21 września, uczniowie klasy VI brali udział w XXIII Festynie Archeologicznym w Biskupinie. W tym roku impreza przebiegała pod hasłem ,,Bogowie wojny''. Mogliśmy podziwiać pokaz szkockich tańców, główną walkę na półwyspie, bitwę na łodziach na jeziorze i wiele innych atrakcji. Pełni wrażeń i zadowoleni wróciliśmy do szkoły. Uczniami opiekowali się: Małgorzata Bejmowicz i Daniel Lubawy.
PRZEGLĄD PIOSENKI RELIGIJNEJ
W dniu 12 września 2017r.w Domu Kultury w Szubinie odbył się już VI Przegląd Piosenki Religijnej. Na przeglądzie pięknie zaprezentowali się uczniowie z naszej szkoły, zdobywając bardzo wysokie miejsca.
Kategoria II kl. IV-VII
-
Jagoda Buksa kl. VII – I miejsce
-
Marcel Michalak kl. IV- III miejsce
Kategoria II kl. I - III
-
Klaudia Kata kl. III- I miejsce
-
Julia Borowiak kl. III- II miejsce
GRATULACJE!!!! Opiekunem grupy w Domu Kultury w Szubinie był katecheta Andrzej Wesół.
-
Nareszcie WAKACJE!!!!
23 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego, na którym dyrektor szkoły- Pani Danuta Nowicka podsumowała pracę i ważne wydarzenia, które miały miejsce w bieżącym roku szkolnym. Podzcas apelu, Pani Dyrektor wraz z wychowawcami wręczyła świadectwa z wyróżnieniem oraz listy gratulacyjne dla Rodziców nagrodzonych uczniów. Dzieci z klasy I i IIIa ,,otworzyły'' wakacje wesołym programem artystycznym.
ŻYCZYMY WSZYSTKIM SŁONECZNYCH, BEZPIECZNYCH I NIEZAPOMNIANYCH WAKACJI
,,ŚWIĘTO ŁĄK''
6 czerwca uczniowie klas III, IV, V i VI wzięli udział w corocznym ,,Święcie łąk''. Impreza przyciągnęła do Minikowa wielu młodych przyrodników. Uczniowie wzięli udział w warsztatach: przyrodniczym, ornitologicznym, entomologicznym, botanicznym i rolniczym. Zajęcia na świeżym powietrzu, prowadzone przez specjalistów i w oparciu o wiele naturalnych preparatów i pomocy - były niezwykle ciekawe. Dopełnieniem wrażeń był udział w konkurencjach sportowych. Dzieci uśmiechnięte i zadowlone, wystrojone w firmowe koszulki wróciły do domku. Opiekę nad uczniami sprawowały panie:Zofia Hak, Justyna Markiewicz, Barbara Wiencelewska- Cyranowicz i Małgorzata Bejmowicz
SZKOLNY PRZEGLĄD WIERSZY LOGOPEDYCZNYCH
30 maja 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie odbył się Szkolny Przegląd Wierszy Logopedycznych. Przegląd wpisał się w akcję czytelniczą, trwającą w tym tygodniu w szkole pod hasłem „Nie zbłądzi ten, kto czyta”.Do przeglądu zaproszono wszystkie dzieci uczestniczące w terapii logopedycznej. Z zaproszenia skorzystało 12 odważnych dzieci, które otrzymały wyróżnienia i nagrody. Każde dziecko decydując się na występ przygotowało ilustrację do wiersza. Jury w składzie: Pani Magdalena Kozłowska i pani Małgorzata Bejmowicz z trudem wybrały trzy najciekawsze prace. Postanowiły przyznać I miejsce Zuzi Budziak za ilustrację do wiersza „Kurki trzy”, II miejsce Ali Ossowskiej za rysunek do utworu „Szalik”, III miejsce otrzymała Sylwia Marmurowicz, która zilustrowała wiersz „Koziołeczek”. W organizacji przeglądu pomogli uczniowie z Samorządu Uczniowskiego (Filip Moraczewski, Michał Knychała) oraz pani Jagoda Wiśniewska (wolontariusz).
