• Gminny Konkurs Plastyczny „Ja i moja rodzina”

          • Zadaniem uczniów edukacji wczesnoszkolnej było wykonanie pracy przedstawiającej drzewo genealogiczne swojej rodziny sięgające pokolenia pradziadków.  Natomiast zadaniem przedszkolaków było narysowanie  obrazka przedstawiającego rodzinę dziecka. Pracę można było wykonać z pomocą mamy, taty lub innego członka rodziny, dzięki czemu jak wierzymy, dzieci pogłębiły wiedzę na temat swojej rodziny i miło spędziły czas.

            Przedstawiamy listę autorów nagrodzonych i wyróżnionych prac.

            W kategorii przedszkole:

            I miejsce – Jan Szymański ( 5 lat ) Szkoła Podstawowa im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie

            II miejsce – Beata Okońska (6 lat)  Szkoła Podstawowa im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie

            III miejsce – Natalia Dzięciołowska (6 lat) Szkoła Podstawowa nr 2 w Szubinie

            Wyróżnienia:

            Dominika Przybylska  - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kowalewie

            Maja Gackowska (4 lata) - Szkoła Podstawowa im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie

            Gabriela Umińska (5 lat) - Szkoła Podstawowa im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie

            Milena Szymczak (4 lata) - Szkoła Podstawowa im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie

            W kategorii klasy 1-3: 

            I miejsce - Oliwia Wnęk  (7 lat)  Szkoła Podstawowa im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie

            II miejsce - Maja Grubczyńska  Szkoły Podstawowa im. 2 w Szubinie

            III miejsce - Wojciech Wolak (7 lat)  Szkoła Podstawowa im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie

            Wyróżnienia:

            Julii Wiekiera (8 lat) Szkoła Podstawowa im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie

            Amelii Zasadzińska (8 lat) Szkoła Podstawowa im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie

             Liliany Kamińskiej (8 lat) Szkoła Podstawowa im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie

            Zuzanny Łuczak ( 8 lat) Szkoła Podstawowa nr 2 w Szubinie  

             

            Nagrody wraz z dyplomami dostarczymy do 10 czerwca do szkół.

            Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział  w konkursie i gratulujemy wielkich talentów!

            Organizatorzy: Joanna Umińska, Katarzyna Biskup 

          • "Wiemy jak ratować życie"

          • W środę, 18 maja, uczniowie klas 8 w ramach lekcji edukacji dla bezpieczeństwa, wzięli udział w szkoleniu z pierwszej pomocy, które poprowadził ratownik medyczny - Damian Garlicki

            Zajęcia te odbyły się w ramach projektu "Wiemy jak ratować życie", który finansowany jest ze środków Zarządu Powiatu Nakielskiego pozyskanych w ramach otwartego konkursu ofert "Zdrowie, seniorzy i wolontariat 2022".

            Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, byli pod wrażeniem wiedzy oraz zaangażowania prowadzącego szkolenie. Również nasi uczniowie zostali pozytywnie ocenieni przez ratownika.

            Dziękujemy p. Damianowi Garlickiemu oraz Prezesowi MLUKS "Orlik" Kcynia- p.Bartoszowi Łyszczarzowi za umożliwienie nam wzięcia udziału w szkoleniu.

            Autor: dyr. Ewelina Marczak

            Zdj.: p.D. Lubawy

          • Z wizytą u Franka

          • W środę, na zaproszenie Państwa Natalii i Rafała Karmowskich, gościła w ich domu grupa sześciolatków z wychowawczynią- p.Ireną Kobylarz.

            Na dzieci czekała moc niespodzianek- poznanie pracy rolnika i jego rodziny, wiejskiego życia i gospodarskich obowiązków, między innymi związanych z obsługą urządzeń i sprzętu rolniczego.

            Najmilszym punktem programu był kontakt ze zwierzętami- tymi małymi i większymi również

            Dzieci miały okazję je poznać, pogłaskać,a nawet nakarmić. Nie obyło się też bez smakołyków i łakoci- dzieci zajadały się: goframi, babeczkami, czy też kiełbaskami.

            To był cudowny dzień, za który gospodarzom domu BARDZO DZIĘKUJEMY!

            Autor: dyr. Ewelina Marczak

            Zdj.- pobrane ze strony.

          • SPRAWDZIAN TRZECIOKLASISTY

          • 12 maja uczniowie klasy trzeciej, wraz z wieloma rówieśnikami z całej Polski, przystąpili do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty przygotowanego przez wydawnictwo Operon. Wyjątkowy charakter tego dnia podkreślały odświętne stroje dzieci.

