• Ostatnia runda czwartków lekkoatletycznych

          • 29 września odbyła się ostatnia runda eliminacyjna czwarków lekkoatletycznych rozgrywanych w Szubinie. Oprócz rywalizacji sportowej młodych lekkoatletów wręczono również puchary dla szkół i nauczycieli w klasyfikacji końcowej za sezon 2020/2021. Wśród szkół SP Królikowo zajęło 2 miejsce, podobnie jak wśród nauczycieli Daniel Lubawy zdobył 2 miejsce. Natomiast w rywalizacji sportowej uczniowie naszej szkoły zdobywali następujące miejsca:

            Rocznik 2012 i młodsi

            Dziewczęta Bieg na 60 m 1 miejsce Weronika Adamczyk 10,18 s 2 miejsce Kornelia Pawlak 10, 22 s 3 miejsce Martyna Nowak 10,64 s

            Skok w dal 2 miejsce Kornelia Pawlak 3,32 m

            Rzut piłeczką 2 miejsce Olga Przychodzeń 15,0 m 3 miejsce Rozalia Goszka 13,0 m

            Chłopcy Bieg na 60 m 3 miejsce Szymon Janus 12,34

            Bieg na 300 m 1 miejsce Adrian Nowak 65,19 s

            Rzut piłeczką 2 miejsce Franciszek Terlecki 19,5 m 3 miejsce Szymon Janus 18,0 m

            Rocznik 2010

            Dziewczęta Bieg na 60 m 3 miejsce Maria Cichońska 10,71 s Skok w dal 1 miejsce Maria Cichońska 3,67 m 2 miejsce Milena Kozłowska 3,61 m

            Wszystkim naszym młodym sportowcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

            Autor: Daniel Lubawy

          • Dzień Jabłuszka u Sówek

          • Grupa Sówki podczas obchodów dnia jabłka miała mnóstwo atrakcji. Były zagadki ciekawostki i łamigłówki związane z jabkami, mapy myśli tworzone przez dzieci a na podsumowanie dnia był pyszny i zdrowy sok wyciśnięty z jabłek .

            Autor: Ewa Cichońska

            Fot. Ewa Cichoństa

          • Skład Prezydium Rady Rodziców w roku szkolnym 2022/2023 został wybrany!

          • Wczoraj wybraliśmy nową Radę Rodziców!

            W dniu 28 września 2022r. odbyło się zebranie Rady Rodziców podczas którego przedstawicielki poszczególnych rad oddziałowych wybrały Prezydium RR na rok szkolny 2022/23.

            W skład Prezydium Rady Rodziców weszły: Przewodnicząca - Monika Janus

            Zastępca przewodniczącej - Natalia Raczyńska-Marmurowicz

            Skarbnik - Beata Skibińska

            Sekretarz - Wioleta Miziuła

            Pozostałe członkinie Rady Rodziców: Katarzyna Kowalska Adriana Wosicka Katarzyna Okońska Natalia Karmowska Adam Patrycja Nowak Justyna Buzała Kamila Gawron

             

          • Dzień Jabłuszka u Biedronek

          • Dnia 28.09.2022 grupa „Biedronki” świętowała Dzień Jabłka. Poprzez wspólne rozwiązywanie zagadek oraz zabawy ruchowe przy muzyce dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat jabłek. Zdobyły wiedzę na temat sadu. Wspólnie wykonaliśmy sok, który każdy wypił ze smakiem. Na zakończenie wykonaliśmy pracę plastyczną z bibuły „Czerwone Jabłuszka”. To był bardzo ciekawy dzień.

            Autor: Daria Sołtys

            fot. Daria Sołtys

          • Europejski Dzień Języków

          • 26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Z tej okazji wszystkie klasy przyozdobiły drzwi do sal lekcyjnych napisami pochodzącymi z różnych języków. W tym roku skupiliśmy na uniwersalnych wartościach takich jak: przyjaźń, prawda, wolność czy szczerość.

            Uczniowie klas 1-3 na lekcjach języka angielskiego rozwiązywali quizy językowe, natomiast starsi uczniowie tego dnia mogli wyjątkowo korzystać z telefonów komórkowych podczas przerw. Skanowali kody QR, pod którymi krył się link do interaktywnego quizu. 

            Przedstawiamy zwycięzcę - a jest nim Mikołaj z klasy 4. Gratulujemy!

            Wszystkich biorących udział prosimy o zgłaszanie się do organizatorek: p. Klaudii i p. Kaliny.

