• Edukacja wczesnoszkolna

Zadania są zlecane i sprawdzane z wykorzystaniem sms-ów oraz drogą mailową: marelna.marchwinska@op.pl

• Język angielski

• Zadanie z 24.03

1. Wykonam ćw. 1 i 2 str. 58 (zeszyt ćwiczeń). Poćwiczę nazwy zwierzątek i czynności z ostatniej lekcji.
        2. Posłucham i nauczę się piosenki z nagrania 62 (wysłane na messengerze). Tekst znajduje się w podręczniku na str. 115 (UNIT 4, 1/62). Chętne dzieci mogą ułożyć taniec J

Termin odesłania zadań: do 29.03.2020 r.

PODPISANE ZADANIA PROSZĘ ODSYŁAĆ NA ADRES MAILOWY: 1teachersthings@gmail.com

Topic: I can jump! – wprowadzenie nazw czynności w j. angielskim.

1. Podręcznik str. 50 (czynności)

can - potrafić

climb – wspinać się

swim – pływać

jump – skakać

run – biegać

fly – latać

1. Zeszyt ćwiczeń str. 56-57 ćw. 1, 2, 4
        2. Nagrania nr 61, 62 (wysłane na messengera)

*4. Ćw. utrwalające dla chętnych: https://learningapps.org/9616263

Termin odesłania zadań: do 22.03.2020 r.

PODPISANE ZADANIA PROSZĘ ODSYŁAĆ NA ADRES MAILOWY: 1teachersthings@gmail.com

• Religia

• Zadanie z 26.03

Katecheza 37

Temat: Jezus odpuszcza nasze grzechy.

Proszę rodzica o pomoc.

Zagadka.

1. Gdy potrzebne są Ci leki -  wtedy idziesz do ... ( apteki).

2. Co to za osoba, patrzy w zęby z bliska, bać się jej nie trzeba - to nasza ... (dentystka).

3. Gdy kaszlesz, kichasz, gorączka przeszkadza, mamusia Cię prowadzi prosto do... (lekarza).

Jest też inny lekarz, który leczy z chorób i przebacza grzechy.  Posłuchajcie.

Uzdrowienie paralityka*

I oto przynieśli Mu paralityka, leżącego na łożu. Jezus, widząc ich wiarę, rzekł do paralityka: «Ufaj, synu! Odpuszczają ci się twoje grzechy».  Na to pomyśleli sobie niektórzy z uczonych w Piśmie: On bluźni.  A Jezus, znając ich myśli, rzekł: «Dlaczego złe myśli nurtują w waszych sercach? Cóż bowiem jest łatwiej powiedzieć: "Odpuszczają ci się twoje grzechy", czy też powiedzieć: "Wstań i chodź!"  Otóż żebyście wiedzieli, iż Syn Człowieczy ma na ziemi władzę odpuszczania grzechów - rzekł do paralityka: Wstań, weź swoje łoże i idź do domu!»  On wstał i poszedł do domu.

Dzisiaj w imieniu i mocą Pana Jezusa, grzechy odpuszczają kapłani w konfesjonale.

Zadanie do zrobienia w zeszycie ucznia s. 49

Narysuj też co zmienisz na lepsze w swoim postępowaniu. (strona wcześniejsza 48)

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

Pamiętaj o modlitwie!     Przypominamy akt żalu

mój kontakt                    andrzejwesol@vp.pl

35. Bóg Ojciec przebacza i uczy przebaczenia.

(Proszę rodzica o pomoc)

Modlitwa "Ojcze nasz"

W modlitwie tej są słowa: Odpuść nam nasze winy – ale zaraz dodajemy jako i my odpuszczamy naszym winowajcą.

Ewangelia  Mt 18, 21-22

„Panie ile razy mam przebaczyć, jeśli mój brat zawini względem mnie? Czy aż siedem razy?  Jezus mu odrzekł: „Nie mówię ci, że aż siedem razy, lecz aż siedemdziesiąt siedem razy” ( czyli zawsze )

Ale co to znaczy przebaczyć? To znaczy wyrzucić z serca wszystkie te kamyki.

Przepraszam Cię, Boże, skrzywdzony w człowieku,

Przepraszam dziś wszystkich was.

Żałuję za wszystko, to moja wina jest.

Akt żalu (Na pamięć)

Ach, żałuję za me złości,
        Jedynie dla Twej miłości.
        Bądź miłościw mnie grzesznemu,
        Dla Ciebie odpuszczam bliźniemu!

Przebaczenie to nie zapomnienie krzywd, ale zaniechanie woli zemsty i życzenie dobra sprawcy zła.

Zadanie. Zeszyt ucznia s. 46 ćwiczenie 1 i 2

Odrysuj swoją dłoń i w jej środku narysuj osobę, której trudno Ci przebaczyć. Pomódl się za nią.