlandczykami. W tym celu przebierają się na zielono, noszą charakterystyczne czapki lub kostiumy irlandzkiego krasnoludka (leprechaun). Symbolami tego święta są także m.in. trójlistna koniczyna (shamrock), dzban złota (pot of gold), tęcza (rainbow), podkowa (horseshoe).
Uczniowie SP Królikowo świętowali Saint Patrick’s Day podczas lekcji języka angielskiego wyjątkowo 18 i 19 marca, ze względu na wcześniej odbywające się rekolekcje.
Autor: Kalina Beczak
4
Dzień kolorowych skarpetek
21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale to również Światowy Dzień Zespołu Downa. Klasa trzecia wykorzystując ostatnie lekcje przed nauczaniem zdalnym już w piątek założyła skarpetki „nie do pary” wyrażając w ten sposób szacunek oraz solidarność z osobami z Zespołem Downa. Tego dnia dzieci rozmawiały z p. Kasią na temat potrzeb osób dotkniętych tym zespołem, postawy, która sprawi, że osoby z Zespołem Downa będą czuć się akceptowane i szczęśliwe. Obejrzały również krótki film, który pokazał, że dodatkowy chromosom nie może wpływać na brak integracji, bo wszyscy chcemy się rozwijać i wykorzystywać swoje talenty.
Dzień kolorowych skarpetek to doskonała okazja do zwiększenia świadomości społecznej na temat Zespołu Downa oraz propagowania integracji, dlatego życzmy wszystkim kolorowego i „nie do pary” dnia:)
Autor: Katarzyna Biskup
Wiosenne wietrzenie szaf dla Celinki
W poniedziałek 22.03 zaczynamy kolejną Celinkową akcję - wiosenne wietrzenie szaf dla Celinki.
Wszystkich chętnych do oddania niepotrzenej odzieży,butów, zabawek i torebek zapraszamy do szkoły
Komunikat Dyrektora Szkoły o nauczaniu zdalnym
Do 11 kwietnia uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej, w tym uczniowie klas 1-3 będą uczyli się zdalnie- to najważniejsza zmiana w funkcjonowaniu szkół i placówek wprowadzona z powodu pogarszającej się sytuacji epidemicznej. Premier rządu ogłosił nowe obostrzenia koronawirusowe.
Od poniedziałku, 22.03.2021r. uczniowie klas 1-3 przechodzą na zdalne nauczanie.
Przedłużona została też do 11.04.2021r. zdalna nauka dla klas 4-8.
Przedszkole pracuje bez zmian.
W okresie zawieszenia nauki stacjonarnej uczniowie 1-3 będą realizowali treści podstawy programowej w formie zdalnej, na zasadach obowiązujących przed feriami zimowymi na Platformie Moodle. Pracujemy według obowiązującego przed feriami planu lekcji. Czas trwania lekcji pozostaje bez zmian. Uczniowie logują się kolejno na swoje kursy wedlug planu lekcji w danym dniu- brak logowania skutkuje nieobecnością. Wszelkie problemy związane z nauczaniem zdalnym, w tym problemy techniczne proszę zgłaszać wychowawcom.
Od 22.03. dzieci z oddziałów przedszkolnych będą dowożone według planu dowozów realizowanego do grudnia 2020.
Więcej na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wracamy-czasowo-do-nauki-zdalnej-w-szkolach?fbclid=IwAR1EVleDUA5Q9cCjMYflHILr6rILOjQH8X2PztssOacIOfkKBryNIkD04Nk Pozdrawiam.Dyrektor Szkoły Podstawowej w Królikowie- Ewelina Marczak.
Nagłówek
Przypominamy, że od 1 września 2021 r. w szkole oraz w autobusie szkolnym obowiązują odgórnie wskazane wytyczne MEiN, MZ i GIS ("zbiór zaleceń i rekomendacji, których celem jest bezpieczna oraz higieniczna organizacja zajęć w warunkach epidemii w nowym roku szkolnym").
Poniżej znajduje się link do ww. wytycznych
Archiwum Aktualności