            Zapraszamy też wszystkich chętnych do zapisów na konkurs leksykalny Memory Master. Zapisy trwają do końca tygodnia u p. Klaudii i p. Kaliny, koszt udziału w konkursie 12 zł.

            Autor: Kalina Beczak

            Fot. Kalina Beczak

          • Narysuj portret Mariana Rejewskiego i zgłoś się do konkursu!

          • Kujawsko-Pomorskie Centrum Dziedzictwa Oświaty oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy zapraszają do udziału w WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM NA PORTRET MARIANA REJEWSKIEGO.Konkurs organizowany jest w ramach projektu „Poznaj bydgoskich bohaterów", finansowanym przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach programu Nowe FIO.

            Głównym celem jest:

            •             zainteresowanie społeczności lokalnej bydgoskimi bohaterami,

            •             tworzenie więzi przynależności regionalnej,

            •             aktywny udział uczestników w budowaniu świadomości historycznej.

            Realizacja projektu wiąże się z promowaniem dokonań Mariana Rejewskiego związanych ze złamaniem szyfru Enigmy i wpływu tego osiągnięcia na losy II wojny światowej oraz przypominaniem innych wybitnych, zapomnianych osób związanych z Bydgoszczą. Chcemy popularyzować postać Rejewskiego tak, by stał się wizytówką miasta, szczególnie w 90. rocznicę złamania kodu Enigmy.

            W Bydgoszczy jest sporo wybitnych osób, które powoli odchodzą w zapomnienie, a ich znaczenie dla historii regionu i edukacji jest niekwestionowane. Zależy nam, aby budować w młodym pokoleniu poczucie tożsamości regionalnej i więzi z regionalnymi bohaterami.

            Wojewódzki Konkurs Plastyczny na Portret Mariana Rejewskiego, związany tematycznie z postacią Mariana Rejewskiego oraz jego osiągnięciami, skierowany jest do uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych. Realizacja konkursu ma na celu popularyzację wśród uczniów sylwetki i dokonań Mariana Rejewskiego związanych ze złamaniem szyfru Enigmy i wpływu tego osiągnięcia na losy II wojny światowej.


            Szczegóły konkursu zamieszczone są w załączonym regulaminie konkursowym.

            regulamin(1).pdf

            Klauzula-informacyjna-RODO-dla-uczestnikow-konkursow.pdf

            zalacznik_nr_1_formularz_zgloszeniowy.pdf

            zalacznik_nr_2_zgoda.pdf

            zalacznik_nr_3_zgoda.pdf


        • Rosnę z matematyką” – rusza II edycja programu grantowegom Fundacji dla przedszkoli
          • Rosnę z matematyką” – rusza II edycja programu grantowegom Fundacji dla przedszkoli

          • Startuje II, ogólnopolska, odsłona programu grantowego Fundacji mBanku „Rosnę z matematyką”. Na dofinansowanie edukacji matematycznej dzieci przedszkolnych w wieku 3-7 lat przeznaczymy 0,5 mln złotych.


            Wnioski o grant w wysokości od 2 do 5 tys. PLN można składać na stronie www.rosnezmatematyka.pl do 20 października br.

            Program „Rosnę z matematyką”ma na celu wspieranie rozwoju kompetencji matematycznych 
            u najmłodszych dzieci. W naturalny sposób, poprzez zabawę i angażujące zajęcia w grupach fundacja chce oswajać dzieci z matematyką i pokazywać, że jest ona w naszym codziennym życiu niemal na każdym kroku. Inicjatywa mFundacji zachęca również do włączenia się w proces edukacyjny rodziców
            i opiekunów, a także promuje dobre praktyki w tym zakresie wśród nauczycielek i nauczycieli wychowania przedszkolnego.

            Do programu można zgłaszać edukacyjne zajęcia matematyczne dla dzieci. Mogą to być np. angażujące warsztaty, zajęcia terenowe, konkursy na temat różnych praktycznych zastosowań matematyki w życiu codziennym, propozycje materiałów edukacyjnych wspierających naukę matematyki, czy warsztaty dla nauczycieli przedszkolnych i osób z najbliższego otoczenia dziecka na temat rozwoju kompetencji matematycznych.

            Projekty ubiegające się o dofinansowanie muszą być zrealizowane między 16 stycznia 2023 r. a  30 czerwca 2023 r i powinny trwać od 2 do 4 miesięcy.

