12 czerwca odbył się XVI Międzydekanalny i II Diecezjalny Festiwal Piosenki Religijnej „Śpiewaj Panu” w Olszewce.
W konkursie udział wzięło ponad dwustu młodych wykonawców – solistów i zespołów, a honorowy patronat nad konkursem objął biskup bydgoski Krzysztof Włodarczyk, który przyjechał do Olszewki.
W konkursie zaprezentowali się reprezentanci naszej szkoły: Karolina Kosmalska z klasy 4, Marcin Jakubowski i Michał Grzegorek z klasy 5. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne z dużym zaangażowaniem i odwagą.
Największy sukces odniósł Marcin Jakubowski, który w kategorii soliści klas IV–VI zdobył I miejsce.
Jury doceniło jego talent, muzykalność oraz piękne wykonanie przygotowanego utworu. W tej samej kategorii wyróżnienie otrzymał Michał Grzegorek, który również zachwycił publiczność i jurorów swoim występem.
Choć konkurencja była bardzo duża, nasi uczniowie doskonale poradzili sobie na scenie, godnie reprezentując Szkołę Podstawową w Królikowie. Festiwal przebiegał w uroczystej i podniosłej atmosferze, sprzyjającej wspólnemu przeżywaniu muzyki i wartości, które niesie ze sobą piosenka religijna.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz życzymy kolejnych sukcesów i rozwijania swoich muzycznych pasji.
Tekst: Magdalena Kozłowska
Zdj.- J.Lidman, E. Marczak