            Pracę z arkuszami poprzedził film, podczas którego sympatyczny  Bratek pomógł trzecioklasistom się zrelaksować i odważnie, w skupieniu podjąć zadania.

            Uczniowie zmierzyli się z testami  w zakresie  edukacji polonistycznej, matematycznej                       i przyrodniczej zatytułowanymi  ,,Niespodzianka”, ,,Przeprowadzka” i ,,W sklepie ogrodniczym”. Na zakończenie pierwszego etapu edukacyjnego musieli się wykazać wieloma różnymi  umiejętnościami. W oparciu o uzyskane wyniki zostaną przygotowane raporty dla każdego dziecka.

            Pierwszy poważny sprawdzian już za nami!

            Autor: Marlena Marchwińska 

          • „Polska moja Ojczyzna-początki chrześcijaństwa”.

          • 10 maja 2022 roku uczniowie klasy 6, 8a oraz 8b wzięli udział w wycieczce edukacyjnej o charakterze religijnym pod hasłem „Polska moja Ojczyzna-początki chrześcijaństwa”.

            Wycieczka dofinansowana była z Projektu Ministra Edukacji i Nauki pn. "Poznaj Polskę".

            Głównym celem wycieczki było poznanie miejsc związanych z początkami naszego państwa, jak i przybliżenie postaci świętego Wojciecha. Uczestnicy zwiedzili:

            Gniezno - katedrę gnieźnieńską z jej podziemiami oraz słynne drzwi gnieźnieńskie, Trzemeszno z piękną bazyliką,

            Strzelno – kościół i rotundę św. Prokopa Mogilno – klasztor pobenedyktyński.

            We wszystkich miejscach dzieci wysłuchały ciekawych wykładów nawiązujących do początków państwa polskiego oraz osoby św. Wojciecha - jego misji historycznej i religijnej. Niezwykłe dla uczniów były podziemia klasztoru w Mogilnie. Na trasie zwiedzania uczestnicy zjedli pyszny obiadek, a następnie, pełni wrażeń wrócili do domu.

            Organizatorem wycieczki był katecheta p.Andrzej Wesół, a opiekę pełnili: p.Daniel Lubawy i p. Mieczysław Luchowski.

            Tekst- Andrzej Wesół, zdjęcia- p. Andrzej Wesół 

          • Zapraszamy do Muzeum Ziemi Szubińskiej

          • W imieniu występujących serdecznie zapraszam wszystkich- tych, którzy już widzieli, tych, którzy nie mieli takiej możliwości, a przede wszystkim Rodziców naszych uczniów na spektakl katyński "Tylko guziki nieugięte przetrwały...", który odbędzie się w czwartek, 19.05 o godz.17.00 w Muzeum Ziemi Szubińskiej.

            To nasz drugi występ.Przypomnę, że po raz pierwszy przedstawienie zostało zaprezentowane 8.04.2022 podczas uroczystości posadzenia dębu ofierze zbrodni katyńskiej, mieszkańcowi Retkowa- majorowi Korab- Kobierzyckiemu.

            Występ jest odpowiedzią na liczbe prośby o powtórzenie tego spektaklu.

            Autor: dyr. Ewelina Marczak

        • Mały człowiek z wielką pasją!
          • Mały człowiek z wielką pasją!

          • Marcel to chłopiec  6-cio letni uczęszczający do grupy przedszkolnej Pszczółki. Miły, spokojny, bardzo koleżeński  przedszkolak, którego wielką pasja są motory. Zwłaszcza ten, którym jeździ niemal każdego dnia – motocykl  żużlowy.

            Pierwsze jazdy Marcel rozpoczął w wieku 2,5 lat na quadzie. Pierwszy kontakt Marcela z motorem odbył się w wieku 3 lat  na pocket bike.

