• 1 listopada - PAMIĘTAMY!

          • 1 listopada jest dniem pamięci, o tych, którzy odeszli, dlatego  uczniowie oraz dzieci przedszkolne naszej szkoły wraz z wychowawcami zapalili „znicz pamięci” pod tablicą upamiętniającą ofiary niemieckiej agresji z 1939 r. w Królikowie.  Wizycie pod tablicą towarzyszyła chwila zadumy oraz refleksji.

            Autor: Katarzyna Biskup

          • Wycieczka do Gniezna, Mogilna, Strzelna i Trzemeszna

          • Dnia 25 października uczniowie klas IV, V, VI i VIII wzięli udział w wycieczce edukacyjnej pod hasłem ,, Polska moja Ojczyzna- początki chrześcijaństwa’’

            Wycieczka była dofinansowana z Projektu Ministra Edukacji i Nauki pn. ,,Poznaj Polskę’’

            Głównym celem wycieczki była edukacja historyczna związana z początkami naszego państwa. Uczniowie poznali wiele cennych informacji na temat początków chrześcijaństwa, z którym był związany Święty Wojciech.

            Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Gniezna i katedry gnieźnieńskiej, następnie udaliśmy się do Mogilna i podziwialiśmy klasztor pobenedyktyński z najstarszym ołtarzem  kamiennym w Polsce.

            Po drodze zwiedziliśmy piękną bazylikę w Trzemesznie. Następnie udaliśmy się do restauracji Czeremcha na śniadanie. Po krótkim odpoczynku pojechaliśmy do Strzelna, gdzie zwiedziliśmy kościół i rotundę Świętego Prokopa. Największą atrakcją dla uczniów był konkurs historyczny przeprowadzony przez przewodnika. Wszyscy otrzymali upominki , a I- miejsce zajął Mikołaj Szymczak.

            Uczniowie pełni wrażeń i pozytywnych emocji wrócili do domu.

            Autor: Beata Budziak

            Zdjęcia: Daniel Lubawy

          • Klasa 8 i Asy Internetu

          • Na początku października klasa 8 rozpoczęła pracę z projektem "Asy Internetu i przygoda z etwinningiem". Projekt ten powstał przy współpracy fundacji Szkoła z Klasą z Google.

            Ideą działań jest wypracowanie nawyków odpowiedzialnego i bezpiecznego korzystania z internetu. Wszystko to w oparciu o Rozsądek, Uważność, Asertywność (Siłę), Życzliwość i Odwagę - czyli wartości, które chcemy wzmacniać, aby uniknąć zagrożeń w sieci. 

            Podkreślanie właściwych zasad zachowania, zarówno w świecie wirtualnym, jak i realnym, pomoże wykorzystać potencjał internetu do nauki i rozwoju. 

            Realizacja tematyki odbywać się będzie interdyscyplinarnie poprzez rozmaite aktywności uczniów m.in tworzenie awatarów, prezentacji, wirtualnych map myśli, internetowego pamiętnika. Uczniowie poznają m.in takie narzędzia jak: canva, padlet, flipgrid, mentimeter, storyjumper, bookcreator, quizlet, blooket.

            Projekt realizowany jest przez sieć etwinning, czyli społeczność szkół, uczniów i nauczycieli współpracujących przed media elektroniczne. Oprócz naszej szkoły do projektu przystąpiły szkoły w Białośliwiu, Wrocławiu, Janikowie i Kleczewie.

            Program potrwa do końca roku szkolnego.

            Niektóre działania projektowe można podpatrywać na wspólnym padlecie: https://padlet.com/ssylka31/kql02x4l20f8mgau

            Strona internetowa programu: https://beinternetawesome.withgoogle.com/pl_all/

            Interlandia - gra stworzona przez Google na potrzeby projektu: https://beinternetawesome.withgoogle.com/pl_all/interland

            Koordynatorką programu w naszej szkole jest p. Kalina Beczak.

          • Konkurs Przedmiotowy z Matematyki

          • Dnia 20 października uczniowie naszej szkoły przystąpili do Konkursu Przedmiotowego z Matematyki.

