• Noworoczny Turniej Warcabowy

•

W poniedziałek 1 stycznia na portalu Lidraughts odbył się Noworoczny Turniej Warcabowy "SP Królikowo Open". Zawody zostały zorganizowane przez Daniela Lubawego (Klub Warcabowy SP Królikowo). Na listach startowych znalazło się 39 warcabistów reprezentujących kluby i placówki z całego województwa: LZS Senet Janikowo, FC Mechanik Bydgoszcz, UKW Bydgoszcz, VIII LO Bydgoszcz, I LO Żnin, ZS Szubin, I LO Szubin, SP 1 Szubin, SP 2 Szubin i oczywiście SP Królikowo. W klasyfikacji ogólnej tryumfowała wielokrotna medalistka mistrzostw Polski - Patrycja Tomczak (LZS Senet Janikowo). Wicemistrzem turnieju został Kacper Białecki (ZS Szubin), a drugim wicemistrzem został Piotr Szybowicz (I LO Szubin / Szubiński Dom Kultury).

Bardzo cieszy, że w zawodach wzięło udział wielu uczniów Szkoły Podstawowej w Królikowie zarówno z klas I-III jak i IV-VIII. Na uwagę zasługuje również fakt że w turnieju startowali również rodzice uczniów jak i wielu absolwentów naszej szkoły.

Szczegółowa lista medalistów w poszczególnych kategoriach:

seniorzy - I miejsce Piotr Szybowicz (Klub Warcabowy I LO Szubin / Klub Warcabowy Szubiński Dom Kultury), II miejsce Daniel Lubawy (Klub Warcabowy SP Królikowo), III miejsce Wiktor Frąszczak (FC Mechanik Bydgoszcz),

seniorki - I miejsce Patrycja Tomczak (LZS Senet Janikowo), II miejsce Wanda Makowiecka (Klub Warcabowy SP Królikowo), III miejsce Anna Białecka (Klub Warcabowy SP 1 Szubin),

juniorzy szkoła średnia - I miejsce Kacper Białecki (Klub Warcabowy ZS Szubin), II miejsce Stanisław Terlecki (I LO Żnin / Klub Warcabowy SP Królikowo), III miejsce Szymon Grobelski (VIII LO Bydgoszcz),

juniorki szkoła średnia - I miejsce Olimpia Domagała (Klub Warcabowy I LO Szubin), II miejsce Zofia Kubalewska (Klub Warcabowy I LO Szubin), III miejsce Maria Terlecka (I LO Żnin / Klub Warcabowy SP Królikowo),

juniorzy szkoła podstawowa - I miejsce Kamil Białecki (Klub Warcabowy SP 1 Szubin), II miejsce Filip Czerwiński (Klub Warcabowy SP 2 Szubin), III miejsce Alan Ufnal (Klub Warcabowy SP 1 Szubin),

juniorki szkoła podstawowa - I miejsce Adrianna Wolna (Klub Warcabowy SP Królikowo), II miejsce Klaudia Izdebska (Klub Warcabowy SP Królikowo), III miejsce Paula Maciejewska (Klub Warcabowy SP Królikowo).

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy.

W zawodach oprócz juniorów starowali także ich rodzice i nauczyciele, co staje się już tradycją pałuckich rozgrywek. Po raz kolejny należy pochwalić dyrektora SP 2 w Szubinie - Macieja Mierzwińskiego, który stanął do walki razem ze swoimi uczniami. Dane techniczne turnieju: godzina 19.00-20.00, system arena, tempo błyskawiczne - 3 minuty na uczestnika, czas trwania - 60 minut.

Strona turniejowa https://lidraughts.org/tournament/ZSbNMvpj

Tekst: Daniel Lubawy

• IX Szkolny Przegląd kolęd i pastorałek.

• 21 grudnia 21 uczniów z klas I – VI wzięło udział w IX Szkolnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Zaprezentowali swoje umiejętności wokalne przed zgromadzoną publicznością oraz jury pod przewodnictwem pani Justyny Droszcz, absolwentki wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Jurorkami przeglądu były także panie Zofia Hak i Angelika Moraczewska, które nie pracują już w naszej szkole, ale pozostają jej przyjaciółkami.

Wykonawcy sięgnęli po tradycyjne kolędy, wesołe pastorałki i współczesne piosenki świąteczne, wprowadzając widownię w niepowtarzalny klimat Świąt Bożego Narodzenia. Podziwialiśmy każdą prezentację, doceniając wysiłek i odwagę potrzebną do śpiewania przed tak dużą publicznością.

Przedstawiając werdykt jury pani Justyna Droszcz podkreśliła wysoki poziom prezentacji, duży potencjał drzemiący w naszych uczniach i zachęcała do częstego śpiewania.

Decyzją jury nagrody otrzymali:

- w kategorii klas I – II Laura Seifert za wykonanie kolędy ,,Dzisiaj w Betlejem”

- w kategorii klas III – IV Marcin Jakubowski, który zaśpiewał ,,Pastorałkę prosto z nieba”

- w kategorii klas V – VI Olga Maciejewska za wykonanie kolędy ,, Skrzypi wóz”.

W poszczególnych kategoriach wiekowych jury wyróżniło ponadto Lilianę Michalak, Lenę Miziułę oraz Nikodema Nadolnego.

Tradycyjnie już zgromadzona w sali publiczność także mogła oddać głosy na wybranych wykonawców. Jej decyzją Nagroda Publiczności trafiła do Jessicy Woźniak, która zaprezentowała utwór ,,Zaśpiewajmy pastorałkę od serca do ucha”.

Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali dyplomy oraz drobne upominki, a do rąk nagrodzonych trafiły pamiątkowe statuetki. Nagrody zostały zakupione z funduszy Rady Rodziców, której dziękujemy za wsparcie.

Miłą niespodzianką były muzyczne życzenia ,, Feliz navidad” przygotowane przez klasę czwartą pod kierownictwem pani Eweliny Wójtowicz.

Konferansjerami przeglądu byli Adrianna Wolna i Ksawery Tomiczak, którzy doskonale sprawdzili się w tej roli.

Tegoroczny konkurs zorganizowały panie Martyna Nowaczewska, Karolina Dudek oraz Marlena Marchwińska.

• Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia w grupie Pszczółek.

•

Przedświąteczny czas zawsze jest magiczny i tak też było w grupie Pszczółek. Wszystkie zadania wykonywaliśmy zgodnie z zadaniami ukrytymi w kalendarzu adwentowym.Dzieci wraz z Panią Ewą i Hanią dekorowały salę przedszkolną .Przepięknie ubrały choinkę i okna by ten czas wprowadził nas w świąteczny nastrój.

Uczyliśmy się kolęd i pastorałek, które towarzyszyły nam również podczas pieczenia i dekorowania pierników. Dzieci poznały tradycje bożonarodzeniowe,grając w quizy, zagadki oraz oglądając filmy edukacyjne.Przedszkolaki przygotowały dla swoich rodziców prezenty świąteczne, wykonały ozdoby z masy porcelanowej oraz renifera,który skrywał w sobie kartkę świąteczną z życzeniami. To był piękny i dobrze spędzony razem czas.

Autor: H. Nowakowska