Dzień Matki w przedszkolu
W dniu 24.05.2017r. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki. Przedszkolaki przedstawiły program artystyczny dla swoich mam. W występach wzięły udział dzieci z grup 3, 4, 5 i 6-latków pod kierunkiem wychowawczyń: Marty Rzepy, Angeliki Moraczewskiej, Darii Błażejczak. Dzieci w obecności zaproszonych rodziców recytowały wiersze, śpiewały piosenki, grały na instrumentach i przedstawiły tańce. Po zakończeniu części artystycznej mamy otrzymały upominki, słodkie buziaki oraz najserdeczniejsze życzenia płynące z małych serduszek swoich dzieci.
DZIEŃ MATKI
26 maja uczniowie klas drugich gościli w naszej szkole gości specjalnych i wyjątkowych – swoje ukochane mamy. Przez cały tydzień z wielkim zaangażowaniem pod okiem pani Ewy Dydyszko i Katarzyny Biskup przygotowywali przedstawienie pt: Zaczarowany Świat Bajek, którego premiera nastąpiła w Dzień Matki. Wróżki Złej Mocy, Jaś i Małgosia, Kot w Butach i wiele wiele innych bajkowych postaci swoją aktorską grą oczarowali i wzruszyli mamy. Ukoronowaniem tej uroczystości było złożenie mamom życzeń i odśpiewanie głośnego i radosnego Sto Lat!.
KONKURS ORTOGRAFICZNY
16 maja 2017 r. w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny Uczniów Klas Trzecich. Wzięło w nim udział 20 trzecioklasistów reprezentujących sześć szkół gminy Szubin. Uczniowie zmierzyli się z dyktandem ,, Krople wody”, przygotowanym przez nauczyciela konsultanta z CEN w Bydgoszczy. Prace zostały sprawdzone przez obecnych na konkursie nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Okazało się, że trzecioklasiści zaprezentowali bardzo wyrównany poziom. Napisali dyktando bardzo poprawnie, a o wyłonieniu zwycięzców zdecydowała poprawność interpunkcyjna. Mistrzem Ortografii Klas III gminy Szubin w roku 2017 została Karolina Częsz ze SP w Rynarzewie.
Przyznano także sześć wyróżnień, które otrzymali:
Wiktoria Mensch (SP w Rynarzewie )
Weronika Gelert, Aleksander Tabor ( SP nr 1 w Szubinie)
Oliwia Robaczewska ( SP nr 2 w Szubinie )
Paweł Wojtczak ( SP w Turze )
Zuzanna Śliwińska ( SP w Królikowie )
Gratulujemy wszystkim uczestnikom !
Konkurs przygotowały panie Zofia Hak i Marlena Marchwińska.
SŁOWEM MALOWANE
Uczniowie klasy II a – Weronika Jarosz oraz Paweł Wiekiera zostali nagrodzeni w powiatowym konkursie plastycznym „Słowem malowane”. Ideą konkursu było przeniesienie słowa pisanego na kartkę papieru za pomocą farb, bądź kredek. Dwójka naszych uczniów znalazła się w pierwszej trójce nagrodzonych dzieci w kategorii klas I-III i 10 maja odebrała nagrody w Nakielskim Ośrodku Kultury.
WYCIECZKA DO WROCŁAWIA
4-5 maja uczniowie klas IV-VI zwiedzili WROCŁAW. Pod okiem przewodnika zwiedziliśmy: Ostrów Tumski, Stare Miasto, Uniwersytet Wrocławski, Starówkę, Kamieniczki Jaś i Małgosia. Na zakończenie dnia mogliśmy podziwiać panoramę Wrocławia z 49 piętra Sky Tower. Drugi dzień pobytu rozpoczęliśmy od Panoramy Racławickiej, która wywarła na uczniach ogromne wrażenie. W promieniach słońca podziwialiśmy Ogród Japoński zroszony wodą z multimedialnego pokazu fontann. Wielką radość i uśmiech na twarzy wywołał spacer po słynnym wrocławskim zoo wraz z Afrykarium. Po smacznym obiadku, zadowoleni i uśmiechnięci wróciliśmy szczęśliwie do domku. Opiekę nad dziećmi sprawowały wychowawczynie klasy IV, V i VI.
SPOTKANIE Z ORNITOLOGIEM
W bieżącym roku szkolnym, w ramach obchodów Dnia Ziemi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach warsztatowych dotyczących ptaków. Poraz kolejny spotkanie poprowadził Pan Dawid Kilon. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem oglądali przepiękne zdjęcia ptaków- również z najbliższej okolicy. Miały okazję posłuchać ich odgłosów różnych , np.bąka jak równiez obejrzeć różnorodne pióra. Radość i zdziwienie na twarzach dzieci wywołała makieta oryginalnych rozmiarów orła, który przeleciał im nad głowami. Na pamiątke pobytu każdy uczeń otrzymał zakładkę do książki z namalowanymi przez Pana Kilona ptakami, które są ogromną jego pasją.
