• „Bezpiecznych wakacji”:

• W okresie wakacyjnym wzrasta liczba rowerzystów na drogach. Są to tzw. „niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” i bardziej narażeni na niebezpieczeństwo na drodze niż kierujący pojazdami samochodowymi.

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, w ramach akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu”, nagrali spot profilaktyczny pt. „Minimum METR!” skierowany głównie do kierujących pojazdami.

Celem przedsięwzięcia jest przypomnienie kierującym pojazdami, że podczas wyprzedzania rowerzysty należy zachować bezpieczny odstęp, który nie może być mniejszy niż 1 m. Zachowanie odpowiedniego odstępu między pojazdami jest jedną z najważniejszych zasad bezpieczeństwa na drodze. Niezachowanie bezpiecznej odległości może doprowadzić do kolizji lub wypadku, dlatego trzeba pamiętać o zachowaniu odpowiedniego odstępu podczas wyprzedzania, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie oraz innym uczestnikom ruchu drogowego.”

Link do spotu:

źródło: Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy

• Dziękujemy

• Bardzo dziękujemy za każdą złotówkę wrzuconą 23 i 24 czerwca do skarbonki na rzecz Kacpra z Szubina.

Zebraliśmy wspaniałą kwotę 2500 zł!

Wielkie Brawa!

• Oliwia Wnęk, uczennica klas 1 została wyróżniona w Powiatowym Konkursie Plastycznym zorganizowanym przez KPP w Nakle nad Notecią

• W maju zespół ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii nakielskiej policji ogłosił konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III z terenu powiatu nakielskiego „Odchodzę od komputera i za bezpieczną zabawę się zabieram”.  Celem konkursu było między innymi skierowani uwagi dzieci na zabawę inną niż tę, związaną z korzystaniem z komputera oraz sieci internetowe. Komisja konkursowa doceniła staranność i kreatywność naszej Oliwki              i wyróżniła jej pracę!

Pod koniec roku szkolnego klasę I odwiedziła mł. asp. Zofia Wrzeszcz, która wręczyła małej artystce nagrodę      i pamiątkowy dyplom. Jednocześnie p. Wrzeszcz zachęciła do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu wszystkich uczniów.

Gratulujemy Oliwce!

Autor: Katarzyna Biskup

• Dziękuję!

• Dzień przed zakończeniem roku klasa 7 wybrała się na wycieczkę rowerową. Dzielnym uczniom i uczennicom towarzyszyła wychowawczyni p. Kalina Beczak oraz panie Beata Budziak oraz Ewa Dydyszko. Długość trasy wyniosła łącznie w dwie strony prawie 20 km, co było nie lada wyczynem, gdyż tego dnia doskwierał trzydziestostopniowy upał. Trasa biegła z Królikowa przez lasy królikowskie i chraplewskie do Turzyna i z powrotem. W Turzynie był czas na zabawy integracyjne, tańce, a także pieczenie kiełbasek i jedzenie lodów. Uczniom i nauczycielkom bardzo podobało się takie połączenie aktywności sportowej i relaksu, a więc już w planie jest kolejna wycieczka we wrześniu.

autorka: Kalina Beczak

zdjęcia: kalina Beczka