            Program „Rosnę z matematyką” przeznaczony jest dla publicznych przedszkoli, szkół podstawowych z oddziałami przedszkolnymi lub klasami „zerowymi”, organizacji pozarządowych prowadzących przedszkola i/lub szkoły podstawowe z oddziałami przedszkolnymi realizujące edukację matematyczną dzieci w wieku przedszkolnym. O dofinansowanie mogą ubiegać się także zespoły nieformalne, takie jak grupy nauczycieli przedszkolnych, edukatorów, przedszkolne rady rodziców, których partnerem jest organizacja pozarządowa. Pilotażowa edycja konkursu w ubiegłym roku obejmowała województwa mazowieckie i łódzkie. Dofinansowano w niej 40 projektów na kwotę niemal 200 000 PLN.

            - mFundacjaod lat wspiera edukację matematyczną dzieci i młodzieży na każdym etapie nauki. Jesteśmy przekonani, że już od najmłodszych lat można i warto zainteresować dzieci matematyką. Dlatego chcemy wspierać edukację na etapie przedszkolnym, kiedy umysły dzieci są najbardziej chłonne i ciekawe świata. Doceniamy zarówno projekty skierowane bezpośrednio do przedszkolaków, jak i rozwijające kompetencje nauczycieli i opiekunów.– mówi Iwona Ryniewicz, prezes Fundacji mBanku.

             

            Fundacja mBanku, od 2014 roku znana jako mFundacja, realizuje stategię „m jak matematyka”, która ma na celu wspieranie dzieci i młodzieży w edukacji matematycznej.  Wydała książki edukacyjne dla najmłodszych („Dziecinnie prosta matematyka”, „Matematyka jest wszędzie” oraz najnowszą – „Matematyka na zielono”), prowadzi doroczny konkurs grantowymPotęga, oraz konkurs dla studentów „Krok w przyszłość”. Dotychczas na wsparcie edukacji matematycznej przeznaczyła 21 mln PLN.

            Materiał: https://www.mbank.pl/mfundacja/rosne-z-matematyka/program/

          • Wielka radość!

          • W dniu wczorajszym 16 IX 2022 r. Julka Łukaszewicz z klasy VIII, podczas Dni Kultury Chrześcijańskiej, na przeglądzie piosenki religijnej W Szubińskim Domu Kultury, piosenką "Ofiaruje Tobie Panie" wyśpiewała I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Mam nadzieję, że piosenkę tę w wykonaniu Julki usłyszymy jeszcze raz, tym razem, może na apelu w szkole. Wielkie Gratulacje z zajętego miejsca, ale i z odwagi w prezentowaniu naszej szkoły. Dziękujemy.

            Autor: Andrzej Wesół

            zdjęcia powierzone 

          • Festyn Archeologiczny w Biskupinie

          • 16 września uczniowie klas IV-VII byli na wycieczce w Biskupinie, gdzie odbywał się festyn archeologiczny. XXVII Festyn Archeologiczny był poświęcony Matce Naturze w różnych odsłonach. W trakcie Festynu można było dowiedzieć się jak w przeszłości ludzie postrzegali Matkę Naturę, a także w jaki sposób korzystali z jej dobrodziejstw wykorzystując różne dostępne surowce. Pokazane były nie tylko narzędzia wytwarzane m.in. z drewna, krzemienia, kości czy poroża czy sposoby zdobywania pożywienia, ale również techniki obróbki metali, wyrobu tkanin czy ozdób. Wszyscy wracali bardzo zadowoleni, gdyż oprócz miło spędzonego czasu każdy zdobył wiele cennej wiedzy.

            Tekst: Daniel Lubawy

            fot. Daniel Lubawy, Małgorzata Bejmowicz

          • Dzień Przedszkolaka

          • Dzisiaj nasze przedszkolaki z grupy Biedronki, Pszczółki i Sówki obchodziły swoje święto DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

            Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka został uchwalony przez Sejm RP we wrześniu 2013 roku. Święto ma podkreślać wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci oraz popularyzować nowoczesne wychowanie przedszkolne.

            Dodatkowo dostarcza dzieciom okazji do świętowania, do zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

            Nasze przedszkolaki dzisiaj bawiły się wesoło. Był przemarsz kolorowym korowodem, sportowe zmagania, tańce, tatuaże. Dużo radości, uśmiechu i dobrej zabawy. 

            Autor: Irena Kobylarz

            fot. Irena Kobylarz, Ewa Cichońska, Daria Sołtys

          • Czwartki lekkoatletyczne - runda 2

          • 15 września na Stadionie Miejskim w Szubinie odbyła się druga runda eliminacji jesiennych Czwartków Lekkoatletycznych. Tym razem nasi młodzieży lekkoatleci również dopisali I wielu z nich stanęło na podium.

