We wtorek 20 listopada dzieci sześcioletnie brały udział w Turnieju Pluszowego Misia w Szkole Podstawowej im Jana Pawła II w Kowalewie. W turnieju brały udział 6 - latki z Oddziałów Przedszkolnych z Kołaczkowa, Turu i z Kowalewa i Królikowa. Dzieci zmagały się w konkurencjach sportowych takich jak: "Misiowe skoki", "Z łapki do łapki", "Zręczny niedźwiadek". Przedszkolaki bawiły się doskonale. Radosne śmiechy było słychać w całej szkole. Wróciliśmy do przedszkola z uśmiechem na ustach i misiami, które dzieci otrzymały w nagrodę za sportowe zmagania. Dziękujemy Pani Magdalenie Kużniak – Kusz i sześciolatkom z Kowalewa za wspaniałą zabawę. Za rok zapraszamy do Królikowa.
DLA NIEPODLEGŁEJ
Dzień 9 listopada 2018r. był szczególny dla naszej całej społeczności – obchodziliśmy wtedy Dzień dla Niepodległej. Rozpoczęliśmy od przeglądu wierszy , piosenek i kinematografii II Rzeczypospolitej . Uczniowie klas I skradli nasze serca śpiewając piosenki legionowe i patriotyczne. O 11.11 wspólnie z mieszkańcami Królikowa odśpiewaliśmy hymn narodowy . Następnie uczniowie klasy VIII pod tablicą pamiątkową przy ul. Zaleskiej złożyli kwiaty i zapalili znicze. O godzinie 12.00 mieliśmy okazję obejrzeć pantomimę pt. „Pisk Białego Orła” w wykonaniu uczniów klasy VB oraz przedstawienie pt. „Lekcja historii” , które zaprezentowali członkowie koła teatralnego „Proscenium”. Duże wrażenie na widzach zrobił taniec z flagami w wykonaniu uczniów klas II, IVa, IVb i Va. Swoje zdolności recytatorskie zaprezentowali też uczniowie klasy II i III. Nie zabrakło również pięknych piosenek patriotycznych w wykonaniu najmłodszych – uczniów klas 0, II, III. O godz.17.00 młodzi aktorzy z grupy „Proscenium” zaprezentowali „Dziady cz.II”- utwór naszego wieszcza narodowego A.Mickiewicza. Po występie zebrali brawa na stojąco.
WYCIECZKA DO GNIEZNA
Uczniowie klas starszych, tj. VI-VIII,dn.08.11.2018r. pojechali na wycieczkę śladami początków państwa polskiego, tzn. do Gniezna i Mogilna. W Gnieźnie zwiedzili Katedrę i obejrzeli intrygującą historię dwóch nastolatek , zafascynowanych perspektywą długo oczekiwanej samodzielności. Potem udali się do Mogilna. Tam przewodnik przeniósł nas w świat pierwszych władców Polski.
LEKCJA W MUZEUM
Dnia 05.11.2018r. uczniowie klas I-V uczestniczyli w Muzeum Ziemi Szubińskiej w lekcji historii poświęconej Ojcom Niepodległości. Przy tej okazji przypomnieli sobie również treść hymnu narodowego . Młodsi uczniowie mieli sposobność, by ułożyć z puzzli godło Polski .
HOP, HOP, DO GÓRY!
24 października uczniowie klasy II i III wzięli udział w innowacyjnej lekcji wychowania fizycznego. Wyjechali do parku trampolin Jumpin Place do Bydgoszczy. Pod okiem trenera dzieci wykonywały przeróżne ćwiczenia na trampolinach: skoki, podskoki, zabawy z piłką, wyścigi rzędów. Później każdy mógł wykazać się własną inwencją podczas zabaw swobodnych. Uczniowie wykazali się dużym zasobem energii, wytrzymałości, siły, zwinnością i sprytem. Trener był pełen uznania dla małych sportowców.
