,,ŚPIEWAĆ KAŻDY MOŻE''
Dnia 11.04. 2018r. w Szubińskim Domu Kultury odbył się XV Gminny Konkurs Piosenki Przedszkolnej „Śpiewać każdy może”. Naszą Szkolę reprezentowały: Zosia Bogusz lat 5 i Olga Maciejewska lat 6. Jury w składzie: Zbigniew Sabaciński i Robert Zdralek wyróżniło sześcioro dzieci, wśród nich również dwie nasze dziewczyny. Brawo !!! Życzymy dalszych sukcesów.
„ ORZEŁ BIAŁY – NASZA DUMA”
Kamil Jakubowski uczeń klasy VII otrzymał wyróżnienie w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE „ ORZEŁ BIAŁY – NASZA DUMA”, którego organizatorem regionalnym był Jan Rulewski, Senator RP. W poniedziałek 26 marca w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy odbyła się gala finałowa etapu wojewódzkiego konkursu „Orzeł Biały Nasza Duma”. Wzięły w nim udział aż 124 szkoły z naszego regionu (powiaty:inowrocławski, mogileński, nakielski, sępoleński i żniński), w tym 83 szkoły podstawowe, 22 szkoły gimnazjalne i 19 szkół ponadgimnazjalnych (liceum, technikum). Na konkurs wpłynęło w sumie 463 prace. Tematem prac konkursowych było polskie godło, począwszy od Mieszka I do czasów współczesnych. Uczestnicy konkursu mogli przedstawić swoją wizję polskiego orła w dowolnej technice plastycznej.
Praca Kamila znalazła się wśród 47 wyróżnień. Naszą placówkę również reprezentowały dwie uczennice: Maria Wolak z kl.V i Alicja Wolna z kl. VII, które także wykazały się dużą kreatywnością i dokładnością w przygotowaniu swoich prac. Konkurs zorganizowany został w związku z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Życzymy kolejnych sukcesów naszym uczniom!
DZIEŃ KOLOROWEJ SPARPETY
21 marca witaliśmy w naszej szkole WIOSNĘ. Był to wyjątkowy dzień, bo kolorowy i przy tym bardzo radosny. Przy tej okazji uczniowie dowiedzieli się, że 21 marca jest też Światowym Dniem Osób z Zespołem Downa, zwanym Dniem Kolorowej Skarpety. Na znak solidarności z osobami dotkniętymi tym syndromem ubraliśmy dwie różne, kolorowe skarpety.
KANGUR W NASZEJ SZKOLE
5 marca 2018 roku odbył się w naszej szkole kolejny już raz MIĘDZYNARODOWY KONKURS „KANGUR MATEMATYCZNY” adresowany do uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum i szkół średnich, od klasy drugiej szk. podst. do klas maturalnych. Rozgrywany jest w sześciu kategoriach i ma charakter jednorazowego testu. Jest jedną z form popularyzacji matematyki. Do konkursu przystąpiło 38 uczniów: ŻACZEK kl.II-3, MALUCH kl.IIIa-4, kl.IIIb-4 ,kl.IVa-7,kl.IVb-6, BENIAMIN kl.V-3,kl.VI-5, KADET kl.VII-6. Każdy uczestnik otrzymał jedną z pięciu zabawek logicznych z drutu. Na wyniki musimy poczekać do maja ( TRZYMAMY KCIUKI ). Koordynatorem szkolnym konkursu jest p. Domicela Kulińska we współpracy z p. Beatą Budziak.
BAL KARNAWAŁOWY
9 lutego, tuż przed feriami wszyscy uczniowie i dzieci przedszkolne brały udział w karnawałowym szaleństwie. Podczas balu, na którym nie zabrakło barwnych i pomysłowych strojów, serpentyn i balonów- humory dopisywały znakomicie. Przy skocznej muzyce i tańcach odbywały się konkursy i wspólne zabawy. Już czekamy na kolejny bal !