            Oto oni:

            Rocznik 2012 i młodsi

            Dziewczęta Bieg 60 m 3 miejsce Weronika Adamczyk 10,43 s

            300 m 1 miejsce Rozalia Goszka 62,19 s

            Rzut piłeczką 1 miejsce Zofia Bogusz 20,0 m 2 miejsce Rozalia Goszka 17,0 m 3 miejsce Oliwia Wnęk 16,0 m Chłopcy 300 m 1 miejsce Adrian Nowak 66,01

            Rocznik 2010

            Bieg 60 m 1 miejsce Milena Kozłowska 10 20 s 2 miejsce Maria Cichońska 10,31 s 4

            Skok w dal 1 miejsce Maria Cichońska 3,70 m 2 miejsce Milena Kozłowska 3,35 m

            Na następne czwartki lekkoatletyczne zapraszamy już w następny czwartek 22 września o godzinie 16.00 na Stadionie w Szubinie.

            Autor: Daniel Lubawy

          • Konkurs plastyczny: Z pacynkami w baśni świat

          • Zachęcamy do udziału w konkursie plastycznym.

            • Uczestnicy konkursu wykonują pacynkę przedstawiającą postać z dowolnej baśni literackiej lub legendy.
            • Pacynka powinna być wykonana wyłącznie w formie przestrzennej.
            • Dopuszcza się wykonanie pacynki z różnych materiałów i dowolnymi technikami.
            • Wielkość pacynki jest dowolna.
            • Możliwe jest „rodzinne” wykonanie pracy.

            Regulamin_konkursu_2022_3_.pdf

          • Ubezpieczenie na rok szkolny 2022/2023

          • Szanowni Państwo zapraszamy na stronę szkoły gdzie znajdziecie informację o obecnej ofercie ubezpieczenia dzieci w zakresie NNW.

            Na stronie znajduje się oferta, oraz Ulotka interaktywna z aktywnym linkiem (można go sobie również skopiować z tego miejsca https://klient.interrisk.pl/EduPlusOnline?u=fckvpppydw) W dojnej części ulotki mamy aktywny przycisk KUP UBEZPIECZENIE. Ażeby zadziałał musimy w pierwszej kolejności kliknąć w Ogólne warunki Ubezpieczenia, następnie po zapoznaniu się z nimi zamknąć owy dokument, zaznaczyć 2 kwadraciki zgody i ponownie kliknąć na przycisk KUP pod wybraną kwotą i przechodzimy dalej. Zakres ubezpieczenia jest taki sam, im wyższa składka roczna tym wyższe odszkodowanie. W przypadku problemów prosimy o kontakt z opiekunem polisy - tel. 608533151 Wojciech Świtała

            Dokumenty :

            Oferta_wirtualna_NNW_Dzieci-1.pdf


          • Wycieczka do Osieka

          • 13 września uczniowie klas I i III odwiedzili Muzeum Kultury Ludowej w Osieku,  by doświadczyć spotkania z przeszłością i poznawać warunki życia naszych przodków. Dzieci zwiedziły drewniane zagrody: szkołę, kuźnię, kościół, remizę. Uczestniczyły także  w pokazach etnograficznych. Zobaczyły miedzy innymi omłoty, czyli ręczną obróbkę zboża przy użyciu cepów. Zwiedziły młyn wiatrowy, w którym ze zboża powstawała mąka.  Własnoręcznie wyrobiły w kierzynce smaczne masło, którego później posmakowały z tradycyjnie wypiekanym chlebem przygotowanym na zakwasie. Miały okazję spróbować wafli wypiekanych w żeliwnej formie na kuchennym piecu kaflowym. Obejrzały przy okazji wnętrze glinianej wiejskiej chaty, której mieszkańcy żyli bez bieżącej wody i prądu. Wielką atrakcją dla dzieci była przejażdżka bryczką. Nie obyło się także bez zakupów w sklepie z pamiątkami.

            Pobyt w skansenie pozwolił dzieciom zajrzeć do przeszłości i dostrzec skalę postępu technicznego, z którego wszyscy chętnie korzystamy.

            Autor: Marlena Marchwińska

          • Zajęcia karate z Szkołą Walki Raion

          • 12 września uczniowie klas 1-3 oraz dzieci przedszkolne uczestniczyli w zajęciach z instruktorką Szkoły Walki Raion panią Oliwią Wiśniewską. Dzieci miały okazję posłuchać jak wyglądają treningi karate, poznały sprzęt wykorzystywane podczas treningów i obejrzały medale, która p. Oliwia zdobyła podczas różnych konkursów i mistrzostw. Na zakończenie uczestniczyli w wyścigu rzędów, co sprawiło im wielką radość! Spotkanie miało na celu zachęcić dzieci do aktywności fizycznej również po godzinach nauki szkolnej, np. poprzez zapisanie się do Szkoły Walki Raion.