,,EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA''
W minionym tygodniu dzieci sześcioletnie zgłębiały tajniki kodowania biorąc udział w wydarzeniu „Europejski Tydzień Kodowania” Code week w ramach projektu Mały Miś w świecie wielkiej literatury. Wprowadzane w przedszkolu elementy kodowania rozwijają u dzieci logiczne myślenie, koncentrację, ale przede wszystkim są okazją do wesołej zabawy.197590-3JPpoya91N_(1).pdf
SPOTKANIE Z MUZYKĄ ETNICZNĄ
W środę- 31 października, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w cyklicznych warsztatach z muzyki etnicznej. Podczas zajęć z Panem Sławkiem Głowalą, przypomnieli sobie nazwy poznanych już instrumentów. Sporą frajdę sprawiło dzieciom granie w orkiestrze, która składała się z instrumentów drewnianych i metalowych. Dźwięk bębnów i grzechotek rozbrzmiewał w całej szkole!
DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA
23 października w klasach edukacji wczesnoszkolnej odbył się Dzień Głośnego Czytania. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły spotkali się by wspólnie poznać przygody Bobra Borysa z książki „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. Tym razem to nie dorośli, a dzieci czytały swoim kolegom przygody ulubionych bohaterów. Tego dnia to Mikołaj, Krzyś oraz Przemek wspierani przez swoją wychowawczynię Panią Zosię weszli w rolę lektorów. Później klasa II zaprezentowała przygotowane przez siebie komiksy na temat dalszych przygód Słodziaków, a klasa III napisane przez siebie historie dotyczące mieszkańców leśnej polany. Były również wspólne zabawy: zgadywanki dotyczące leśnych zwierząt przygotowane przez Panią Marlenę i kodowanie na dywanie prowadzone przez Panią Kasię. Cała akcja związana była z Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania oraz akcją dyskontu Biedronka, która motywowała małych uczniów przez 21 dni do codziennego zasiadania wraz z dorosłym domownikiem do wspólnej lektury.
DLA NIEPODLEGŁEJ
Społeczność naszej szkoły przygotowuje się do obchodów Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości, podczas których odbędzie się:
- złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową przy ul. Zaleskiej,
- wspólne odśpiewanie hymnu na tzw. Grzybku w Królikowie,
- uroczysty apel ( pantomima „Pisk Białego Orła”, przedstawienie w wykonaniu uczniów kl. V-VIII, taniec z flagami )
- wieczorny spektakl – „Dziady cz.II”
- przegląd dorobku kulturalnego II RP
,,DYWIZJON 303"
15 października 2018r. uczniowie klas VI-VIII, wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Bydgoszczy. Pierwszym przystankiem było Multikino . Tam obejrzeliśmy film pt. „ Dywizjon 303”. Po seansie udaliśmy się na spacer po Wyspie Młyńskiej. Ostatnim punktem programu była wizyta w McDonald’s.
TAK ŚWIĘTOWALIŚMY!
Jak każdego roku z okazji Dnia Edukacji Narodowej społeczność naszej szkoły spotkała się na uroczystości pasowania pierwszoklasistów. W tym roku do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Ziemi Pałuckiej zostało przyjętych czternaścioro dzieci. Pierwszoklasiści przygotowani przez wychowawczynię Katarzynę Biskup, zaprezentowali krótki występ artystyczny, w którym to prosili o przyjęcie do społeczności szkolnej: tańczyli, śpiewali i recytowali wiersze. Pani Dyrektor Danuta Nowicka uwieńczyła ich starania czyniąc ucznia z przedszkolaka i przyjmując ich ślubowanie. Dzieci na pamiątkę tego wydarzenia otrzymały dyplomy oraz legitymacje potwierdzające ich status ucznia, a rodzice przygotowali niespodziankę w postaci cukierków i przepysznego tortu.