                   Swoją przygodę z żużlem Marcel rozpoczął około 4.5 roku życia. Pasją i zamiłowaniem do tego sportu zaraził chłopca tata. To właśnie Pan Bartek samodzielnie przygotował do jazdy pierwszy motor dla swojego syna, był to Mini Cross przystosowany do jazdy na żużlu. Następnie tata Marcela wykonał i przygotował Mini Żużlówkę dla syna, która powstawała 3 miesiące. Pomocą służył sąsiad Pan Tomek, który profesjonalne wykonał całą ramę – udało się !!! Gdy motor był gotowy, rozpoczęła się przygoda, pierwszą jazdę na mini żużlówce Marcel odbył w wieku 5 lat. Jednym z pierwszych treningów, a zarazem najważniejszych był ten w wieku 4,5lat na torze BTŻ Polonii Bydgoszcz. Właśnie wtedy Marcel za zgodą trenera zaprezentował swoje umiejętności. Jego jazda wywołała wielkie zdumienie. Tego samego dnia zaproponowano dla chłopca kontrakt, który oczywiście został podpisany.  Od tego momentu Marcel rozpoczął systematyczne treningi na BTŻ Polonii Bydgoszcz pod czujnym okiem trenera Jacka Wożniaka (byłego zawodnika Polonii Bydgoszcz). W wieku 5 lat uczestniczy samodzielnie w pierwszych zgrupowaniach.

            Swój talent zaprezentował w Toruniu – Polska Szkoła Żużla z trenerami  reprezentacji Polski   p. Rafałem Dobruckim oraz Robertem Kościechą. Za swoją jazdę został  nagrodzony pierwszym złotym medalem. Odbył również jazdy pokazowe w Rybniku, gdzie został doceniony statuetką – Złoty Motor. Na zaproszenie trenera udał się również do Gdańska , gdzie miał okazje trenować ze starszymi zawodnikami. W czerwcu tego roku Marcel weźmie udział  w międzynarodowym zgrupowaniu Gdańsk – Speedway Camp. Gdzie będzie miał możliwość odbyć szkolenia pod okiem najlepszych zawodników świata - uczestników Speedway Grand Prix.

            Marcel w sezonie odbywa treningi żużlowe dwa razy w tygodniu. Trwają one 2 lub 3 godziny. Oprócz tego minimum jeden raz w tygodniu chłopiec jeździ na krosie. Ten motocykl Marcel  wykorzystuje w czasie zimy. Właśnie wtedy odbywają się na nim treningi na torze w Lipnie, podczas których chłopiec ćwiczy koordynację, refleks, operowanie manetką  gazu. Chłopiec odkąd rozpoczął swoją przygodę z żużlem nie odpuścił żadnego treningu – zimą czy latem, zawsze był obecny i gotowy do pracy.

            Jego talent  doceniło trzech sponsorów:  DPV Logistic – główny sponsor drużyny  żużlowej w Grudziądzu,  firma AIRPRESS oraz SMC Mororsports Park we Wierzchucinie Królewskim, gdzie za sprawą pana Sebastiana Chwiałkowskiego Marcel będzie mógł trenować na torze za darmo. Chłopiec dzięki wsparciu sponsorów pozyskał miedzy innymi profesjonalny kombinezon do jazdy.

            Marcela pasję podziela cała rodzina. Wszyscy członkowie są bardzo zaangażowani w rozwój chłopca. To dla Niego zmieniono niemal wszystko – miejsce zamieszkania, pracę taty, organizację zajęć w domu. Marcel odwdzięcza się pracowitością, zdyscyplinowaniem i skromnością. Każdego dnia w przedszkolu jest zwykłym chłopcem z wielka pasja, o której mówi bardzo rzadko.

            Podobno każdemu zawodnikowi żużla życzy się połamania szprych oraz bezkolizyjnej jazdy – właśnie tego oraz wielu tytułów MISTRZA  dla Ciebie Marcel. Zawsze będziemy trzymać kciuki ! Powodzenia !

            Autorzy: Joanna Umińska, Anna i Bartłomiej Gackowscy 

          • Julia, Karolina i Paweł laureatami wojewódzkiego konkursu!

          • 6 kwietnia 2022 r. odbyło się uroczyste podsumowanie X edycji Wojewódzkiego Interdyscyplinarnego Konkursu o Wielkich Polakach organizowanego w roku szkolnym 2021/2022 przez Centrum Edukacji Młodzieży im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku dla uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego. Bohaterem tegorocznej edycji była gen. bryg. prof. Elżbieta Zawacka.

