• DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA – ZBIÓRKA

          • W oddziałach przedszkolnych odbyła się zbiórka zabawek, gier i materiałów plastycznych dla dzieci przebywających na oddziałach szpitalnych, organizowana w ramach współpracy z fundacją „Mam marzenie”. Bardzo dziękujemy za wsparcie i okazane serce.

            Autor : E. Wójtowicz

          • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

          • Dnia 17 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XIII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania – uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie i utrwalania tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Uczniowie klas III i IV- VIII na lekcjach matematyki rozwiązywali zadania związane z tabliczką mnożenia, a na lekcjach języka angielskiego poprzez grę Kahoot zostali wybrani klasowi mistrzowie znajomości tabliczki mnożenia w języku angielskim. Dodatkowo, podczas przerw sprawdzana była umiejętność mnożenia i dzielenia w języku polskim oraz angielskim. Egzaminatorami byli uczniowie, którzy w specjalnych Komisjach Egzaminacyjnych sprawdzali wiedzę swoich rówieśników. Wszyscy zwycięzcy otrzymali certyfikaty i odznaki eksperta tabliczki mnożenia. Koordymatorami akcji byli: Beata Budziak, Marek Wojciechowski, Bernadeta Piniarska i Ewelina Wójtowicz..

            Autor: B. Budziak i E. Wójtowicz

          • Sukces Antka Stachowiaka w turnieju szachowym w Szubinie

          • Miło nam poinformować, że uczeń klasy 4- Antoni Stachowiak, zajął 3 miejsce w drugim turnieju II Szachowego Grand Prix Szubińskiego Domu Kultury, jaki odbył się 30 października w Szubinie

            Co warte podkreślenia, Antek rywalizował z uczniami szkół ponadpodstawowych oraz dorosłymi zawodnikami, w tym....Jego tatą- p.Ireneuszem Stachowiakiem, który- wraz z trzema innymi zawodnikami, zajął kolejną, czwartą lokatę

            Gratulacje dla Antka i p.Irka

            Więcej: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=298934216427232&id=100089319673865

            Tekst: Dyr. Ewelina Marczak

            Zdj.- pobrane ze strony Szachy i warcaby w Szubinie i Kcyni

          • Udane występy uczniów SP Królikowo w Warcabowych Mistrzostwach I LO w Szubinie on-line

          •  

            XXI Warcabowe Mistrzostwa I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie, które odbyły się w czwartek 16 listopada na portalu Lidraughts, zakończyły się zwycięstwem Daniela Lubawego - nauczyciela SP Królikowo. Na listach startowych znalazło się 24 uczestników, a dominowali przedstawiciele SP Królikowo. Turniej odbył się w systemie arena, tempem błyskawicznym - 3 minuty na uczestnika, w ciągu 20 minut. Zawody organizowane są w formule Grand Prix - 10 turniejów.

            W mistrzostwach wzięła udział 8 osobowa reprezentacja SP Królikowo wraz z opiekunem Danielem Lubawym. Nasi reprezentanci wypadli znakomicie zajmując wszystkie miejsca na podium a w pierwszej dziesiątce turnieju zajmując aż 7 miejsc.  XXI Warcabowe Mistrzostwa I LO w Szubinie są rozgrywane w formule on line Grand Prix - 10 turniejów, a dzisiejszy był drugim z kolei. 

             Wyniki pierwszej dziesiątki: I miejsce Daniel Lubawy (SP Królikowo), II miejsce Adrianna Wolna (SP Królikowo), III miejsce Przemysław Uciński (SP Królikowo / Szubiński Dom Kultury), IV miejsce Olimpia Domagała (I LO Szubin), V miejsce Adam Wajgelt (SP Królikowo), VI miejsce Maciej Uciński (SP Królikowo), VII miejsce Martyna Miziuła (I LO Szubin), VIII miejsce Jessica Woźniak (SP Królikowo), IX miejsce Ignacy Bałka (SP Królikowo), X miejsce Jakub Och (I LO Szubin). Strona turniejowa https://lidraughts.org/tournament/0bnxAlYR

            Tekst: Piotr Szybowicz i Daniel Lubawy

            Zdjęcia: Daniel Lubawy

          • Mistrzostwa Gminno-Powiatowe w Unihokeju Igrzysk Młodzieży Szkolnej

          • 14 listopada w Szkole Podstawowej w Kołaczkowie odbyły się Mistrzostwa Gminy Szubin i Powiatu Nakielskiego w Unihokeju dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej ( dla klas VII i VIII).