            Autor: Katarzyna Biskup

          • Pierwsze czwartki lekkoatletyczne w roku szkolnym 2022/2023

          • 8 września na Stadionie Miejskim w Szubinie rozpoczęły się kolejne czwartki lekkoatletyczne. Mimo, iż w tym roku nie ma dowozów autobusem to rodzice naszych uczniów dopisali i dowieźli własnym transportem młodych sportowców, dzięki czemu Szkoła Podstawowa w Królikowie licznie stawiła się na zawodach. Po zaciętej walce reprezentanci naszej szkoły 13 razy stawali na podium w różnych dyscyplinach. Oto wyniki naszych uczniów:

            Rocznik 2012 i młodsi 

            60 m dziewcząt: 2 miejsce Weronika Adamczyk 10,11 s. 3 miejsce Kornelia Pawlak 10,20 s

            Skok w dal dziewcząt 2 miejsce Weronika Adamczyk 3,21 m 3 miejsce Kornelia Pawlak 3,14 m

            Rzut piłeczką 1 miejsce Zofia Bogusz 21,0 m 2 miejsce Olga Przychodzeń 18,0 m 3 miejsce Rozalia Goszka 17,0 m

            60 m chłopcy 3 miejsce Ksawery Tomiczak 11,13 s

            300 m chłopcy 1 miejsce Adrian Nowak 61,81 s

            Rocznik 2010

            60 m dziewcząt 1 miejsce Maria Cichońska 9,91 s 2 miejsce Milena Kozłowska

            Skok w dal dziewcząt 1 miejsce Maria Cichońska 3,69 m 2 miejsce Milena Kozłowska 3,64 m

            Następna runda eliminacyjna już w najbliższy czwartek 15 września o 16.00 na Stadionie Miejskim w Szubinie

            Autor: Daniel Lubawy

            fot. Daniel Lubawy

          • Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie

          • 10. września odbył się Wojewódzki Finał z cyklu ,,Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie"  na Stadionie OSiR we Włocławku. Każdy że startujących brał udział w dwóch konkurencjach lekkoatletycznych: jednej biegowej oraz jednej technicznej, a wyniki z konkurencji były przeliczane na punkty, które przekładały się na wynik w dwuboju lekkoatletycznym. W zawodach wzięło blisko 600 uczestników z całego województwa, a 15 najlepszych chłopców oraz dziewcząt zakwalifikowało się do Finału Ogólnopolskiego, który odbędzie się w Warszawie na obiektach AWF Warszawa. Rewelacyjnie zaprezentowała się Weronika Adamczyk, która w klasyfikacji generalnej wśród dziewcząt zajęła 14 miejsce ( na 248 startujące dziewczyny).

            W zawodach tych uczestniczyło 10 uczniów Szkoły Podstawowej w Królikowie. Mimo pochmurnej i deszczowej pogody uczniowie wrócili zadowoleni gdyż mieli zapewnionych wiele atrakcji oraz możliwość otrzymania pamiątek z wizerunkami mistrzów polskiej reprezentacji w lekkiej atletyce m.in. z Pawłem Wojciechowskim - skok o tyczce, Anną Jesień- 400 m przez płotki czy Katarzyną Kowalską- 3000 m z przeszkodami.

            Weronika Adamczyk zajęła również w klasyfikacji biegu na 60 m znakomite 4 miejsce w województwie ( na 197 startujące) z rezultatem 9,4 s ( rekord życiowy).

            Jeśli wyniki będą już oficjalnie potwierdzone to Weronika Adamczyk wystartuje w Finale Ogólnopolskim cyklu ,,Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie " które odbędą się 1 października w Warszawie.

            tekst: Daniel Lubawy

            fot. Daniel Lubawy

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im.Ziemi Pałuckiej w Królikowie
      • 0523847881
      • Szkoła Podstawowa im.Ziemi Pałuckiej w Królikowie, ul. Szkolna 7, 89-200 Szubin Poland
      • https://epuap.gov.pl/wps/portal/strefa-klienta/katalog-spraw/profil-urzedu/SPKrolikowo
      • https://uonetplus.vulcan.net.pl/szubin
    • Logowanie