W tym dniu również nauczyciele i pracownicy szkoły obchodzili swoje święto. Na uroczystości Samorząd Uczniowski zaprezentował w sposób humorystyczny różnice pomiędzy uczniem, a nauczycielem. Uczniowie złożyli również życzenia swoim wychowawcom, a każdy z nich otrzymał certyfikat Super Nauczyciela. Bardzo cieszymy się, że w tym wyjątkowym dniu towarzyszyli nam nauczyciele emeryci, którzy tak niedawno podejmowali w naszej szkole trud kształcenia i wychowywania. Wszystkim pracownikom szkoły raz jeszcze składamy najserdeczniejsze życzenia.
W POSZUKIWANIU JESIENI
05.10.2018r. dzieci przedszkolne udały się na wycieczkę do lasu w Zielonowie. Celem wyjazdu, było sprawdzenie czy „Pani Jesień” już do niego zawitała. Wycieczka była okazją dla dzieci do obserwacji naturalnego świata roślin i zwierząt. Przedszkolaki poznawały przyrodę patrząc, dotykając i słuchając. Z dużym zaciekawieniem obserwowały las, który kryje w sobie wiele tajemnic. W trakcie zajęć w przedszkolu dzieci dowiedziały się jak należy dbać o las i zamieszkujące w nim zwierzęta, dlatego do lasu dzieci nie pojechały z pustymi rękoma. Wycieczka była znakomitą okazją , aby obdarować „leśnych przyjaciół” darami jesieni w postaci kasztanów i żołędzi, które dzieci własnoręcznie zebrały w trakcie spacerów. Przedszkolaki miło spędziły czas podczas zabaw na świeżym powietrzu w otoczeniu malowniczej przyrody. W trakcie wycieczki nie zabrakło także ogniska i pieczonych kiełbasek zakupionych przez rodziców. Najlepszym dowodem na to, że wycieczka się udała jest zadowolenie naszych milusińskich i pytania o to, kiedy znów pojedziemy do lasu.
,,SPRZĄTANIE ŚWIATA- POLSKA''
21 września starsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Jubileuszowej akcji,, Sprzatanie Świata- Polska'' pn.:,,Akacja -segregacja!2 x więcej, 2 x czyściej''. Celem akcji było wspomożenie selektywnej zbióki odpadów. Podobnie jak w latach ubiegłych, uczniowie otrzymali kolorowe worki do segregacji i rękawice. Uczniowie pod opieką nauczycieli oczyścili z odpadów główne ulice wsi oraz teren wokół ośrodka zdrowia i parku.
OTWARCIE BOISKA WIELOFUNKCYJNEGO
Piątek 14 września 2018r. był wyjątkowym i radosnym dniem dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie. Cała społeczność szkolna oraz lokalna, doczekała się pięknego i nowoczesnego boiska wielofunkcyjnego. Uroczystość otwarcia obiektu sportowego rozpoczęła się o godz. 12. Wielu zaproszonych gości świętowało razem w Królikowie, m.in.: Burmistrz Szubina Artur Michalak, Wiesław Stepczyński – zastępca Burmistrza Szubina, Tomasza Kaszewski- Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Szubinie, Sekretarz Gminy i jednocześnie Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Marek Nowicki, Przewodnicząca Komisji Oświaty Wioleta Borys- Stachowiak, Sołtysi wsi Królikowo, Chraplewo, Retkowo i Dąbrówka Słupska oraz Panie i Panowie dyrektorzy