            Głównym celem organizacji konkursu jest popularyzacja matematyki wśród uczniów, rozwijania zdolności i zainteresowań matematycznych, a także budzenia nawyku dobrego współzawodnictwa.

            Bartosz Siołkowski- uczeń klasy VIII zakwalifikował się do etapu rejonowego.

            Serdecznie gratulujemy Bartkowi i Wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych  sukcesów.

            Autor tekstu i zdjęć: Beata Budziak

          • Laboratorium Przyszłości - warsztaty dla uczniów klas IV-VIII

          • Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

            W zeszłym roku szkolnym z projektu "Laboratoria Przyszłosci" naszej szkole udało się pozyskać kwotę zł

            Dzięki temu zakupiono nowoczesne pomoce dydaktyczne, w tym drukarkę 3D.

            20 października, na wniosek Pani Dyrektor, do szkoły przyjechali Edukatorzy z Mobilnych Laboratoriów Przyszłości, którzy przeprowadzili bezpłatne pokazy i ćwiczenia z uczniami, z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych zakupionych w ramach programu.

            Podczas spotkania obecni byli również uczniowie i nauczyciele z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej w Słębowie.

            Sądząc po reakcjach, pokazy bardzo się podobały zarówno uczniom, jak i nauczycielom, co z pewnością przyczyni się do skutecznego korzystania z nowoczesnego sprzętu.

            Autor: dyr. Ewelina Marczak

            Zdjęcia: Katarzyna Biskup

          • Nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej

          • Miło nam poinformować, że w docenieniu pracy dydaktyczno- wychowawczej Nagrodę Burmistrza Szubina otrzymały w tym roku: Pani Dyrektor mgr Ewelina Marczak oraz- na wniosek Pani Dyrektor - Pani mgr Katarzyna Biskup, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej. 14 października, w Urzędzie Miejskim w Szubinie, odbyło się uroczyste wręczenie nagród.

            Z okazji Święta Edukacji Narodowej przyznane zostały również Nagrody Dyrektora (finansowe), które otrzymali: Nauczyciele:

            1.Barbara Wiencelewska- Cyranowicz

            2.Irena Kobylarz

            3. Marlena Marchwińska

            4. Zofia Hak

            5. Beata Budziak

            6. Kalina Beczak

            7. Klaudia Nogowska

            8. Andrzej Wesół

            Pracownicy administracji i obsługi:

            1. Małgorzata Różańska

            2. Katarzyna Żychowska

            3. Krystyna Błazejczak

            4. Joanna Lidmann

            5. Jolanta Osińska

            6. Tomasz Zgórski

            7.Kazimierz Bednarczuk

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

            Tekst: dyr. Ewelina Marczak

            Zdjęcia: Natalia Jaroszewska i Remik Konieczka.

          • Dzień Patrona Szkoły

          • Miniony piątek, 14. października, był dla społeczności Szkoły Podstawowej im. Ziemi Pałuckiej dniem wyjątkowym z kilku powodów. Świętowaliśmy nie tylko Dzień Edukacji Narodowej oraz pasowanie pierwszoklasistów na pełnoprawnych uczniów, ale także zapoczątkowaliśmy nową tradycję, jaką są obchody Dnia Patrona.

            Uroczystość rozpoczęła się od przybliżenia nam historii, położenia geograficznego i pochodzenia nazwy naszego regionu, czyli Pałuk.

            Następnie miała miejsce część artystyczna, w której zaprezentowały się dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie wszystkich klas. Nie zabrakło tradycyjnych przyśpiewek, tańców, wierszyków, ręcznie wykonanego herbu Szubina, prezentacji tradycyjnych pałuckich strojów, interaktywnego quizu sprawdzającego znajomość pałuckiej gwary, a nawet stoiska z pałuckim rękodziełem.

            Zaangażowani w przygotowania byli nie tylko uczniowie, ale też wychowawczynie i wychowawcy poszczególnych oddziałów i klas.

