• ZASIEJEMY ŁĄKĘ NA WIOSNĘ!!!

• Miło nam poinformować, że nasza szkoła i przedszkole wzięły udział w ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Rolnictwa I Rozwoju Wsi- "Zasiej z nami łąkę kwietną" i otrzymały mieszankę nasion tradycyjnych polskich roślin łąkowych, która pozwoli to na założenie łąki kwietnej o powierzchni do 50 m2. Udział w akcji jest nie tylko wspaniałą lekcją przyrody, ale również przyczyni się do tego, aby dać pożywienie i schronienie dla pszczoły miodnej, trzmieli, motyli i wielu innych pożytecznych owadów. Akcję koordynują p. Małgorzata Bejmowicz, p. Beata Budziak i p. Ewa Cichońska

Autor: dyr. Ewelina Marczak

• Wielkanocne spotkania przy świątecznych stołach

• 5 kwietnia w naszej szkolne można było poczuć klimat zbliżających się świat. Zespoły klasowe oraz przedszkolne zasiadły tego dnia do pięknie przygotowanych stołów, by jak w prawdziwej rodzinie wspólnie świętować Wielkanoc! Przygotowania do Świąt Wielkiej Nocy poprzedziły lekcje dotyczące tradycji i zwyczajów, malowania jajek, wyklejania baranków oraz tworzenia innych ozdób wielkanocnych. Na języku angielskim dzieci poznawały słownictwo związane z Easter. Odbył się również konkurs na świąteczną ozdobę. Nic więc dziwnego, że w środę naszą szkołę odwiedził zajączek, który zostawił dla uczniów słodkie niespodzianki. Niektóre klasy musiały trochę się natrudzić, by swoje łakocie odnaleźć, np. klasa II  bawiła się w „wielkanocne podchody”, podczas których musiała wykazać się znajomością języka angielskiego, lektur oraz dużą sprawnością podczas zabawy w „Egg rolling”. Natomiast klasa I i III oraz przedszkolaki wykazały się detektywistycznymi umiejętnościami odszukując niespodziankę na placu zabaw.

Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za sprezentowanie zajączków oraz wszystkim Rodzicom za włączenie się w przygotowanie tego dnia.

Autor: Katarzyna Biskup

fot. wychowawcy klas

• Konkurs "Najpiękniejsza ozdoba wielkanocna"

• Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs na "Najpiekniejszą ozdobę wielkanocną", którego organizatorką były wychowawczynie z grup przedszkolnych. Wzięły w nim udział dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas 1-3. Ozdoby przygotowane na konkurs zachwycały pomysłowoscią, oryginalnością i wykonaniem.

4 kwietnia nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu i przyznanie nagród. Prezentujemy listę wyróżnionych prac uczniów klas 1-3 oraz przedszkolaków.

Przedszkole: Alan Bogusławski Pszczolki, Lucyna Kosmalska Biedronki, Marysia Szymańska Biedronki, Jaś Szymczak Sówki, Elena Kamińska Biedronki, Mikołaj Bereit Sówki , Hania Łuksztet Sówki, Natan Żarek Sówki

Klasy 1-3: Oliwia Wnęk kl.2, Karolina Kosmalska kl.1, Zuzanna Mistrzak kl.3, Michalina Kowalska kl.3, Zuzia Bednarczyk kl 2

Dziękujemy Radzie rodziców za ufundowanie nagród dla laureatów konkursu.

Brawo Wy!

Autor: Daria Sołtys

fot. Katarzyna Biskup, Daria Sołtys

• Ogólnopolski program ZDROWOROSNA 2023

• Przewodnicząca Rady Rodziców- p.Monika Janus zgłosiła naszą szkołę do ogólnopolskiego programu W.Legutko #ZDROWOROSNA 2023. Jest to II edycja akcji edukacyjnej dedykowanej dzieciom, w której pokazuje się, że uprawa roślin to nie tylko element zdrowego stylu życia i propagowanie postaw proekologicznych, ale również świetna zabawa. Nasza szkoła otrzymała darmowe pakiety edukacyjne z zestawem materiałów na pokazową lekcję ogrodnictwa. W programie udział wezmą wszystkie oddziały przedszkolne i szkolne, które na początek będą siać koperek.

Zdj.- E.Marczak, M.Janus.

• Misterium w wykonaniu uczniów z Lubostronia

• W piątek, 31 marca, z inicjatywy nauczyciela- katechety- Andrzeja Wesoła, odwiedzila nas grupa młodzieży ze szkoły w Lubostroniu, która przedstawiła, przygotowane pod okiem swoich opiekunów, piękne Misterium.

To był niezwykły montaż słowno- muzyczny, nawiązujący do ostatnich chwil z życia Jezusa. Fragmenty Biblii przeplatały refleksje na temat naszego istnienia oraz śpiew pieśni, które podkreślały dramaturgię zdarzeń.

Po nagrodzonym gromkimi brawami występie i wręczeniu gościom upominków ufundowanych przez Radę Rodziców, p.Andrzej Wesół poinformował o wynikach konkursu plastycznego "Jan Paweł II- przyjaciel młodzieży". Nagrody i wyróżnienia zostaną wręczone w środę, 5.04.

Na koniec uczennica klasy 8.- Julia Łukaszewicz i wszyscy zgromadzeni w sali, zaśpiewali ulubioną pieśń Papieża- Polaka- " Barkę".

Dziękujemy naszym gościom z Lubostronia i mamy nadzieję, że niebawem znów się zobaczym.

Autor: dyr. Ewelina Marczak

fot. Magdalena Kozłowska, Katarzyna Biskup, Daniel Lubawy

• Niebo Kopernika

• 30 marca w Rejonowej Bibliotece Publicznej w Szubinie odbyło się podsumowanie Miejsko – Gminnego Konkursu Plastycznego pt.: „Niebo Kopernika”. Na konkurs wpłynęło aż 107 prac, dlatego jest nam niezmiernie miło, że aż trzy uczennice naszej szkoły zostały wyróżnione.

W kategorii klas I –III:

II miejsce ex aequo zdobyły: Zuzanna Mistrzak oraz Oliwia Wnęk z klasy II.

W kategorii klas IV-VI miejsce II zdobyła Maria Cichońska z klasy IV.

Gratulujemy!

Tekst i zdjęcia: Ewa Cichońska