            Wszystkie mecze były bardzo zacięte i dostarczyły dużo emocji i wrażeń zarówno zawodnikom jak i kibicom.

            Drużyna chłopców naszej szkoły przegrała minimalnie z SP Rynarzewo 0:1 oraz zremisowała z faworytami SP Kołaczkowo 2:2.

             Ostateczna klasyfikacja w kategorii chłopców:

            1. SP Rynarzewo

            2. SP Królikowo

            3. SP Kołaczkowo

            Reprezentacja chłopców SP Królikowo, która zdobyła tytuł wicemistrza powiatu wystąpiła w następującym składzie: Bartosz Barnach, Artur Jurek, Norbert Janicki, Paweł Damazyn, Artur Nowak, Przemysław Uciński, Arkadiusz Tyckun, Benjamin Miziuła oraz Michał Żaliński.

            Drużyna dziewcząt naszej szkoły zremisowała a z SP Rynarzewo 1:1 oraz uległa SP Kołaczkoło 0:2, co dało im tytuł brązowych medalistek Mistrzostw Powiatu Nakielskiego w Unihokeju. 

            Końcowa klasyfikacja w kategorii dziewcząt wygląda następująco:

            1. SP Rynarzewo

            2. SP Kołaczkowo

            3. SP Królikowo

            Skład drużyny dziewcząt SP Królikowo: Milena Kozłowska, Martyna Szypura, Adrianna Wolna, Amelia Rzepa, Julia Dryl, Oliwia Stypczyńska, Maria Cichońska.

            Na zakończenie Pani Katarzyna Kubiak, wicedyrektor SP Kołaczkowo wręczyła puchary oraz dyplomy i życzyła drużynom zwycięskim powodzenia na etapie półfinału wojewódzkiego.

            Tekst: Daniel Lubawy

            Zdjęcia: Bożena Wabich i Daniel Lubawy

             

             

          • Zapraszamy na Mistrzostwa Gminy Szubin w Warcabach Klasycznych

          • Szkoła Podstawowa w Królikowie będzie gospodarzem VII Otwartych Mistrzostw Gminy Szubin w Warcabach Klasycznych 64-polowych. Zawody odbędą się w sali gimnastycznej 5 grudnia 2023 roku o godzinie 16.30

            Z tej okazji zapraszamy wszystkich sympatyków tej umysłowej gry do wzięcia w rywalizacji sportowej o tytuł mistrza gminy. Rywalizacja będzie się toczyć w następujących kategoriach wiekowych:

            - klasy I-III szkoły podstawowej

            - klasy IV-VIII szkoły podstawowej

            - szkoły ponadpodstawowe

            - kategoria OPEN

            W każdej kategorii będzie prowadzona oddzielna klasyfikacja dla mężczyzn i kobiet. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowy dyplom, a dla najlepszych będą puchary i nagrody rzeczowe.

            Serdecznie zapraszamy

            Tekst i plakat: Daniel Lubawy

          • Dwójka uczennic SP Królikowo z kwalifikacją na VIII Halowe Mistrzostwa Polski Czwartków Lekkoatletycznych w Spale

          • Dwójka uczennic klasy V Szkoły Podstawowej w Królikowie: Kornelia Pawlak oraz Weronika Adamczyk zakwalifikowała się na VIII Halowe Mistrzostwa Polski Czwartków Lekkoatletycznych, które odbędą się 25 listopada w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale pod Łodzią.

            Nasze lekkoatletki swoją kwalifikację zdobyły dzięki bardzo dobrym wynikom osiągniętym w eliminacjach gminnych Czwartków Lekkoatletycznych, które odbywały się we wrześniu w Szubinie.

            Weronika Adamczyk wystrtuje w biegu na 60 m, natomiast Kornelia Pawlak będzie startowała w skoku w dal.

            Życzymy udanych startów, osiągnięcia jak najlepszych wyników oraz jak najwyższych miejsc.

            Powodzenia

            Tekst i zdjęcia: Daniel Lubawy

          • Dzień Postaci z Bajek

          •  Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada w rocznicę urodzin Walta Disneya. W naszej szkole ten radosny dzień celebrowaliśmy w środę 8 listopada.

            Grupy przedszkolne: Biedronki, Sówki i Pszczółki wesoło bawiły się przy muzyce z bajek, rozwiązywały zagadki, grały w grę „Ja mam, kto ma”, układały puzzle z bajkowymi postaciami. 5 i 6-latki miały też okazję doświadczyć wysłuchania bajki z płyty winylowej.

