• Edukacja wczesnoszkolna

Zadania zlecane oraz sprawdzane są przez nauczyciela poprzez komunikator społeczny messenger.

• Język angielski

• 1. Powtórzenie materiału z rozdziału Rooms in a house

• Religia

• Zadanie z 26.03

Katecheza 33

Temat: Nieszczęście grzesznika.

Przypowieść o synu marnotrawnym (Łk 15, 11-32)

Pewien ojciec miał dwóch synów i każdemu z nich dał taką samą część majątku. Młodszy syn postanowił wziąć swoją część i żyć na własny rachunek, starszy syn został w domu ojca i ciężko pracował. Młodszy syn odszedł z domu, ale dość szybko stracił wszystkie pieniądze, ponieważ żył rozrzutnie. Głodując, postanowił pracować przy wypasaniu świń, by móc pożywić się strąkami, które jadły zwierzęta, ale nikt mu nie chciał ich dać. Dlatego podjął decyzję o powrocie do domu ojca. Miał zamiar pokajać się i powiedzieć ojcu:

Ojcze, zgrzeszyłem przeciw Bogu i względem ciebie; już nie jestem godzien nazywać się twoim synem: uczyń mię choćby jednym z najemników.

Zapamiętaj Grzech jest to odwrócenie się od Boga przez złe uczynki, słowa i myśli.             Przypomnij sobie  akt żalu

W zeszycie ucznia wykonaj ćwiczenie 1 i 2 . Myślę, że sobie poradzisz, a jak nie to poproś kogoś starszego.

Naucz się na pamięć grzechów głównych

Siedem grzechów głównych:
        1. Pycha.
        2. Chciwość.
        3. Nieczystość.
        4. Zazdrość.
        5. Nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu.
        6. Gniew.
        7. Lenistwo.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

Pamiętaj o modlitwie!

mój kontakt           andraejwesol@vp.pl

31. Dar odpuszczania grzechów.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

Rodziców proszę o pomoc.

Sakrament pokuty i pojednania ustanowił sam Jezus Chrystus. Podczas spowiedzi widzimy i słyszymy kapłana i  wierzymy jednak że to Jezus przez kapłana przebacza nam grzechy.

Z Ewangelii św. Jana

A Jezus znowu rzekł do nich: «Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam».  Po tych słowach powiedział im: «Weźmijcie Ducha Świętego!*  Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane»

Ufaj, synu! Odpuszczają ci się twoje grzechy

Z Ewangelii według świętego Mateusza.

Jezus wsiadł do łodzi, przeprawił się z powrotem i przyszedł do swego miasta. I oto przynieśli Mu paralityka, leżącego na łożu. Jezus, widząc ich wiarę, rzekł do paralityka: „Ufaj, synu, odpuszczają ci się twoje grzechy”.
        Na to pomyśleli sobie niektórzy z uczonych w Piśmie: „On bluźni”.
        A Jezus, znając ich myśli, rzekł: „Dlaczego złe myśli nurtują w waszych sercach? Cóż bowiem jest łatwiej powiedzieć: «Odpuszczają ci się twoje grzechy», czy też powiedzieć: «Wstań i chodź» ? Otóż żebyście wiedzieli, iż Syn Człowieczy ma na ziemi władzę odpuszczania grzechów”, rzekł do paralityka: „Wstań, weź swoje łoże i idź do domu”.
        On wstał i poszedł do domu.
        A tłumy ogarnął lęk na ten widok i wielbiły Boga, który takiej mocy udzielił ludziom.

Akt żalu (na pamięć)

Ach, żałuję za me złości,
        Jedynie dla Twej miłości.
        Bądź miłościw mnie grzesznemu,
        Dla Ciebie odpuszczam bliźniemu!

Zeszyt ucznia

Proszę wykonać

s. 56 ćwiczenie 1 i 2

Miłego dnia. Szczęść Boże!