MISTRZOWIE ORTOGRAFII
Dnia 25 kwietnia 2017 odbyła się XIII edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego , w którym wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe . Po zmaganiach z trudnościami ortograficznymi wyłoniono zwycięzców . W grupie klas IV została Julia Polus ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Rynarzewie. Wśród uczniów klas V Mistrzem Ortografii została Marcelina Lidmann ze Szkoły Podstawowej im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie. Mistrzem Ortografii klas najstarszych został Remigiusz Grzybowski – reprezentant Szkoły Podstawowej nr 2 im. W.Broniewskiego w Szubinie. Konkurs przygotowały : Barbara Wiencelewska-Cyranowicz, Magdalena Kozłowska i Klaudia Posłuszna.
ABY BYŁO BEZPIECZNIEJ!!
W czwartek, 20 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Ziemi Pałuckiej odbyło się spotkanie uczniów z naczelnikiem wydziału operacyjno – kontrolno -rozpoznawczego, Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią, mł. bryg. Marcinem Jędrzyńskim. Pogadanka miała na celu propagowanie bezpieczeństwa pożarowego wśród uczniów. Dzieci utrwaliły sobie zasady korzystania z telefonów alarmowych. Dowiedziały się, dlaczego nie wolno wypalać łąk i jakie niebezpieczeńswa dla ludzi i zwierząt wiążą się z taką praktyką. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali filmy, na których prezentowano zawody sprawnościowe strażaków. Pogadanka z pewnością wpłynie na wzrost bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.
,,O PIÓRO JANA BRZECHWY''
Dwadzieścia czworo uczniów z klas I-III szkół podstawowych gminy Szubin uczestniczyło w Gminnych Eliminacjach Turnieju Recytatorskiego „O pióro Jana Brzechwy”, który odbył się 10 kwietnia 2017 roku w Szubińskim Domu Kultury. Dzieci przedstawiły wiersze różnych autorów. Ładnie zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły. Milena Kozłowska w kategorii klas I zajęła II miejsce, Karolina Osińska z klasy III a zajęła II miejsce w kategorii klas III , a Anastazja Brągiel otrzymała wyróżnienie. Brawa dla młodych artystów!
,,DEMOSTENES''
4 kwietnia odbył się Międzygminny Konkurs Krasomówczy ,,DEMOSTENES''. Piotr Adamczyk z klasy V, zajął III miejsce i został zakwalifikowany do finału, który odbędzie się 10 maja w czytelni Biblioteki Publicznej w Barcinie. Wyróżnienia natomiast zdobyli: Marcelina Lidmann, Estera Kijewska i Filip Moraczewski. Wszystkim serdecznie gratulujemy.
KONKURS RECYTATORSKI
W piątek 31 marca w naszej szkole odbyły się eliminację do Gminnego Turnieju Recytatorskiego „O Pióro Jana Brzechwy”. 16 uczniów z klasa I-III zaprezentowało przed jury wybrane wiersze polskich poetów. Komisja w składzie: pani Cecylia Obolewicz, Teresa Bednarczuk oraz Bożena Wabich stanęła przed trudnym wyborem, gdyż wszyscy uczestnicy zaprezentowali się z najlepszej strony, a utwory przez nich recytowane wywołały uśmiech na niejednej twarzy. W trakcie obrad jury, czas uczestnikom oraz pozostałym uczniom umilał występ naszej praktykantki Agaty Żychowskiej, która zaśpiewała i zagrała na gitarze kilka kultowych, polskich piosenek. Po dość długich rozmowach jury ustaliło, że naszą szkołę 10 kwietnia w Szubinie reprezentować będzie Milena Kozłowska, Maja Janus, Julia Kraśniewska, Karolina Osińska oraz Anastazja Brągiel. Wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie dziękujemy oraz gratulujemy odwagi. A za dziewczyny 10 kwietnia trzymamy kciuki –powodzenia.