            Autor: Klaudia Nogowska

            fot. Katarzyna Biskup

          • Święto Edukacji Narodowej

          • 14 października, Dzień Edukacji Narodowej, to wyjątkowa chwila w kalendarzu roku szkolnego. Zaproszenie do obchodów święta przyjęli w tym roku burmistrz Szubina pan Mariusz Piotrkowski, ksiądz kanonik Leszek Kroll, sołtysi wsi oraz rodzice. Nie zabrakło oczywiście dyrekcji i pracowników szkoły oraz odświętnie wyglądających uczniów. Uczestników uroczystości przywitała pani dyrektor Ewelina Marczak. W swoim wystąpieniu  podkreśliła  historyczny charakter święta edukacji, zwróciła się do pracowników szkoły oraz bohaterów uroczystości, uczniów klasy pierwszej.

            Zgodnie z tradycją szkoły 14 października  pierwszoklasiści zostali uroczyście przyjęci  w szeregi uczniów szkoły. Prowadzący uroczystość  ósmoklasiści  serdecznie przywitali młodszych kolegów oraz zadeklarowali swoją pomoc i wsparcie. Podczas programu artystycznego dzieci z klasy pierwszej  zaprezentowały swoje recytatorskie i wokalne umiejętności.  Zapewniły o gotowości do nauki, znajomości symboli narodowych  oraz  kodeksu szkolnego. Pięknie  podziękowały rodzicom za wsparcie i opiekę. Po prezentacji przyszedł czas na część bardziej oficjalną. 10 dziewczynek i 7 chłopców złożyło uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Następnie pani dyrektor Ewelina Marczak symbolicznie pasowała ich na uczniów Szkoły  Podstawowej im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie i wręczyła stosowne dyplomy. Miłym akcentem były upominki przygotowane przez rodziców pierwszoklasistów oraz Radę Rodziców.

            W dalszej część uroczystości głos zabrali zaproszeni goście. Popłynęło wiele ciepłych słów w kierunku nauczycieli oraz pracowników niepedagogicznych szkoły. Za pracę podziękowali im także przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniów.

            Autor: Marlena Marchwińska

            fot. Katarzyna Biskup

          • Warsztaty "Pałuckie Kwiaty "

          • W ramach przygotowań do obchodów Dnia Patrona naszej szkoły przedszkolaki i uczniowie klas 4-6 wzięli udział w warsztatach tworzenia paluckich kwiatów z bibuły. Warsztaty na specjalne zaproszenie prowadziła pani Małgorzata Bołka mistrzyni rękodzieła zwłaszcza zdobnictwa i haftu. Pod czujnym okiem pani Gosi dzieci wykonały wspaniałe astry i róże, które można podziwiać na szkolnej wystawie sztuki paluckiej.

            Autor: Ewa Cichońska

          • Koncert z okazji Dnia Papieskiego

          • W niedzielę 16 października 2022 r. przypada w Polsce XXII Dzień Papieski, organizowany przez Fundację “Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Tegorocznej edycji towarzyszy hasło “Blask Prawdy”, które nawiązuje do encykliki św. Jana Pawła II “Veritatis splendor” z 1993 r. Dzień Papieski to czas, w którym wyrażamy wdzięczność za pontyfikat Papieża Polaka. Wydarzenie przypada zawsze w niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową zaś w tym roku dokładnie w 44. rocznicę wyboru. Tego dnia w całej Polsce jest organizowana zbiórka na rzecz stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W naszej szkole, dzień ten przeżywaliśmy w czwartek 13 października. W tym dniu drugi już raz gościł u nas religijny zespół muzyczny "Getsemani", który nie tylko sam dał koncert, ale wciągnął w niego całą brać szkolną. Była to wielka uczta dla ducha. Gościnnie też zaszczycił nas swoją obecnością ks. kanonik Leszek Kroll. Przed koncertem zaśpiewała też swoją piosenkę ze zdobytego pierwszego miejsca w Domu Kultury, nasza Julka z klasy VIII. Swoim wyjściem na forum wzbogaciły ją koleżanki z konkursu wiedzy o siostrze Faustynie. Jak widać i słychać Duch wiary w naszej szkole nie gaśnie. Za każdą cegiełkę włożoną w budowę dobra każdemu dziękuję. Chwała Panu.

            Autor: Katecheta Andrzej Wesół

            fot. Katarzyna Biskup

          • Poznaliśmy nowy skład Samorządu Uczniowskiego!