            W uroczystości wręczenia dyplomów, zaświadczeń i nagród wzięli udział :
            Marek Gralik-  Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty i Maria Mazurkiewicz -  Kujawsko-Pomorski Wicekurator Oświaty ,ks. Dariusz Wilk -  Przełożony Generalny Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła, Sławomir Kopyść -  Członek Zarządu Województwa  Kujawsko-Pomorskiego, Jarosław Jakubowski - Pełnomocnik Wojewody Kujawsko-Pomorskiego do spraw Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Polityki Historycznej, Adrian Mól -  Zastępca Prezydenta Torunia, Dorota Zawacka-Wakarecy - Prezes Zarządu Fundacji Generał Elżbiety Zawackiej w Toruniu, ks. Sylwester Szwajca -  Dyrektor CEM w Górsku, Grażyna Troszyńska - Dyrektor KPCEN we Włocławku, Robert Preus - Dyrektor KPCEN w Bydgoszczy, Jerzy Wiśniewski - Przewodniczący Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty NSZZ „Solidarność" w Toruniu, dyrektorzy szkół, przedstawiciele samorządów, sponsorzy nagród. Konkurs obchodził w tym roku Jubileusz dziesięciolecia. Jego historię i towarzyszące mu przedsięwzięcia przedstawiła Małgorzata Kowalczyk-Przybytek -Przewodnicząca Wojewódzkiej Komisji Konkursowej pełniąca tę funkcję od pierwszej edycji.

            Postać bohaterki X edycji konkursu o Wielkich Polakach przedstawiła w ciekawej prezentacji zatytułowanej „Generał Elżbieta Zawacka 1909 – 2009” dr Katarzyna Minczykowska-Targowska.

            Pomysłodawcą konkursu jest ks. dr Paweł Nowogórski., a głównym organizatorem jest Centrum Edukacji Młodzieży im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku, natomiast  współorganizatorami : Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu, Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Fundacja Generał Elżbiety Zawackiej w Toruniu, Zgromadzenie św. Michała Archanioła, Kujawsko-Pomorskie Centra Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy, w Toruniu i we Włocławku. Głównym celem konkursu jest wychowanie do wartości poprzez pokazanie postaci Wielkich Polaków, szczególnie związanych z regionem kujawsko–pomorskim, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań uczniów oraz pobudzanie twórczego myślenia.

            Zaszczytny tytuł Laureata konkursu zdobyło 22 uczniów , w tym troje z naszej szkoły: Julia Jarosz, Karolina Osińska i Paweł Adamski

            Zaświadczenia o tytule Finalisty tegorocznej edycji konkursu o Wielkich Polakach otrzymało 56 uczniów. W tym gronie znaleźli się uczennice klasy VII  : Julia Borowiak, Maja Janus, Julia Skibińska, Oliwia Szymczak oraz uczniowie klas VIII: Marta Lewczyńska, Marcel Michalak, Monika Sala, Igor Tomiczak, Emilia Tyckun.

             Wszystkim Laureatom i Finalistom serdecznie gratulujemy!

            Do konkursu  uczniów przez pięć, długich miesięcy przygotowywały: Ewelina Marczak i Barbara Wiencelewska-Cyranowicz

             

             

            Autor: Barbara Wiencelewska-Cyranowicz 


             

             

          • Kamil otrzymał wyróżnienie w konkursie "Oni tworzyli historię"

          • 11 kwietnia 2022 roku w siedzibie Departamentu Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu obradowała kapituła XIV edycji Wojewódzkiego Konkursu im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej „Oni tworzyli naszą historię”.

             Celem obrad było wyłonienie autorów najlepszych prac, którym zostaną przyznane nagrody i wyróżnienia.

             

            Skład kapituły:

            • prof. dr hab. Wojciech Polak – Przewodniczący Kapituły, przedstawiciel Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu;
            • Czesław Ficner – Dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego;
            • Danuta Brzózka–Ciechanowska – przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy;
            • Ewa Ignaszak – przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy;
            • Anna Mikulska – przedstawiciel Fundacji Generał Elżbiety Zawackiej;
            • Elżbieta Skerska – przedstawiciel Fundacji Generał Elżbiety Zawackiej;
            • Violetta Zielezińska–Kiszka – przedstawiciel Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu;
            • Izabela Milewska–Warta – przedstawiciel Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu;
            • prof. dr hab. Sylwia Galij–Skarbińska – przedstawiciel Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu;
            • prof. dr hab. Teresa Maresz – przedstawiciel Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy;
            • prof. dr hab. Zdzisław Biegański – przedstawiciel Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy;
            • Marta Chojnacka – przedstawiciel Departamentu Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego;
            • Mirosław Basiewicz – przedstawiciel Departamentu Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

             

            Wśród wyróżnionych znalazł się uczeń klasy VIIIb – Kamil Sęga.

            Serdecznie gratulujemy sukcesu i liczymy na następne.