szkół podstawowych i przedszkoli samorządowych działających na terenie gminy Szubin. Nie zabrakło także Pana Andrzeja Borowskiego – właściciela firmy AB Factor – wykonawcy boiska. W pierwszej części uroczystości głos zabrała dyrektor szkoły w Królikowie pani Danuta Nowicka, która wyraziła ogromne zadowolenie z nowego obiektu oraz złożyła podziękowania wszystkim tym, którzy przyczynili się do jego powstania. Apelowała również do dzieci i młodzieży, aby zostawili w domach laptopy i smartfony, na rzecz aktywnego i sportowego spędzania czasu wolnego. Oficjalnego przecięcia wstęgi dokonali: Burmistrz Miasta Szubin – Artur Michalak, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Ziemi Pałuckiej – Danuta Nowicka, przedstawiciele uczniowskiej społeczności szkolnej: Julia Piechowiak – uczennica klasy 2, Hubert Łatanik - uczeń klasy 5 oraz Izabela Suszko- reprezentantka klasy 7. Następnie ksiądz kanonik Leszek Kroll – proboszcz parafii pod wezwaniem św. Wita w Słupach, dokonał aktu poświęcenia boiska. Nadeszła pora na przemówienia zaproszonych gości, były gratulacje, życzenia wielu sukcesów sportowych, a także nie zabrakło upominków dla uczniów. Pani Barbara Pilarska Przewodnicząca Rady Rodziców naszej szkoły, przekazała na ręce Pani Dyrektor pierwszy puchar na nowym boisku. W drugiej części uroczystości swoje umiejętności sportowe i artystyczne zaprezentowali uczniowie i dzieci ze szkoły w Królikowie: pokaz walk w wykonaniu młodych adeptów Szkoły Sztuki walki RAION, taniec modern-jazz z elementami gimnastyki- Milena Kozłowska z kl. III, układ taneczny do piosenki Filipinek „Czarny kot” w wykonaniu uczniów z kl. II i III, układ ze wstążkami- Polka „Trish Trash” w wykonaniu dzieci 6-letnich oraz „Taniec na wodzie” zatańczony przez uczniów kl. I. Na zakończenie uroczystości można było zobaczyć rzut karny w wykonaniu Burmistrza Szubina Artura Michalaka, a dla wszystkich uczniów została przygotowana słodka niespodzianka od Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Królikowie. Zaproszeni goście udali się w szkolne mury na słodki poczęstunek. Impreza była prowadzona przez p. Katarzynę Biskup i p. Angelikę Moraczewską. Był to dzień niezwykły, pełen uśmiechu i miłych niespodzianek dla całej społeczności szkolnej i lokalnej! Wszystkim obecnym serdecznie dziękujemy.
DZIECKO BEZPIECZNE W INTERNECIE
14 czerwca w naszej szkole odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO pt. „DZIECKO BEZPIECZNE W INTERNECIE”, w którym udział wzięli uczniowie ze szkół w Rynarzewie, Kołaczkowie, Kowalewie i ZSS w Szubinie. Pani dyrektor Danuta Nowicka serdecznie powitała przybyłych gości:
- p. Annę Wiśniewską – przewodniczącą Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych,
- terapeutę- p. Arkadiusza Szczepańskiego,
- p. Barbarę Pilarską - przewodniczącą Rady Rodziców,
- nauczycieli i rodziców , którzy przyjechali wraz z uczniami.