            Przedszkolne sale oraz klasy uczniów I - III opanowały wiedźmy, wróżki, księżniczki, super bohaterowie, Czerwony Kapturek i wielu innych bajkowych bohaterów. W baśniowy dzień zaangażował się Samorząd Uczniowski, zachęcając do przebieranek. Starsze koleżanki Milena z kl. VIII i Julia z kl. VII odwiedziły przedszkolaki i czytały im bajki o „Trzech świnkach” oraz „Kubusiu Puchatku”, a w podziękowaniu otrzymały uśmiechy i mnóstwo uścisków. Dziewczęta również przeprowadziły wywiady z pracownikami szkoły, aby poznać ulubione postacie bajkowe z czasów dzieciństwa. Jedno jest pewne, że bajki są świetnym pomostem do wspólnej zabawy między pokoleniami. Bajki, baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Bardzo często pełnią funkcję wychowawczą i edukacyjną oraz doskonale rozwijają wyobraźnię.

            Tekst: Magdalena Kozłowska

            Zdjęcia: Irena Kobylarz, Daria Sołtys, Ewa Cichońska, Karolina Dudek

          • Koncert uczniów Zespołu Szkół Specjalnych z Szubina

          • 13 listopada 2023 r. na zaproszenie pani Bernadety Piniarskiej odbył się w Szkole Podstawowej w Krlólikowie koncert Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie. Uczniowie pod opieką wychowawców : pana Zbigniewa Sabacińskiego i pana Macieja Marczaka zaprezentowali się w różnorodnym repertuarze. Były pieśni patriotyczne i ludowe . Serce starszej publiczności skradła piosenka Krzysztofa Krawczyka w wykonaniu Marcina, a młodszą publiczność urzekł owocowy rap. Wielką radością było wysłuchać piosenek w pięknym wykonaniu byłego ucznia naszej szkoły, Michała. Wszyscy wykonawcy wykazali się ogromną wrażliwością muzyczną, pięknymi głosami i poczuciem rytmu, a przede wszystkim dużą kulturą osobistą. Koncert wpisuje się w realizowany projekt „Każdy inny, wszyscy równi”, którego szkolnym koordynatorem jest psycholog, Justyna Woźniak. Na zakończenie koncertu pani Dyrektor , Ewelina Marczak, w pięknych słowach podziękowała wykonawcom i opiekunom. Wręczyła upominki ufundowane przez Radę Rodziców SP w Królikowie.

            Tekst: Justyna Woźniak

            Zdjęcia: Daniel Lubawy, Bożena Wabich

          • Do szkoły wychodź po śniadaniu i ze śniadaniem

          •     Dzień  8 listopada  od 2007 roku, jest w Europie obchodzony, jako Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W Polsce natomiast, akcję zainaugurowało hasło ,,Śniadanie daje moc” w 2011 roku(Patronat honorowy nad akcją objęły Ministerstwo Zdrowia i Ministerstwo Edukacji Narodowej). Od tego momentu, w naszej szkole uczestniczymy w DNIU ZDROWEGO ŚNIADANIA. Dlatego też w miniony czwartek, uczniowie klasy VII, wraz z wychowawcą i dzięki pomocy jednej z mam,  przygotowywali  zdrowe śniadanie. Były kolorowe kanapki z pełnoziarnistego pieczywa, warzywa, owoce, jajeczka, serki, tosty i soki ze świeżych owoców i warzyw- robione przez uczniów!

            Na osłodę każdy mógł posmakować pysznego rogala, który był zapowiedzią nadchodzącego dnia świętego Marcina.

            Tekst i zdjęcia: Małgorzata Bejmowicz

          • Aktywna klasa VI

          • Uczniowie klasy VI, w ramach lekcji geografii wykonali bardzo ciekawe projekty Układu Słonecznego. Prace ,,pokazały’’ ich kreatywność, pomysłowość i ciekawość świata. Dopełnieniem tej lekcji będzie wycieczka do Planetarium w Toruniu, która odbędzie się w najbliższym czasie.

            W ramach lekcji biologii, powstały z kolei modele parzydełkowców, które przyciągają oko wielu uczniów, prezentując się na wystawie w sali  przyrodniczej. Bardzo cieszy fakt, że są uczniowie, którzy chętnie podejmują się dodatkowych zadań, z ogromnym zaangażowaniem. BRAWO!

