• Komunikat!

•

Wypożyczanie podręczników szkolnych oraz odbiór ćwiczeń odbędzie się w następujących dniach:  1.09. (czwartek), 2.09. (piątek),  5.09 (poniedziałek).

Niestety w związku z brakującymi publikacjami w wydawnictwie Nowa Era, do szkoły nie dotarły jeszcze ćwiczenia dla kl. 1 i 2, podręczniki i ćwiczenia dla kl. 3 i częściowo dla kl. 6.

Termin realizacji brakujących zamówień -  do 15 września br.

W imieniu wydawnictwa Nowa Era przepraszamy za zaistniałą sytuację.

• Inauguracja roku szkolnego 2022/2023

• "Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać"

Walt Disney

Powyższa sentencja, wypowiedziana przez Walta Disney'a, była hasłem przewodnim uroczystego rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 w Szkole Podstawowej im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie.

Po raz kolejny uczniowie i uczennice, a także grono pedagogiczne, rodzice oraz zaproszeni goście zebrali się w sali gimnastycznej, aby z nadzieją i optymizmem otworzyć kolejny rozdział na kartach historii królikowskiej szkoły.

Uroczystość prowadziłą p. Kalina Beczak, która powitała gości oraz poprosiła zebranych o uczczenie minutą ciszy ofiary II wojny światowej. Następnie głos zabrała p. Ewelina Marczak - dyrektor szkoły. Podczas wystąpienia pani dyrektor przypomniała największe wydarzenia, inicjatywy i sukcesy ubiegłego roku, a następnie nakreśliła plany na kolejny rok szkolny i przedstawiła nauczycieli, którzy rozpoczęli pracę z dniem 1 września. Po przemówieniu przyszedł czas na błogosławieństwo, którego dokonał ksiądz kanonik Leszek Kroll. Na koniec uroczystości piosenkę "Pięknie żyć" zaśpiewała Julia Łukaszewicz, uczennica klasy 8.

Autor: Kalina Beczak

fot. Daniel Lubawy