          • Za nami szkolne wybory do Samorządu Uczniowskiego. Do kampanii stanęły cztery kandydatki: uczennice klas 5, 6 i 8. Po przygotowaniu plakatów wyborczych, które zawisły na korytarzu, pozostali uczniowie naszej szkoły mieli czas na zapoznanie się z ofertą koleżanek. 4. października odbyło się anonimowe głosowanie. Każdy uczeń oddał jeden głos na swoją faworytkę na przewodniczącą, ale też dokonał wyboru na nauczyciela, który w tym roku szkolnym będzie pełnił funkcję opiekuna Samorządu. Wyniki są następujące:

            Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego: Zofia Chareńska

            Zastępca przewodniczącej: Julia Piechowiak

            Skarbnik: Amelia Wiekiera

            Sekretarz: Maja Janus

            Opiekun Samorządu Uczniowskiego: Klaudia Nogowska

            Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej współpracy!

            Autor: Klaudia Nogowska

            fot. Klaudia Nogowska

          • MARIA KONOPNICKA – PATRONKA ROKU 2022

          • Działania szkolnej biblioteki:

            • Wystawa książek Marii Konopnickiej przygotowana przez uczniów z Klubu Przyjaciół Biblioteki:                        03 -27.10.2022r.
            • Zajęcia biblioteczne:

            - kl. 1 –                Maria Konopnicka- Wiersze dla dzieci. Tworzenie ilustracji do wiersza pt. „Stefek Burczymucha”.

            - kl. 6 - Poezja Marii Konopnickiej, rys biograficzny. 

            Maria Konopnicka z Wasiłowskich, ur. 23 V 1842 w Suwałkach, zm. 8 X 1910 we Lwowie, pochowana na Cmentarzu Łyczakowskim (pseud. i krypt. m.in.: Jan Sawa, Marko, Jan Waręż, Humanus, M.K., K) – poetka, nowelistka, pisarka dla dzieci, krytyk, publicystka i tłumaczka.

            Dzieciństwo spędziła w Suwałkach i Kaliszu, a w latach 1855-1856 uczyła się na pensji sióstr Sakramentek w Warszawie. W 1862 r. poślubiła ziemianina Jarosława Konopnickiego
            i zamieszkała w Bronowie, a następnie w Gusinie – wychowując sześcioro dzieci. W latach 1863-1864           z mężem, zagrożonym aresztowaniem, przebywała w Dreźnie. Od 1877 do 1890 mieszkała w Warszawie, gdzie publikowała i dorabiała lekcjami oraz redagowała czasopismo „Świt”. Dużo podróżowała po Europie (m.in. przebywała we Włoszech, Austrii, Niemczech, Francji, Szwajcarii i Czechach), utrzymując kontakt        z krajem, współpracując z prasą, wydawnictwami i towarzystwami polskimi trzech zaborów oraz na obczyźnie. Prowadziła szeroką działalność patriotyczną i społeczną – współorganizowała protest światowej opinii publicznej przeciwko pruskim represjom wobec dzieci polskich we Wrześni (1901-1902)
            i ustawom wywłaszczeniowym oraz pomagała uwięzionym politycznie przez carskie władze.
            W 1902 r. w Krakowie i Lwowie odbyły się obchody 25-lecia pracy literackiej Konopnickiej, a rok później otrzymała w darze od narodu polskiego dworek z parkiem w Żarnowcu na Podkarpaciu.
            Zadebiutowała w 1870 r. na łamach „Kaliszanina” wierszem W zimowy poranek, ale jej właściwym startem poetyckim był cykl W górach (1876) – przychylnie zrecenzowany przez Henryka Sienkiewicza. Autorka Roty (1908) była najwybitniejszym reprezentantem nurtu ludowej stylizacji pieśniowej, stosując język poetycki zaczerpnięty z historycznych i baśniowych motywów oraz z piękna przyrody ojczystej. Tworzyła liryki i pieśni o tematyce patriotycznej i społecznej oraz obrazki poetyckie. Dokonała przełomu w polskiej literaturze dla dzieci, podnosząc tę dziedzinę pisarstwa na wyżyny artyzmu, przezwyciężając schematy dydaktyczno-moralizatorskie oraz wprowadzając nowe wzory estetyczne i wychowawcze. Duże właściwości muzyczne wierszy poetki pobudzały inwencję twórczą wielu wybitnych kompozytorów, którzy skomponowali muzykę do jej tekstów (m.in. Zygmunt Noskowski, Piotr Maszyński, Feliks Nowowiejski).