            Tekst i zdjęcia: Małgorzata Bejmowicz

          • Zajęcia z arteterapii

          • W ramach realizacji projektu "Każdy inny, wszyscy równi", w klasie IV i VI przeprowadzono zajęcia z arteterapii. Uczniowie pod okiem pedagoga szkolnego wykonywali witraże. Zajęcia były wstępem do dyskusji o tym, że każdy człowiek jest inny. Różnimy się między sobą uzdolnieniami, ale i dysfunkcjami.

            Każdy człowiek jest jedyny w swoim rodzaju i wyjątkowy, tak jak witraże, które wykonywane tą samą techniką różniły się między sobą, ale każdy był piękny na swój sposób.

            Tekst i zdj.- B. Wabich

          • Obchody Święta Niepodległości w Szubinie

          • 11 listopada, w Święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości, poczet sztandarowy szkoły w składzie:

            Milena Kozłowska, Martyna Szypura i Bartek Barnach, którym towarzyszyli opiekunowie: p. Daniel Lubawy i p. Andrzej Wesół, wzięli udział w uroczystej mszy świętej w intencji Ojczyzny, a następnie oddali hołd wszystkim Polakom walczącym o wolność naszego narodu, składając wiązankę kwiatów pod pomnikiem na Placu Wolności w Szubinie.

            Niech żyje Niepodległa Polska!

            Tekst: Dyr. Ewelina Marczak

            Zdj.- D. Lubawy, A. Wesół.

          • Apel z okazji Święta Niepodległości

          • Nasza szkoła świętowanie 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczciła w piątek, 10 listopada.

            Rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania 4 zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach przystąpienia do akcji „Szkoła do hymnu”, pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki. Słowa polskiego hymnu wybrzmiały donośnie, niosąc się po całej szkole. Głównym punktem uroczystości był montaż słowno-muzyczny, który poprowadziły z ogromnym zaangażowaniem dziewczęta z Samorządu Szkolnego: Milena Kozłowska kl. VIII, Julia Piechowiak z kl. VII oraz Nikola Bielasik z kl. VI, wprowadzając wszystkich obecnych w nastrój zadumy. W trakcie widowiska towarzyszyły nam pieśni patriotyczne w wykonaniu uczniów z kl. IV i V, słowa polskich poetów oraz świętego Jana Pawła II, a także myśli Józefa Piłsudskiego, twórcy Polski niepodległej. W tle słyszeliśmy pełne emocji utwory muzyczne Fryderyka Chopina. Występujący uczniowie przedstawili całej społeczności szkolnej to, jak wyglądała droga Polski do wolności. Nasza ojczyzna zniknęła z mapy Europy na 123 lata będąc pod zaborami potężnych państw: Rosji, Prus i Austrii, które próbowały narzucić Polakom swoją kulturę, język i obyczaje. Nasi przodkowie oddali swoje życie za to, aby nasz kraj stał się suwerenny, bezustannie kierując się słowami: BÓG, HONOR, OJCZYZNA! Warto wspomnieć, że w rolę Polski wcieliła się uczennica kl. IV Maja Bogusławska, natomiast ekspresyjną recytację fragmentu wiersza Wisławy Szymborskiej „Gawęda o miłości ziemi ojczystej” zaprezentowała uczennica kl. V- Elena Komorowska.

            W kolejnej części apelu odbył się recital pieśni patriotycznych, w którym wystąpili wokaliści: Olga Maciejewska (kl.VI) z piosenką „Dziewczyna z granatem”, Nikodem Nadolny (kl.VI) z piosenką „Szary mundur” oraz duet uczennic z kl.V Jessica Woźniak - Kubiak i Zofia Bogusz z piosenką „Dziś idę walczyć, mamo”. Natomiast finał miał niesamowicie radosny charakter, gdyż zaprezentowały się nam dzieci przedszkolne z grupy: "Biedronek", "Pszczółek" i "Sówek" w piosence „Polska to mój kraj” pod kierunkiem Pań wychowawczyń: p. Darii Sołtys, p. Hanny Nowakowskiej oraz p. Ireny Kobylarz.

            Szkolna uroczystość miała odświętny charakter, skłaniała do refleksji i wzruszała. Pokazała, jakim szacunkiem darzymy tych, którzy oddali życie za wolność naszej ojczyzny. Była hołdem składanym bohaterom, często bezimiennym. Cała społeczność szkolna pamięta, że jest to nasz moralny obowiązek jako Polaków.