PASOWANIE NA CZYTELNIKA
W środę 7 lutego br. odbyło się uroczyste PASOWANIE NA CZYTELNIKA uczniów klasy I – wychowanków pani Zofii Hak. W wydarzeniu uczestniczyły: grupy przedszkolne 3-4-latków, 5-latków i 6-latków, uczniowie kl I – III oraz klasa V, która przedstawiła na wesoło i z humorem wiersze Jana Brzechwy. Na scenie zawitała: Kaczka Dziwaczka, Samochwała, Kwoka, Żaba i Leń. Nie zabrakło wspólnych zabaw i zagadek sprawdzających znajomość baśni i bajek. Było układanie baśniowych puzzli i zabawa w „prawdę i fałsz”, gdzie wszyscy mieli okazję głośno potupać i poklaskać. Natomiast główni bohaterowie szkolnego święta mieli nie lada wyzwanie, ponieważ musieli zamienić się w pracowite mrówki i oddzielić ziarenka grochu od ziaren fasoli. Ale jak się okazało pierwszaki mają bardzo zwinne ręce i świetnie sobie poradziły z zadaniem. Na zakończenie uczniowie I klasy złożyli uroczyste przyrzeczenie (miny były poważne!), po którym pasowania na czytelnika dokonały pani wicedyrektor Domicela Kulińska i nauczyciel-bibliotekarz Magdalena Kozłowska. Nowi czytelnicy otrzymali w prezencie ciekawe i kolorowe książeczki, zakładki i zawieszki na drzwi. Dziękujemy serdecznie Rodzicom, którzy wspólnie ze swoimi pociechami obchodzili to radosne święto, a także Radzie Rodziców za zakup książek.
Pamiętajmy złotą myśl Umberta Eco: „KTO CZYTA KSIĄŻKI - ŻYJE PODWÓJNIE”.
BEZPIECZNE FERIE
We wtorek 6 lutego wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu ze strażakami z Państwowej Straży Pożarnej w Szubinie. Panowie przypomnieli dzieciom o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas zimowych harców na śniegu. Dużym zainteresowaniem cieszył się instruktaż udzielania pierwszej pomocy, również tonącemu. Miejmy nadzieję że dzięki takiej lekcji wszycsy bezpiecznie spędzą ferie
Z WIZYTĄ W FILHARMONII
„ Kolędnicy, wędrownicy z gwiazdą na patyku” to tytuł audycji muzycznej przygotowanej przez Filharmonię Pomorską w Bydgoszczy dla. Uczniowie klas I i II wzięli w niej udział dnia 12 grudnia 2017 r. Kolędy, pastorałki i piosenki z różnych stron świata wprowadziły słuchaczy w niepowtarzalny nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, śpiewając wspólnie z profesjonalnymi artystami oraz akompaniując na instrumentach perkusyjnych. Wszystkim podobała się taka lekcja muzyki.
STOP HEJTEROM!
W listopadzie z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego na szkolnym korytarzu zawisły plakaty, których wykonanie miało zachęcić uczniów i nauczycieli do rozmów na temat HEJTÓW. Negatywne, często pełne nienawiści komentarze, czyli hejty coraz częściej pojawiają się w sieci, a ich adresatami jaki i odbiorcami nierzadko bywają dzieci w wieku szkolnym. Celem naszej akcji było rozmowa na temat tego, kim jest hejter (to persona nastawiona wyłącznie na agresję słowną, odczuwająca głęboką satysfakcję jeśli komuś sprawi przykrość, jeśli kogoś upokorzy, opluje słowem i pomówieniem) oraz poznanie konsekwencji tego zjawiska. Chcemy, aby uczniowie naszej szkoły mieli świadomość, iż hejterzy narażają nie tylko siebie na ewentualne konsekwencje prawne, ale przede wszystkim wpływają na samopoczucie swoich ofiar. Dlatego wszystkie klasy jednym głosem poprzez swoją twórczość powiedziały STOP HEJTEROM.
LEKCJA HISTORII Z KERIN
1 grudnia uczniowie klas starszych uczestniczyli w żywej lekcji historii, którą przeprowadzili członkowie Bractwa KERIN. Uczniowie wcielili sie w czołowe postaci: Władysława Łokietka, Kazimierza Wielkiego, Aldony, Biskupa...i bardzo odważnie zagrali swoje role. Kuba i Piotrek zaprezentowali stroje rycerskie i broń, dzieki której mogli zaimprowizować fragment walki. Zapewne lekcja na długo pozostanie w pamięci uczniów
ABY BYŁO BEZPIECZNIEJ!!