            Do najbardziej znanych utworów Marii Konopnickiej należą: 

            O krasnoludkach i o sierotce Marysi, Na jagodyO Janku WędrowniczkuSzkolne przygody Pimpusia Sadełko, Co słonko widziałoPsałterz dzieckaDym, Mendel GdańskiNasza szkapa, Miłosierdzie gminy, Na normandzkim brzegu, Z mojej Biblii, Linie i dźwięki, Italia, Śpiewnik historyczny, Ludziom i chwilom, Głosy ciszy, Przez głębinę, Pan Balcer w Brazylii.

            Ciekawostki:

            • Utwory Konopnickiej przetłumaczone zostały na ponad 40 języków świata.
            • Miejsca pamięci o Konopnickiej  uwiecznione są w wielu miastach Polski, Europy
               i USA.
            • Funkcjonuje również dużo szkół, instytucji kultury i towarzystw im. Marii Konopnickiej, których jest obecnie ok. kilkaset w Polsce oraz kilka za granicą.
            • Decyzją Międzynarodowej Unii Astronomicznej na cześć pisarki jeden z kraterów uderzeniowych na planecie Wenus nazwano Konopnicka.
            •  W 2005 r. władze włoskiej stolicy przyznały autorce Roty zaszczytny tytuł „Ambasadora kultury Rzymu” – za kultywowanie w swojej twórczości Wiecznego Miasta.

            Bibliografia:

             

            Tekst: Magdalena Kozłowska

            Fot.: Magdalena Kozłowska

             

          • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2022

          • 29 września obchodziliśmy XX Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ustanowione  w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki, jego patronką jest Joanna Porazińska, wybitna pisarka, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach właśnie. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania jest skierowany głównie do najmłodszych czytelników. Od dawna wiadomym jest, że czytanie na głos ma dla dzieci ogromne znaczenie. Wpływa ono m.in. na rozwój dziecka, wzbogaca słownictwo, pomaga w budowaniu więzi pomiędzy rodzicami  i dziećmi, rozbudza wyobraźnię, ćwiczy pamięć, poprawia koncentrację, rozwija poczucie humoru. Święto Głośnego Czytania warto obchodzić każdego dnia,  a jeśli każdy poświęci na nie choćby 20 minut, będzie to duży sukces. Będzie zdecydowanie wspaniałą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzania czasu dziecka z dziadkami, rodzicami, rodzeństwem czy kolegami.

            Z tej okazji dnia 29 września br. w naszej szkolnej bibliotece na każdej przerwie uczniowie mieli okazję posłuchać o przygodach psa Elfa z książki Marcina Pałasza pt. „Elf i dom strachów”. Czytelnicy wygodnie rozsiedli się na kocach i przy nastrojowych lampionach z ciekawością wsłuchiwali się w czytany tekst. Pani Magdalena Kozłowska, nauczyciel bibliotekarz odwiedziła przedszkolaki z grupy „Pszczółek” i „Sówek” z książką o Reksiu oraz z głośnym czytaniem zawitała w klasach I-III.

            Z pewnością był to wyjątkowy czas i początek tegorocznej akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

            Do miłego zobaczenia.

            tekst: Magdalena Kozłowska

            fot.: Magdalena Kozłowska oraz wychowawcy

          • Szkolni artyści na warsztatach w Skudzewie

          • W dniu 7 października 51 uczniów z klas IV - VIII  wraz z wychowawcami  oraz nauczycielką plastyki p. Magdaleną Kozłowska wzięli udział w warsztatach plastycznych zorganizowanych przez Fundacje Piękniejszego Świata w Skłudzewie. Specjalnie przygotowane otoczenie jest idealnym i bezpiecznym miejscem do rozwijania kreatywności i twórczego działania inspirowanego przyrodą.

