• Drodzy uczniowie!

• Wakacje to czas odpoczynku. Jak powinniśmy postępować, aby wakacje zawsze kojarzyły nam się z samymi przyjemnościami? Wystarczy wykazać zdrowy rozsądek i pamiętać o najważniejszych  zasadach bezpieczeństwa.

Oto najważniejsze zasady, którymi powinniśmy się kierować, aby bezpiecznie spędzić wakacje:

1. Zawsze informuj rodziców, gdzie i z kim przebywasz.
            2. Zapamiętaj numer telefonu do rodziców.
            3. Pamiętaj o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię – przechodź na pasach dla pieszych i na zielonym świetle.
            4. Nie rozmawiaj  z nieznajomymi, nie przyjmuj od obcych słodyczy,  nie wsiadaj z nimi do samochodu.
            5. Pamiętaj o numerach alarmowych. W razie potrzeby wezwij pomoc.
            6. Kąp się tylko w miejscach do tego przeznaczonych, na strzeżonych i bezpiecznych kąpieliskach.
            7. Nie wchodź do wody bez opieki osoby dorosłej.
            8. Pamiętaj o ochronie przed słońcem. W czasie upałów pij dużo wody i zawsze noś nakrycie głowy. Przed wyjściem na zewnątrz posmaruj się kremem z filtrem.
            9. Podczas górskich wycieczek nie schodź ze szlaku.
            10. Po każdym wyjściu z lasu  dokładnie sprawdź skórę na obecność kleszczy.
            11. Nie rozpalaj ogniska w lesie.
            12. Nie baw się z obcymi zwierzętami.
            13. Bądź rozsądny i zachowaj umiar we wszystkim, co robisz.

Życzymy Wam bezpiecznych i ciekawych wakacji.

Zespół do Spraw Wychowania i Profilaktyki

• Zakończenie roku szkolnego 2022/2023 klas 4-8

• 23 czerwca, w towarzystwie naszych Gości, Przyjaciół Szkoły oraz Rodziców zakończyliśmy rok szkolny 2023/2024 dla klas 4-8.

Dyrektor szkoly- p.Ewelina Marczak, w asyście wychowawców, wręczyła świadectwa uczniom wyróżniającym się w nauce.

Dzięki włączeniu się szkoły do akcji #pasekdlakażdegoucznia, paski w wielu kolorach znalazły się na każdym świadectwie

Niekwestionowanymi bohaterami dnia byli ósmoklasiści, dla których 23 czerwca stał się dniem pożegnania ze szkołą.

Decyzją Rady Pedagogicznej tytuł absolwenta roku otrzymała Zofia Chareńska, ale to nie było jedyne wyróżnienie

Każdy absolwent odebrał od wychowawczyni- p.Kaliny Beczak oraz nauczyciela wspomagającego- p.Ewy Dydyszko, zindywidualizowany tytuł, który doskonale odzwierciedlał osobowość ucznia.

Swoich starszych kolegów pożegnali zabawnym występem uczniowie klasy 7.

Z kolei ósmoklasiści zaprosili wszystkich na humorystyczny zjazd absolwentów po 20 latach

Na koniec Pani Dyrektor pogratulowała wszystkim uzyskanej promocji oraz ukończenia szkoły i oficjalnie ogłosiła wakacje.

Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród książkowych, upominków i dedykowanych absolwentom kubków

Zdj.- K.Biskup, D.Lubawy.

• Zakończenie roku szkolnego klas 1-3

• 23 czerwca 2023r. był dniem pełnym wzruszeń, radości , ale też pożegnań i dlatego na długo pozostanie w naszej pamięci.

To właśnie w tym dniu o godz.8.30 odbyło się uroczyste podsumowanie roku szkolnego 2022/2023 dla klas I-III. Część oficjalną rozpoczęliśmy od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu narodowego. Następnie głos zabrała dyrektor szkoły, Ewelina Marczak, która podczas przemówienia wiele ciepłych słów skierowała do uczniów , rodziców i nauczycieli, dziękując im za zaangażowanie, pracę na rzecz szkoły i środowiska. Następnie rozpoczęła się ceremonia wręczenia świadectw i nagród książkowych  uczniom, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce . W  klasie I byli to :  Liliana Dobruchowska, Malwina Kaczmarek, Karolina Kosmalska, Liliana Michalak, Beata Okońska, Laura Seifert, Antonina Pesta, Franciszek Karmowski, Zuzanna Pawlak, Paulina Izdebska . Natomiast w klasie II do wyróżniających się w nauce należeli :  Jan Bereit, Wiktor Budziak, Mateusz Chęciński, Błażej Lupa, Lena Miziuła,Anna Skibińska, Antoni Piechowiak, Wojciech Wolak. Michalina Świderska, Oliwia Wnęk, Adrian Nowak. Wśród uczniów kończących edukację wczesnoszkolną na wyróżnienie zasłużyli :Antoni Stachowiak, Maciej Jarosz, Wiktoria Okońska, Alan Żzarek, Miłosz Lizak, Michalina Kowalska, Zuzanna Bednarczuk, Maja Bogusławska, Janusz Tucholke,  Ksawery Miziuła.

Należy dodać, że nagrody książkowe zostały ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej  im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie.

Po części oficjalnej nadszedł czas na część artystyczną przygotowaną przez uczniów klasy III pod czujnym okiem wychowawczyni – Zofii Hak.

W tym dniu pożegnaliśmy się też z pracownikami naszej szkoły . Po wielu latach pracy  na zasłużoną emeryturę odeszli :  pani Zofia Hak- nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej,  a także pracownicy administracji i obsługi – Danuta Moraczewska i Kazimierz Bednarczuk. Ze względu na zmianę planów życiowych z naszą szkołą pożegnały się dwie nauczycielki : Katarzyna Biskup i Angelika Moraczewska. W pożegnalnej mowie pani dyrektor podkreśliła zaangażowanie i wkład w rozwój naszej placówki żegnanych osób, jednocześnie dziękując im za wieloletnią pracę . Do życzeń dołączyli się uczniowie, koleżanki i koledzy z pracy  i rodzice uczniów. Nie zabrakło też łez wzruszenia . Następnie pani dyrektor Ewelina Marczak uroczyście ogłosiła zakończenie roku szkolnego i rozpoczęcie wakacji .

Autor: Barbara Wiencelewska - Cyranowicz

fot. Daniel Lubawy