            Autor: Barbara Wiencelewska - Cyranowicz

          • Święto Flagi Narodowej w Szubinie

          • Zgodnie z zapowiedziami, w poniedziałek 2 maja, w Święto Flagi, na szubińskim Rynku odbyła się wystawa prac nagrodzonych w konkursie „Białe i Czerwone w Moim Życiu”

            Przypominamy, że nagrody w tym konkursie otrzymały Maria Cichońska z kl.5 i Maja Janus z kl.7.

            Raz jeszcze Marysi i Mai gratulujemy.

            Autor: dyr. Ewelina Marczak

            Zdj.- powierzone

          • Marysia i Marta reprezentowały naszą szkołę w Nakle

          • Zabrakło 1 punktu do podium!

            Maria Terlecka (kl.8b) i Marta Lewczyńska (kl.8a) reprezentowały szkołę w XVI Konkursie Wiedzy o Profilaktyce Uzależnień, który odbył się 27.04.2022r. w Nakielskim Ośrodku Kultury.

            Uczennice wykazały się dużą wiedzą i ostatecznie zajęły 4 miejsce.

            Gratulujemy

            Dziękujemy p.Ani Perce za pomoc w transporcie do Nakła.

            Autor: dyr. Ewelina Marczak 

            Zdj.- p.A.Perka

          • Przedstawiamy rozstrzygnięcie konkursu "Nałogi niszczą marzenia"

          • W czwartek, 28 kwietnia, nastąpiło podsumowanie szkolnego konkursu plastycznego o tematyce profilaktycznej "Nałogi niszczą marzenia". Organizatorem konkursu był Zespół ds Profilaktyki i Wychowania. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody z rąk p.pedagog Marleny Nowaczewskiej oraz p.Dyrektor Eweliny Marczak.

            Zwycięzcami konkursu zostali:

            I msc. - Maria Terlecka (kl. 8b)

            II msc. Staś Terlecki (kl. 7)

            III msc. Maria Cichońska ( kl.5)

            Pozostali uczniowie: Klaudia Izdebska, Olga Przychodzeń, Paula Maciejewska, Dominik Buzała oraz Nikodem Nadolny otrzymali wyróżnienia.

            Wszystkim biorącym udział oraz zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

            Autor: dyr. Ewelina Marczak

          • Adrianna z sukcesem na turnieju tańca!

          • Udany występ podczas dwudniowych zawodów tanecznych, jakie odbyły się w kwietniu w Janikowie, odnotowała Adrianna Wolna z klasy 6. W imprezie tanecznej udział wzięło 2000 tancerzy. Zespół Ady, prowadzony przez Dobrosławę Mikę-Bultrowicz, zajął 4 i 11 miejsce.

            Brawo! Gratulacje.

            Autor: dyr. Ewelina Marczak

            Zdjęcia: powierzone.

          • Uczniowie naszej szkoły odwiedzili operę!

          • W niedzielny wieczór 24 kwietnia byliśmy w Operze Nowej w Bydgoszczy na balecie w 3 aktach pod tytułem "Copelia".

            Organizatorem wyjazdu była p.Magdalena Kozłowska. Balet ten wywarł na nas ogromne wrażenie, nic więc dziwnego, że występ został nagrodzony owacjami na stojąco.

            Autor: dyr. Ewelina Marczak

            Zdj.: p. K.Becza

          • Nagrody za Wojewódzki Konkurs Genealogiczny "Poznając Historię Rodziny - Odkrywamy Dzieje Narodu

          • Dwoje naszych uczniów - Maria Terlecka z klasy 8b i Paweł Wiekiera z klasy 7 otrzymało nagrody za zajęcie 3 miejsca w Wojewódzkim Konkursie Genealogicznym "Poznając Historię Rodziny - Odkrywamy Dzieje Narodu". Celem konkursu było przedstawienie dziejów swoich przodków na tle wydarzeń przełomowych dla naszej ojczyzny. Marysia opisała wojenne losy swojego pradziadka Aleksandra Króla, Paweł dzieje swojej rodziny aż do czterech pokoleń wstecz. Prace zostały docenione przez komisję konkursową.

            Gratulujemy jeszcze raz i czekamy na kolejne sukcesy naszych uczniów!

            Opiekunem konkursu był p. Hubert Stręk 

            Autor: H.Stręk

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa im.Ziemi Pałuckiej w Królikowie
        • 0523847881
        • Szkoła Podstawowa im.Ziemi Pałuckiej w Królikowie, ul. Szkolna 7, 89-200 Szubin Poland
        • https://epuap.gov.pl/wps/portal/strefa-klienta/katalog-spraw/profil-urzedu/SPKrolikowo
        • https://uonetplus.vulcan.net.pl/szubin
      • Logowanie