SUKCES PRZEMKA UCIŃSKIEGO
30 marca br. odbyło się uroczyste podsumowanie XII edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Najpiękniejsza palma wielkanocna” organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 3 w Toruniu, w którym wzięli udział uczniowie z 72 szkół podstawowych województwa kujawsko-pomorskiego. W sumie dostarczono 536 palm wielkanocnych, z których wyłoniono nagrodzonych. Nasi uczniowie również wykonali piękne i kolorowe palmy, które pojechały do Torunia. Wśród tych wspaniałych arcydzieł znalazła się palma Przemka Ucińskiego z kl.0, który otrzymał nagrodę główną w kategorii klas 0-1.Przemek razem z mamą uczestniczyli w uroczystości, gdzie odebrali dyplom i nagrodę z rąk organizatorów. Było wesoło i barwnie, panowała już wielkanocna atmosfera. Gratulujemy i życzymy kolejnych osiągnięć oraz wielu ciekawych pomysłów.
Wyjazd do Bydgoszczy
W ubiegłym tygodniu klasy IV-VI wyjechały do Multikina do Bydgoszczy. Emisję filmu pt. ,,Mój przyjaciel orzeł” poprzedziło spotkanie z sokolnikiem. Uczniowie mieli okazję wziąć sokoła na rękę oraz sfotografować ptaka. Podczas krótkiej prelekcji dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o drapieżnych ptakach. Obejrzany film pt. ,,Mój przyjaciel orzeł” wzbudził zaskakujące emocje oraz refleksje na temat przyjaźni i odpowiedzialności. Na końcu wycieczki dzieci spotkały się z vice prezes fundacji ,,Asante” Panią Joanną Kotwicką. We współpracy z tą organizacją zbieraliśmy przybory szkolne dla dzieci z Afryki. Wysłuchaliśmy wzruszających anegdot o życiu afrykańskich uczniów, ich zainteresowaniach i zajęciach szkolnych. W podziękowaniu za przeprowadzoną zbiórkę otrzymaliśmy rysunki-pocztówki wykonane przez małych Kenijczyków.
,,WYGRAJ SZANSĘ"
W poniedziałek 20 marca Jagoda Buksa uczennica klasy VI, reprezentowała naszą szkołę i gminę Szubin w Ogólnopolskim Programie Dydaktyczno-Kulturalnym "Wygraj Szansę" w ramach programu "Trzeźwość na co dzień". Imprezę zainspirowała Agencja Telewizyjno – Estradowa TV-MEDIA w Łodzi. Konkurs finałowy odbył się w Bydgoszczy, w Sali Widowiskowej Kina Adria. Jadzi, bo tak nazywają ją rówieśnicy, towarzyszyła bardzo zaangażowana grupa wsparcia: mama, koleżanki i koledzy z klasy wraz z wychowawcą Panią Agatą Lewandowską, nauczyciel muzyki Magdalena Kozłowska, Zastępca Burmistrza Szubina Pani Krystyna Sichel, pani Anna Wiśniewska z Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szubinie oraz uczestniczki eliminacji gminnych z ZS w Kowalewie i Szkoły Podstawowej w Turze. Cała grupa mocno wspierała Jagodę, kolorowy transparent i gorące okrzyki dodawały skrzydeł i odwagi wokalistce.
Jagoda rywalizowała w gronie najlepszych wokalistów z 15 gmin województwa kujawsko – pomorskiego. Zaśpiewała piosenkę Sebastiana Riedla pt. „Gdzieś na dnie twojego serca”. Piękny głos Jagody i jego naturalna barwa urzekły widownię i jury, a nawet wzruszyły. Poziom występów był wysoki, repertuar zróżnicowany. Grupa wsparcia z gminy Szubin trzymała mocno kciuk i udało się!!! Komisja konkursowa doceniła talent uczennicy z Pałuk i Jagoda otrzymała wyróżnienie oraz nagrodę w postaci bumboxa.
Gratulujemy Jagodzie i życzymy dalszych sukcesów oraz z niecierpliwością czekamy na kolejne występy!
Nagłówek
Przypominamy, że od 1 września 2021 r. w szkole oraz w autobusie szkolnym obowiązują odgórnie wskazane wytyczne MEiN, MZ i GIS ("zbiór zaleceń i rekomendacji, których celem jest bezpieczna oraz higieniczna organizacja zajęć w warunkach epidemii w nowym roku szkolnym").
Poniżej znajduje się link do ww. wytycznych
Archiwum Aktualności