            Szkole obchody Święta Niepodległości zostały przygotowane przez opiekuna Samorządu Uczniowskiego p. Magdalenę Kozłowską, nad godną prezentacją pocztu sztandarowego czuwał p. Andrzej Wesół, a rolę dźwiękowca pełnił p. Daniel Lubawy. Wszystkim zaangażowanym w apel należą się wielkie brawa, natomiast publiczności dziękujemy za właściwą postawę podczas uroczystości.

            Tekst: Magdalena Kozłowska

            Zdjęcia: Karolina Dudek i Daniel Lubawy

          • Przerwa na czytanie

          •  

            W czwartek 31 października wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami Szkoły Podstawowej im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie aktywnie wzięli udział w IV MIĘDZYNARODOWEJ EDYCJI VIII OGÓLNOPLOSKIEJ AKCJI „PRZERWA NA CZYTANIE – bicie rekord w czytaniu na przerwie”.

             Jak się okazało czytać każdy może, w każdym miejscu i o każdej porze. Szkolne korytarze zamieniły się w oazy ciszy, gdzie w rękach naszych uczniów widniały ciekawe i ulubione książki przyniesione z domów lub biblioteki szkolnej. Uczniowie klas 1-3 czytali również w klasach, siedząc wygodnie na dywanie. Młodszym także czytali starsi uczniowie.  Na świetny pomysł wpadli uczniowie klasy IV, przynosząc koce do szkoły, aby wygodne i miło spędzić czas z książką. Widok niezapomniany, a skupienie oraz ciekawość na twarzach czytających – bezcenna.

            Wydarzenie zostało przeprowadzone w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom. Celem głównym akcji była promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz integracja społeczności szkolnej. W ten wyjątkowy sposób zainaugurowaliśmy naszą pilotażową akcję „PrzerwoCzytanie!”, której koordynatorkami są p. Kalina Beczak i p. Magdalena Kozłowska.

             

            Tekst: Magdalena Kozłowska

            Zdjęcia: E. Wójtowicz, D. Lubawy, K. Dudek, E. Cichońska, M. Kozłowska

          • Wyjazd do kina na film "Kamienie na szaniec".

          • Pod koniec października, w ramach edukacji polonistyczno- historycznej, uczniowie klas 6-8 wybrali się do Multikina w Bydgoszczy na film pod tytułem "Kamienie na szaniec".

            Piękne, choć tragiczne, losy trójki przyjaciół, których młodość przypadła na czas wojny, poruszył serca widzów i skłonił do wielu refleksji nad życiem.

            W szczególności zainteresowani filmem byli uczniowie klasy 8., którzy tydzień przed wyjazdem do kina, zakończyli omawianie tej obowiązkowej lektury.

            Oczywiście, po wzruszającym seansie, uczestnicy wycieczki odreagowali w ulubionej restauracji

            Tekst i zdjęcia: Dyr. Ewelina Marczak

          • Pokaz zwierząt egzotycznych

          •  

             

            Dnia 6 listopada 2023 w naszej szkole odbył się pokaz zwierząt egzotycznych dla dzieci z oddziałów przedszkolnych: "Sówki", "Pszczółki" i "Biedronki" oraz dla uczniów klas I- III.

            Przybyli do nas  Państwo Jarosław Rejmer  i Barbara Czuber z Torunia, którzy od wielu lat zajmują się hodowlą gadów ( kameleony, agamy, gekony ) , owadów ( modliszki, patyczaki, straszyki ) i pajęczaków (pająki, skorpiony). Zwierzęta, które zostały zaprezentowane podczas żywej lekcji przyrody, budziły wśród uczniów niesamowite emocje. Dzieci z zainteresowaniem oglądały ciekawe okazy, a także zostały zapoznane z ciekawostkami dotyczącymi życia tych zwierząt.

            Była to wyjątkowa i niezapomniana, żywa lekcja przyrody.

            Tekst B. Budziak

            zdj. D. Sołtys, E.Cichońska

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im.Ziemi Pałuckiej w Królikowie
      • 0523847881
      • Szkoła Podstawowa im.Ziemi Pałuckiej w Królikowie, ul. Szkolna 7, 89-200 Szubin Poland
      • https://epuap.gov.pl/wps/portal/strefa-klienta/katalog-spraw/profil-urzedu/SPKrolikowo
      • https://uonetplus.vulcan.net.pl/szubin
    • Logowanie