20 listopada 2017 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie przedszkolaków i uczniów z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Nakle oraz przedstawicielką nakielskiego Sanepidu.
Pani Aneta Okoniewska ze Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Nakle rozmawiała z młodszymi dziećmi na temat właściwego odżywiania i przestrzegania zasad higieny osobistej. Z klasami starszymi zaś na temat zagrożeń związanych z korzystaniem z internetu.
Sierżant sztabowy Zofia Wrzeszcz w formie zabawy przekazała maluchom zasady poruszania się po drogach. Uczniowie starszych klas zostali poinformowania o odpowiedzialności karnej nieletnich. Największą atrakcją było spotkanie z psem policyjnym. Przewodnik psa, aspirant Łukasz Król, opowiedział dzieciom jak należy zachowywać się w kontaktach z obcymi psami.
PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
5 listopada 2017r odbyło się „Pasowanie na Przedszkolaka”. Był to szczególny dzień dla dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola, oraz ich pierwszy publiczny występ przed licznie zgromadzoną publicznością. Podczas uroczystości dzieci 3 i 4-letnie zaprezentowały swoje umiejętności, które zdobyły podczas krótkiego pobytu w przedszkolu. W świat przedszkola wjechały pociągiem, który prowadziły dzieci ze starszych grup przedszkolnych . Na każdej stacji czekało zadanie do wykonania. Z wielkim zaangażowaniem dzieci śpiewały, tańczyły, mówiły wiersz, ćwiczyły, porządkowały zabawki oraz wykazywały się wiedzą dotyczącą dobrego wychowania. Po zakończonej części artystycznej pani wicedyrektor dokonała uroczystego pasowania. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało dyplom i słodki kuferek. Prezent dla grupy przedszkolnej w postaci radioodtwarzacza przygotowała również Rada Rodziców.
Po zakończonej uroczystości na dzieci w przedszkolu czekała niespodzianka – zdrowy, pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców.
GMINNY KONKURS PRZYRODNICZY PO RAZ TRZYNASTY!
Po raz 13. w Nadleśnictwie Szubin odbył się Gminny Konkurs Przyrodniczy dla uczniów szkół podstawowych naszej gminy. W tym roku organizatorami konkursu była Szkoła Podstawowa w Rynarzewie.
Panie Agnieszka Tulińska i Dorota Nowicka zajęły się przygotowaniami konkursu. Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Gminy Szubin przeznaczył środki finansowe na nagrody. Nadleśnictwo oraz organizatorzy przygotowali dla uczniów drobne upominki oraz słodki poczęstunek. Test wiedzy o przyrodzie i sposobach jej ochrony, który napisali uczestnicy konkursu, wyłonił najlepszych. W tym gronie znaleźli się:
I miejsce: Adam Rzeszotarski - Szkoła Podstawowa w Rynarzewie,
II miejsce: Julia Tomkowiak - Szkoła Podstawowa nr 1 w Szubinie oraz Michalina Tomaszewska - Szkoła Podstawowa w Kołaczkowie,
III miejsce: Jakub Sala - Szkoła Podstawowa w Królikowie.Wszyscy uczniowie wykazali się ogromną wiedzą na temat ekologii i ochrony środowiska naturalnego. Różnice punktowe były niewielkie. Każdy uczestnik otrzymał podziękowanie oraz nagrodę. Zwycięzcy dodatkowo dyplomy.