            Już sam przyjazd do Skłudzewa jest niezwykły – na gości zawsze czeka gospodarz. Jakie to miłe usłyszeć: „Czekałem na tą wspaniałą grupę z Królikowa. Jak się macie, co słychać?”. Pan Leszek  przywitał nas tzw. „powitajkami” i niezliczoną ilością ciekawych historyjek. Gospodarz ma niezwykły dar, natychmiast potrafi  zainteresować uczniów. Rozpoczął od przeprowadzenia zabaw ruchowych, służących koncentracji i skupieniu. Otaczająca przyroda, a w szczególności przebarwione jesienne drzewa stanowią idealną inspirację do działań plastycznych. Będąc tam czuliśmy tę niezwykłą atmosferę.

            Po części wstępnej, przyszedł czas na działalność twórczą. Uczniowie rozsiedli się w dwóch pracowniach plastycznych. Prowadzący warsztaty rozpoczęli od pogadanki na temat barw. Pierwszym zadaniem było wykonanie wizytówki z imieniem, inspirowanej dziełami wiszącymi na ścianach. Następnie  przy pomocy pasteli uczniowie stworzyli projekty prac plastycznych, na podstawie których układali mozaiki ze szkła. Działa się prawdziwa magia, na stołach błyszczały kolorowe szkiełka i każdy w skupieniu tworzył swoje dzieło sztuki.

            Wizytę w Skłudzewie zakończyliśmy  odpoczynkiem na łonie natury, zajadając się pyszną kiełbaską z ogniska. Chwile spędzone na warsztatach plastycznych i w uroczym parku skąpanym w słońcu, pozostaną na długo w naszej pamięci. Teraz czeka nas w szkole przygotowanie wystawy z wykonanych prac, na którą już dzisiaj zapraszamy.

            Wyjazd zorganizowała p. Magdalena Kozłowska, która wraz z paniami: Beatą Budziak, Bernadetą Piniarską, Małgorzatą Bejmowicz oraz z panem Danielem Lubawy sprawowali opiekę nad uczniami.

             

            Tekst: Magdalena Kozłowska

            fot. Magdalena Kozłowska, Daniel Lubawy

          • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

          • Wzorem lat ubiegłych uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia.

            Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania – uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

            Uczniowie na lekcjach matematyki rozwiązywali zadania związane z tabliczką mnożenia, a także podczas przerw sprawdzana była umiejętność tabliczki. Egzaminatorami byli uczniowie, którzy w specjalnych Komisjach Egzaminacyjnych sprawdzali wiedzę swoich rówieśników. Wszyscy zwycięzcy otrzymali certyfikaty i odznaki eksperta tabliczki mnożenia.

            Autor: Beata Budziak

          • Konkurs wiedzy o św. Faustynie

          • 6 X 22 r. w Muzeum Ziemi Szubińskiej, odbył się religijny konkurs wiedzy o św. Faustynie. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły z klasy VIII (Julka Łukaszewicz i Zosia Chareńska oraz Maja Janus i Sylwia Marmurowicz) . Na siedem zespołów Julka i Zosia zajęły II miejsce. GRATULACJE. Majce i Sylwi, trochę zabrakło szczęścia do trzeciego miejsca, bo wiedzę miały dużą. Ale, jak zawsze powtarzam dzieciakom i młodzieży: jeśli coś robimy dobrego, a zwłaszcza na chwałę Boga, to nie ma przegranych. Dziękuję dziewczyny, że Wam się chciało chcieć. Możemy być dumni, że mamy taką młodzież.

            Autor: Andrzej Wesół

            fot. Andrzej Wesół

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im.Ziemi Pałuckiej w Królikowie
      • 0523847881
      • Szkoła Podstawowa im.Ziemi Pałuckiej w Królikowie, ul. Szkolna 7, 89-200 Szubin Poland
      • https://epuap.gov.pl/wps/portal/strefa-klienta/katalog-spraw/profil-urzedu/SPKrolikowo
      • https://uonetplus.vulcan.net.pl/szubin
    • Logowanie