Kilka ważnych słów nt. bezpiecznego korzystania z Internetu powiedział p. Arkadiusz Szczepański, który zajmuje się profilaktyką na co dzień i ma bardzo dużą wiedzę na jej temat.Przedmiotem konkursu było wykonanie dowolną techniką, pracy plastycznej formatu A3, nawiązującej do szeroko rozumianej tematyki bezpieczeństwa w Internecie (m.in.: ochrona przed zagrożeniami, zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, prawa i obowiązki użytkownika Internetu). Szkolny koordynator konkursu p. Magdalena Kozłowska, nauczyciel plastyki przedstawiła cele konkursu. Konkurs był współfinansowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Gminy Szubin i skierowany do uczniów klas IV-VII szkół podstawowych gminy Szubin. Każda szkoła mogła nadesłać maksymalnie 5 prac. Oceną i wyłonieniem tych najciekawszych dzieł zajęła się komisja w składzie:
- p. Anna Wiśniewska – przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
- p. Alina Gordon- plastyk , dyrektor Szubińskiego Domu Kultury
- p. Mirosław Rzeszowski – członek Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, terapeuta
Wybrano 12 prac, oto laureaci:
CZTERY RÓWNORZĘDNE NAGRODY:
Weronika Garstecka z Kołaczkowa
Julia Pawlicka z Rynarzewa
Adam Boruch z Kowalewa
Alicja Wolna z Królikowa
WYRÓŻNIENIA:
Blankę Dąbrowską z Rynarzewa
Katarzynę Mikuła z Rynarzewa
Kingę Szablińską z Kołaczkowa
Lenę Kowalską z Kołaczkowa
Wiktorię Wolender z Kołaczkowa
Marię Terlecką z Królikowa
Marcelinę Lidmann z Królikowa
Magdalenę Śmigielską z ZSS w Szubinie
Organizatorzy, obecni goście oraz laureaci konkursu otrzymali nietuzinkowy prezent w postaci kalendarza, w którym znajduje się wszystkie 12 prac. Całą uroczystość umilił pokaz filmu nakręconego przez uczennice z klasy VII szkoły w Królikowie: Jagodę, Darię i Alicję. Film ten brał udział w SZKOLNYM KONKURSIE MULTIMEDIALNYM pt. „BEZPIECZNY INTERNET”, którego koordynatorem była p. Małgorzata Bejmowicz, nauczyciel informatyki. Organizatorkami konkursu były: Bożena Wabich –pedagog szkolny, Magdalena Kozłowska, Małgorzata Bejmowicz i Magdalenie Gruszczyńskiej- psycholog. Jedno jest pewne, że Internet ma nam ułatwiać życie, a nie nas ograniczać. Natomiast rodzice i nauczyciele mają za zadanie czuwać i dbać bezpieczeństwo dziecka w sieci. Serdeczne podziękowania składamy p. Annie Wiśniewskiej – przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, szanownej komisji, p. Arkadiuszowi Szczepańskiemu oraz nauczycielom: p. Barbarze Gwiazda z SP w Kołaczkowie, p. Magdalenie Itrich ze szkoły w Rynarzewie, p. Joannie Stróżyk-Ryczek z ZSS w Szubinie oraz p. Robertowi Zdralkowi z SP Kowalewie.
NAGRODA DLA STASIA
5 czerwca Staś Terlecki odebrał nagrodę za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w 27 edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur. Podczas uroczystości na scenę bydgoskiej Adrii zaproszeni zostali najlepsi matematycy tej edycji, a wśród nich uczeń klasy 3 a, z czego jesteśmy bardzo dumni. Życzymy Stasiowi dalszych matematycznych sukcesów.
BEZPIECZNE WAKACJE!
18 czerwca klasy I II Szkoły Podstawowej im. Ziemi Pałuckiej w Królkiowie spotkały się z dzelnicowym Komisariatu Policji w Szubinie sierż. szt. Przemysław Błaszkowskim. Podczas spotkania rozmawiano o tym jak bezpiecznie spedzić wakacje w miescie i na wsi. Pan dzielnicowy był zaskoczony dużą wiedzą dzieci na temat bezpieczeństwa nad wodą i na drogach. Brawo!
,,WYGRAJ ŻYCIE''
12 czerwca odbyło się podsumowanie konkursu fotograficznego organizowanego przez Komendę Policji w Nakle pod nazwą "Bliżej pasji, dalej od uzależnień". Pracę konkursową z naszej szkoły wykonała Jagoda Buksa "Wygraj życie". Otrzymała nagrodę i dyplom za udział w konkursie.Życzymy dalszego rozwijania pasji.
Nagłówek
Przypominamy, że od 1 września 2021 r. w szkole oraz w autobusie szkolnym obowiązują odgórnie wskazane wytyczne MEiN, MZ i GIS ("zbiór zaleceń i rekomendacji, których celem jest bezpieczna oraz higieniczna organizacja zajęć w warunkach epidemii w nowym roku szkolnym").
Poniżej znajduje się link do ww. wytycznych
Archiwum Aktualności