TYDZIEŃ PAŁUCKI W PRZEDSZKOLU
W edukacji małego dziecka jednym z głównych kierunków działania jest kształtowanie i budzenie przywiązania do dziedzictwa kulturowego własnego regionu. Dlatego, co roku przedszkolaki z wychowawczyniami p. Ireną Kobylarz i Angeliką Moraczewską realizują tematykę związaną z kulturą własnej „małej ojczyzny”. W dniach 23.10- 27.10. 2017r. w przedszkolu trwał „Tydzień Pałucki”, którego głównym celem było przybliżenie dzieciom tradycji i kultury Pałuk. Przedszkolaki poznały elementy pałuckiego folkloru: strój pałucki, haft, przyśpiewki, pojedyncze słowa gwary pałuckiej. Dzieci poznały najważniejsze miasta Pałuk, a także dowiedziały się, gdzie leżą Pałuki. Ziemia pałucka jest dla naszej szkolnej społeczności ważnym elementem tożsamości kulturowej, dlatego jednym z ważniejszych wydarzeń w Tygodniu Pałuckim były obchody Dnia Patrona Szkoły i spotkania z twórcami ludowymi paniami Haliną Kaszewską oraz Ewą Jaszak, które przeprowadziły z dziećmi warsztaty ukazujące kulturę Pałuk. Dzieci z dużym zaciekawieniem zgłębiały wiedzę na temat Pałuk, a zwieńczeniem tygodniowej pracy jest przepiękna wystawa prac dzieci w naszym przedszkolu.
FABRYKA RYTMÓW
31 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kolejnej edycji warsztatów z muzyki etnicznej. Z ogromną ciekawością słuchali Pana Sławka, ale też bardzo chętnie próbowali grać na oryginalnych, drewnianych cymbałach. Sporo frajdy sprawiło dzieciom granie na metalowym bębnie.Rozbrzmiewały w szkole wesołe dźwięki grzechotek, marakasów, bębnów i róznorodnych afrykańskich instrumentów.
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
13 października obchodziliśmy w naszej szkole DEN. Z tej okazji uczniowie klasy V przygotowali życzenia dla nauczycieli i pracowników szkoły. Nie zabrakło tradycyjnej laurki z życzeniami. Był to również dzień, w którym uczniowie klasy I zostali włączeni do grona uczniów SP im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie. Zostali pasowani przez Panią Dyrektor i obdarowani prezentami od Rady Rodziców. Dumnie złożyli przyrzeczenie i pokazali swoje zdolności aktorskie.
SPOTKANIE Z SOKOLNIKIEM
Październk jest miesiącem dobroci dla zwierząt. W ramach tego wydarzenia zaprosiliśmy do naszej szkoły pana Dawida, który zajmuje sie sokolnictwem. Ta żywa lekcja przyrody przybliżyła dzieciom świat ptaków i odkryła wiele tajemnic, które skrywają te niesamowite kręgowce. Dużo radości i zachwytu sprawiły szybujące nad głowami sokoły i jastrzębie, które w locie łapały pokarm. Z wielkim podziwem uczniowie przyglądali się pustułce i sowie, która zgrabnie kręciła głową. Spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczniów- nawet tych najmłodszych.
DZIEŃ CHŁOPAKA
2 października odbył się w naszej szkole apel z okazji Dnia Chłopca. Panowie usłyszeli miłe życzenia i dźwięczne sto lat!!w wykonaniu dziewczynek. Tradycyjnie dzień osłodzono murzynkiem. Tego dnia, również został przedstawiony całej społeczności uczniowskiej skład Samorządu Uczniowskiego, który tworzą: Jagoda Buksa- przewodnicząca, Filip Moraczewski- zastępca i Mateusz Wiśniewski- skarbnik.
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, bowiem 13 września 2013r Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Tego dnia, wszystkie dzieci uczęszczające do oddziałów przedszkolnych w naszej szkole zostały zaproszone do świętowania i wspólnej zabawy. Wychowawczynie: Irena Kobylarz, Angelika Moraczewska i Joanna Umińska zorganizowały swoim przedszkolakom wiele atrakcji. Pogoda nam dopisała, więc dzieci spędziły wspólny czas na placu zabaw robiąc bańki mydlane, bawiąc się balonikami i biorąc udział w zabawach z chustą animacyjną. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Rodzice zadbali o to, aby dzień tan był nie tylko wesoły, ale i słodki. Dzieci dostały soczki i batoniki, którymi z radością i smakiem częstowały się podczas przerw w zabawach.
Nagłówek
Przypominamy, że od 1 września 2021 r. w szkole oraz w autobusie szkolnym obowiązują odgórnie wskazane wytyczne MEiN, MZ i GIS ("zbiór zaleceń i rekomendacji, których celem jest bezpieczna oraz higieniczna organizacja zajęć w warunkach epidemii w nowym roku szkolnym").
Poniżej znajduje się link do ww. wytycznych
Archiwum Aktualności